hcampian

Saptamana ciclismului la Lidl

Recommended Posts

articol copiat din ziarul Gândul 23 sept 2021:

„Accesorii pentru biciclete, vândute de Lidl

Pentru bicicliști, Lidl va oferi un suport de smartphone Crivit, la prețul de 30 de lei. Acesta este compatibil cu telefoane cu dimensiuni de până la 15,8 x 8 cm. Ecranele tactile ale dispozitivelor pot fi folosite prin husă.

Mai mult, un set de lumini LED cu acumulator pentru bicicletă, marca Crivit, va costa 70 de lei. Stopurile folosesc LED-uri marca Osram. Dispozitivele beneficiază de certificare IP44 pentru rezistență la praf și apă.

Interesante sunt, de asemenea, căștile pentru ciclism cu lumini LED pe care la va vinde Lidl. Acestea vor fi disponibile în versiuni pentru adulți (65 de lei) și copii (60 de lei), în diferite culori.”

Salut!

Dacă găsiți pasta aceasta de curățare a mâinilor, vă rog dați de știre.

Lidl Youtube

W5 Heavy Duty Hand Cleaner

Edited by IonutA
bun

dintre toate chestiile alea pentru biciclete de la LIDL eu am utilizat doar pompa aceea de podea cu manometru,  chiar bagă bine aer chiar și după vreo doi ani de utilizare pentru cele trei biciclete personale !

Am luat pana la urma ieri setul de lumini reincarcabile la 75 lei si lumineaza foarte bine. Mult mai bine decat ma asteptam. Are LED Osram, acumulator de 1800 mAh pt far si 300 pt stop, senzor de lumina pt ajustarea automata a intensitatii, incarcare prin USB C. La banii astia nu cred ca se gaseste vreun alt set mai ok din ce am mai cautat. Totusi sunt si doua aspecte pe care vreau sa le mentionez:

Farul fata nu se poate aprinde cand e pus la incarcat, deci nu poate fi utilizat cu un powerbank de exemplu. Pentru mine nu e important ca nu fac ture de o noapte intreaga.

Stopul spate are doar lumina statica, nu are si "flash-uri" si mi-ar fi placuta sa aiba.

IMG-20220531-104714.jpg

IMG-20220531-104635.jpg

• Thanks 1

On 5/31/2022 at 10:58 AM, epuru said:

Am luat pana la urma ieri setul de lumini reincarcabile la 75 lei si lumineaza foarte bine. Mult mai bine decat ma asteptam. Are LED Osram, acumulator de 1800 mAh pt far si 300 pt stop, senzor de lumina pt ajustarea automata a intensitatii, incarcare prin USB C. La banii astia nu cred ca se gaseste vreun alt set mai ok din ce am mai cautat. Totusi sunt si doua aspecte pe care vreau sa le mentionez:

Farul fata nu se poate aprinde cand e pus la incarcat, deci nu poate fi utilizat cu un powerbank de exemplu. Pentru mine nu e important ca nu fac ture de o noapte intreaga.

Stopul spate are doar lumina statica, nu are si "flash-uri" si mi-ar fi placuta sa aiba.

IMG-20220531-104714.jpg

IMG-20220531-104635.jpg

Salut, 

Poti pune o fotografie si cu ele pe bicicleta. Par cam mari, cand le-am vazut in magazin. Posibil si cu ele aprinse daca iti este la indemana.

Mometan o am doar pe aceasta la indeamana cu farul, dar o sa fac maine niste poze pe lumina cu ele montate.

IMG-20220531-221346.jpg

interesant, pare a lumina bine, important este cât timp, pe teren, real !

asta a fost pretul si la lidle de pe mihai bravu dar o fost pana pe 28 iunie

aia in tunari le-au  uitat in magazin, nu le-a luan nimeni, timp de 2 saptamani nu a disparut nici un suport