hcampian

Saptamana ciclismului la Lidl

Recommended Posts

tind sa ma abtin in a cumpara pompa de la Lidl.

o sa fac eforturi sa mai pun 50 lei pentru o pompa decat sa arunc banii pe prostii.

luni vreau sa merg sa-mi iau ceva bun cu care sa pot umfla linistit pana la 11 bari.

• Upvote 1

Mi-am luat si eu o namila de pompa de la lidalu' din Sf. Gheorghe si o pereche de nadragi cu pampershi inclusi :D. Am mers azi cu ei si sunt ok.

AM rupt si eu capul de pompa, dar mi-au schimbat-o. Este foarte fragila parghia aceea care apasa pe valva, cred ca design-ul este prost, acel excentric peste care parghia trece din pozitia inchis in deschis este prea mare si forteaza in urechile care tin parghia.

Acum am ajuns si eu de la LIDL si am cumparat un ticrou negru,de la barbati era ultimul,la femei erau toate...Asa,la prima impresie,e destul de comod,acum sa-l vad pe afara cum e.Pacat ca nu am vremea necesara sa-l testez... :)).

AM rupt si eu capul de pompa, dar mi-au schimbat-o. Este foarte fragila parghia aceea care apasa pe valva, cred ca design-ul este prost, acel excentric peste care parghia trece din pozitia inchis in deschis este prea mare si forteaza in urechile care tin parghia.

exact , foarte prost plasticul ala !

cautati unul de metal de la pompele vechi , e sfant !

De curiozitate, timpul pe care-l pierdeți mergând "la garanție" cu mizeriile astea chiar nu valorează nimic? :)>-

Cât despre cumpărat drept cadou, vouă v-ar conveni să primiți "cadou" un jaf de pompă?

Nu sunt sigur dar parca se invartea in jurul sumei de 50 lei.Sigur nu este mai mult de atat.

Au si in Kaufland pompa de picior cu manometru la 29,9 lei, dar nu stiu daca e tot la fel de "buna" ca si cea din Lidl

Ca sa nu mai deschid un topic nou, mi-am cumparat ieri seara din Decathlon ( Berceni-Grande Arena ) o pereche de pantaloni lungi ( b`Twin, bazon de bazon :D) la doar 49.90 ron ! Aveau toate marimile, insa m-a frapat pretul la o alta pereche ( 3 sferturi, nu mai retin marca ) care erau 120 ron, cu un bazon anemic. >-)

dap. :|

da' măcar pozele-s artistice, nu? ;))

Ca sa nu mai deschid un topic nou, mi-am cumparat ieri seara din Decathlon ( Berceni-Grande Arena ) o pereche de pantaloni lungi ( b`Twin, bazon de bazon :D) la doar 49.90 ron ! Aveau toate marimile, insa m-a frapat pretul la o alta pereche ( 3 sferturi, nu mai retin marca ) care erau 120 ron, cu un bazon anemic. >-)

Care i-ai luat tu cu 49 RON cu bazon bun? Ca la banii aia au bazonul ala din carpa albastru. Au bagat ceva promotie? Aia cu 120 RON cred ca sunt aia de MTB cu protectie pe lateral la cazaturi (un soi de hexagoane de burete), cel putin pentru XC eu zic ca nu-si fac banii, un pantalon ingrosat te deranjeaza. Dar au pe la 100 si ceva de RON unii cu un bazon super, rosu, ca lumea, mi-am luat o pereche si sunt foarte buni, sunt albi cu negru si cu inca o culoare la alegere, cu bretele.

Setul de chei - cheile imbus sunt rezistente dar prost finisate in capete si au putin joc - comparate cu unlele de 10x mai scumpe

Pompa mare - e buna , manometrul nu , indica presiune mai mare decat cea reala - comparata cu o pompa de 5x mai scumpa

Manusile - mehhh ... isi merita banii

Pantalonii si bluzele mi se par mai mari la dimensiuni decat scrie pe ele dar isi merita banii avand in vedere ca 24% e TVA

A vazut cineva castile din Selgros ? In poze arata mai bine decat ce mi-am luat eu si sunt de 3x mai ieftine .

Cheile se pot strânge foarte uşor şi nu mai au joc. Nu ştiu cât de rezistente sunt în schimb, eu am reuşit să stric multe chei mai de "firmă" şi mai scumpe, deci nu prea am încredere în astea :).

• Upvote 1

Daca vrea cineva o pereche de pantaloni cu bazon din Lidl, marimea L, il astept sa sara cu un PM. Fara adaos comercial.

Eu am aruncat bonul si nu am putut sa ii mai schimb pe un M, asa ca acum am 2 perechi Si nu am de gand sa ma mai ingras sa ajung iar la L. :))

Manusile - mehhh ... isi merita banii

Mie nu mi se par prea confortabile. Desi, da, isi merita banii = 15 lei :)

mi-am luat si eu pompa mare si cand incerc sa o pun pe ventil ... pac! sare o bucata de plastice =) (chiar de langa tija aia mica pe post de balama)

maine ma duc sa o schimb. daca nu vor, le-o dau de cap.

Nu mai riscati cumparand pompa mare cu manometru de la Lidl!

Eu si un prieten am patit exact ceea ce a patit heineken11, deci nu este deloc intamplator.