Recommended Posts

Important este sa aiba transmisia montata si reglata ,ca rotile le pui in 2 secunde.

Oricum dupa o luna(prima) de functionare sau 100 km(rodaj) trebuie reglat iar tot la ea. :)

Important este sa aiba transmisia montata si reglata ,ca rotile le pui in 2 secunde.

Nu stiu ce-i aia transmisie, da' eu ma tot chinui s-o asamblez. E faramitata rau...

Am avut deja prima surpriza: m-am pomenit cu rosu pe furca, desi in poze are albastru, cum mi-ar fi placut mie mai mult. :s

Va rog, tineti-mi pumnii si fiti pe receptie ca s-ar putea sa intru-n panica si sa va cer ceva indicatii ! [-O<

Lasa ca te descurci tu. Asteptam poze cu minunatia asamblata.

...] da' eu ma tot chinui s-o asamblez. E faramitata rau...

Trebuie sa mergi pe ideea ca daca raman piese ceva nu-i in regula.

Daca nu te descurci fa un apel si venim la claca.

• Upvote 1

Cel mai bine postezi o poza de ansablu cu toate piesele intinse pe jos sa iti zicem daca o poti rezolva singura sau daca trebuie sa mergi la atelier (cel mai probabil).

Trebuie sa mergi pe ideea ca daca raman piese ceva nu-i in regula.

Daca nu te descurci fa un apel si venim la claca.

:)) Chiar asa, buna ideea ! Sper sa reusesc sa le pun pe toate, desi nu-mi vine sa cred e posibil. Credeam ca nu am de montat decat rotile. :P

Lasa ca te descurci tu. Asteptam poze cu minunatia asamblata.

Pun chiar acum una cu minunatia care pare deocamdata doar o broasca raioasa, dar sa vedeti cum se transforma in curand in "Printul Charge din Marea Britanie".

Imagine postată

Ai ceva de munca , din ce observ nici schimbatorul spate nu este monta, nici lantul ( deci iti trebuie presa pt lant) + dupa aceea reglate schimbatoarele. Ghidonul mai trebuie rasucit putin in pipa , spre fata.

Ai ceva de munca , din ce observ nici schimbatorul spate nu este monta, nici lantul ( deci iti trebuie presa pt lant) + dupa aceea reglate schimbatoarele. Ghidonul mai trebuie rasucit putin in pipa , spre fata.

Da, stiu, pai tocmai am zis ca o sa le reglez la sfarsit.

Nu e montat nimic. :( Iar eu speram s-o scot la aer deja de maine, dar n-am sanse.

O sa ploua toata saptamana, asa ca apuca-te de mesterit.

Sa o stapanesti sanatoasa si sa ai mare grija de ea!

O sa ploua toata saptamana, asa ca apuca-te de mesterit.

Sa o stapanesti sanatoasa si sa ai mare grija de ea!

Multumesc !

E gata. Adica mai trebuie reglata, dar ai dreptate, am timp pe vremea asta ploioasa. De fapt, daca n-ar fi noua, nu m-ar deranja ploaia. O sa-i fac imediat o poza in stadiul in care se afla acum.

Daca nu intentionezi sa pui dezabieuri la uscat pe conducta franei fata, pune-o si tu pe un traseu.

Ai zis ca montezi nu injghebezi...

Montat ceva inseamna la gata ca pozitionare. :-W

Daca nu intentionezi sa pui dezabieuri la uscat pe conducta franei fata, pune-o si tu pe un traseu.

Ai zis ca montezi nu injghebezi...

Montat ceva inseamna la gata ca pozitionare. :-W

"Desi vorbesti pe inteles, eu nu te pot pricepe". Habar n-am ce-am facut, de fapt, nici ce-ar fi trebuit sa fac... Deocamdata, am facut si eu ce m-am priceput atat cat s-o vad "adunata".

Multumesc oricum. Am sa continui maine, ca acum mi-e prea somn ca sa consult dictionarele. :P

"Hey, I put some new wheels on,

And suddenly everything is right,

.....

Oh, short on money,But long on time

....

Take me wandering through these streets,

Where bright lights and angels meet,

Stone to stone they take me on,

I'm riding ‘til the break of dawn..." (adaptare dupa Paolo Nutini :P)

Imagine postată

Imagine postată

Imagine postată

Traducere de la MBZ: îl deranjează că e lăbărţată conducta de la frâna faţă, vrea s-o legi. Şi acuş-acuş o să apară cineva să zică ceva şi de reflectorizante. Şi cred c-a zis şi ceva de chiloţii tăi... :P

PS: Da' bicicleta e faină.

superb cadrul

Imagine postată

Traducere de la MBZ: îl deranjează că e lăbărţată conducta de la frâna faţă, vrea s-o legi. Şi acuş-acuş o să apară cineva să zică ceva şi de reflectorizante. Şi cred c-a zis şi ceva de chiloţii tăi... :P

Nu ma deranjeaza decat estetic. Insa pe ea o sa o deranjeze fizic. Fie nu este ales un traseu al conductei corespunzator, fie(mai degraba) conducta este prea lunga. Asta inseamna ca este periculoasa prin risc de agatare, de a fi acrosata.

N-am zis de chiloti, am zis dezabieuri unde intra o larga categorie de dedesubturi :-SS

Bine ca m-am corectat la timp, ca scrisesem montat in loc de claca, si montat mai presupune si altceva :-"

Bicla e cel putin deosebita. Nu-mi place ca la ce stil are, nu i-au pus o tija alu natur in ton cu pipa, colierul de tija si ghidonul, nu-mi plac plasticele de pe spite si cele de la pinioane.

Catadioptru rosu de pe spate tre montat mai sus, si gasit un aranjament cumsecade la toate cablurile si conductele in spatiul din fata ghidonului.

Mito! Oi fi n-oi fi ploiesteanca, dar biciclista de acum, cu desavarsire esti!

Referitor la funda rosie,la rock shox multe din furci vin cu acel sticker pe rosu si cu inca vreo 4 culori separat (decal-uri)in cutie,ii poti ruga sa iti trimita intr-un plic.

post-11406-0-57678300-1337750992_thumb.jpg

• Upvote 1

Frumoasa foc broscuta.

Si pe mine m-au fascinat culorile si formele de la Charge cand am vazut pentru prima oara acest clip

. Cred ca e inca preferatul meu :).

Aaah..., am inteles acum, multumesc !

Nu ma deranjeaza decat estetic. Insa pe ea o sa o deranjeze fizic. Fie nu este ales un traseu al conductei corespunzator, fie(mai degraba) conducta este prea lunga. Asta inseamna ca este periculoasa prin risc de agatare, de a fi acrosata.

N-am zis de chiloti, am zis dezabieuri unde intra o larga categorie de dedesubturi :-SS

Bine ca m-am corectat la timp, ca scrisesem montat in loc de claca, si montat mai presupune si altceva :-"

Bicla e cel putin deosebita. Nu-mi place ca la ce stil are, nu i-au pus o tija alu natur in ton cu pipa, colierul de tija si ghidonul, nu-mi plac plasticele de pe spite si cele de la pinioane.

Catadioptru rosu de pe spate tre montat mai sus, si gasit un aranjament cumsecade la toate cablurile si conductele in spatiul din fata ghidonului.

Mito! Oi fi n-oi fi ploiesteanca, dar biciclista de acum, cu desavarsire esti!

Exact, si eu tot asa mi-as fi dorit tija. Asta a fost unul din motivele pt. care am preferat modelul asta din 2011. Nu mi-ar fi placut ghidonul aluia din 2012.

Ai dreptate, o sa mai gadil cablurile alea, desi nu cred c-o sa ma pricep sa le rezolv.

Da' ce-ti veni, sa ma trimiti la Ploiesti ?!

Si de ce sunt abia de-acum biciclista ? Adica ce, ce-am pedalat pana acum, n-au fost biciclete ? Sa stii ca ultima oara am pedalat la Rocky Mountain ! <):)

Referitor la funda rosie,la rock shox multe din furci vin cu acel sticker pe rosu si cu inca vreo 4 culori separat (decal-uri)in cutie,ii poti ruga sa iti trimita intr-un plic.

Serios ?! :o Mi se pare c-am vazut ceva ce parea a fi un abtibild si era cat p-aci sa-l arunc crezand ca-i inutil. Abia astept sa verific. Multumesc !!!

Mie mi se pare ca frana fata este montata pe maneta din dreapta. Cred ca daca era pusa pe maneta stanga (cum vin majoritatea) se aseza mai frumos bucla conductei de frana, implicit valabil si pentru frana spate. Despre shiftere nu reusesc sa imi dau seama din foto cum sunt dispuse.

Mie mi se pare ca frana fata este montata pe maneta din dreapta. Cred ca daca era pusa pe maneta stanga (cum vin majoritatea) se aseza mai frumos bucla conductei de frana, implicit valabil si pentru frana spate. Despre shiftere nu reusesc sa imi dau seama din foto cum sunt dispuse.

Vai mie ! Pai eu am ales optiunea asta, trebuia sa fiu mai atenta. :((

Frumusica foc! Felicitari ca ai fost perseverenta si ti-ai luat ce ti-ai dorit! Asta se numeste la noi in sat "fericire"!

Daca cedai si luai un SH, pe langa problemele inerente, ai fi regretat mereu ca nu ti-ai fi luat ce-ti placea!