Recommended Posts

cadru magellan, 1.9 kg, roata fata rich bike(dubla, pe bile), roata spate dubla, ceva ieftin pe caseta cu 8 pinioane, si butuc joytech),frane v-brake shimano, acera si deore,ghidon, pipa aluminu zoom dintr-o bucata, pedalier sr suntour 22-32-44, aluminiu cu foi de otel, pedalele intradevar sunt grele, ca sunt mari si cu pini, stai ca in spd-uri :) furca sr suntour xcm v3 cu lockout, tija sa alu, sa usurica... cred ca rotile sunt grele...deci am o corciutura..nu stiu ce sa zic ca e...

Hai ca am intrebat si eu de parca m-as pricepe sa si raspund... :P Oricum, poate o mai cantaresc o data curand.

Cred ca unii baieti mai comenteaza pe langa... Sper sa nu se mai intample ca eu personal am o mare pasiune pentru fetele roscate si pentru bicicletele verzi. Iar Coana le are pe amandoua. Plus ca se pricepe la mecanica, deci practic e o colega de meserie.

Ce as indrazni sa critic e modul cum cari bicicleta. Ori o prinzi de seat tube, cat mai de jos, ori pui varful seii pe umar, ori o prinzi de top tube si o iei in spate.

In rest numai de bine si multumesc pentru poza.

Imagine postată

Eu sunt bruneta. Aia nu e nuanta naturala a parului meu. :))

Intr-adevar, trebuie sa gasesc o modalitate mai buna de a o prinde pt. ca aproape zilnic o urc pe scari. Insa nu stiu daca merge asa cum spui. O sa-ncerc, multumesc !

cadru magellan, 1.9 kg, roata fata rich bike(dubla, pe bile), roata spate dubla, ceva ieftin pe caseta cu 8 pinioane, si butuc joytech),frane v-brake shimano, acera si deore,ghidon, pipa aluminu zoom dintr-o bucata, pedalier sr suntour 22-32-44, aluminiu cu foi de otel, pedalele intradevar sunt grele, ca sunt mari si cu pini, stai ca in spd-uri :) furca sr suntour xcm v3 cu lockout, tija sa alu, sa usurica... cred ca rotile sunt grele...deci am o corciutura..nu stiu ce sa zic ca e...

500 de grame sau mai mult diferenta intre furci, apoi rotile, si apoi alte accesorii. Se aduna.

am avut o pana pe spate, am dat roata jos si am pus-o pe un cantar foarte precis, mi-a indicat in jur de1.64 kg, nu mai retin exact si nici nu conteaza, deci important este ca era si grupul de 8 pinioane...am dedus ca din pacate nu e o diferenta mare la roata...si eu acolo credeam ca zac kilogramele mele...

Parcă existau nişte bretele speciale pentru cărat bicicleta pe umăr.

"nelor si 'nilor!

1. Nu mai citati cata halderul de text, cand citesti de pe telefon e aiurea sa vezi acelasi citat de 3-4 ori. Este suficient un sample text:

cadru magellan, 1.9 kg, [...

2. Oare e dificil de inteles ca se discuta pe acest topic de Dusterul Conitei Mita si de nici o alta troaca de pe taramul romanesc?

3. Mito! cara bicla cum poti si te simti tu bine, ca aia conteaza.