Sign in to follow this  
DaniNadal

La Fleche Wallone-Miercuri,18 Aprilie 2012

11 members have voted

1. 1. Cine va castiga Fleche Wallone?

• Joaquim Rodriguez
    • Igor Anton
    • Alejandro Valverde
    • Samuel Sanchez
    • Damiano Cunego
    • Cadel Evans
      0
    • Vincenzo Nibali
      0
    • Philippe Gilbert
    • Jelle Vanendert
      0
    • Altul
      0

Recommended Posts

Imagine postată

Imagine postată

Last winners:

2009 Davide Rebellin

2010 Cadel Evans

2011 Philippe Gilbert

Startlist provizoriu: http://www.letour.fr...us/engages.html

Principalii favoriti daca nu se intampla ceva neprecazut in Amstel Gold Race ar fi cam asa:

-Joaquim Rodriguez

-Igor Anton

-Alejandro Valverde

-Samuel Sanchez

-Damiano Cunego

-Cadel Evans

Ar mai fi si oameni gen Gilbert,Nibali,Andy Schleck,Frank Schleck,Chris Horner,Gesink,Mollema,Kruijswijk,Hesjedal,Vanendert,Van den Broeck dar fie nu prea sunt in forma(Gilbert,Andy Schleck,Frank Schleck,Gesink,Kruijswijk,Hesjedal,Horner),fie nu au demonstrat nimic pana acum in clasicele din Ardeni ca sa fie pe picior de egalitate cu oameni gen Purito sau Valverde(Mollema,Van den Broeck,Nibali).Vanendert e de urmarit dar nu cred ca are nici el forma de anul trecut.

De urmarit:Rigoberto Uran,Sergio Henao,Fabio Duarte,Wouter Poels,Wilco Kelderman.

din cate stiu eu,lista de pe siteul turului nu e actualizata.Cunego va merge in Giro del Trentino.

Ai dreptate.Cunego va sari peste Fleche Wallone.

Ploile de azi ii vor dezavantaja pe spanioli si Gilbert, dar poate nu si pe basci (Anton). Daca as pune la pariuri, as merge pe Jelle Vanendert care a aratat in Amstel o forma foarte buna, iar anul trecut i-a fost lui Phil locotenent de nadejde. Si Sky poate propune doua nume: uran si nordhaug.

Ploile de azi ii vor dezavantaja pe spanioli si Gilbert, dar poate nu si pe basci (Anton). Daca as pune la pariuri, as merge pe Jelle Vanendert care a aratat in Amstel o forma foarte buna, iar anul trecut i-a fost lui Phil locotenent de nadejde. Si Sky poate propune doua nume: uran si nordhaug.

Nu cred ca ploaia il va dezavantaja pe Gilbert.Tin minte ca in Giro di Lombardia 2010 i-a pulverizat pe toti.Nici pe Valverde nu stiu daca il dezavantajeaza.Singurii pe care cred ca ii va dezavantaja cu adevarat vor fi Purito si columbienii(Uran,Henao,Duarte).Anton daca ajunge intreg pe Mur de Huy si intr-o pozitie buna(in primii 10) cred ca-l face pe Vanendert.Defapt mai mult ca sigur.Gilbert inca nu e in forma maxima.Un podium ar fi bine pentru el.

1.Anton

2.Vanendert

3.Gilbert

1.Joaquim Rodriguez

Purito castigator!

Gilbert fara o forma grozava termina pe 3...Una din cele mai slabe urcari din ultimii ani in Fleche.S-au cel putin asa mi s-a parut.

Anton arata o data in plus ca nu stie sa stea in pluton.La intrarea in ultimii 5 km era in primii 10.La poalele Mur de Huy ajunsese deja in spatele plutonului.

1. RODRIGUEZ OLIVER Joaquin 11 KATUSHA TEAM 4h 45' 41"

2. ALBASINI Michael 61 GREENEDGE CYCLING TEAM 4h 45' 45" + 00' 04"

3. GILBERT Philippe 1 BMC RACING TEAM 4h 45' 45" + 00' 04"

4. VANENDERT Jelle 191 LOTTO-BELISOL TEAM 4h 45' 45" + 00' 04"

5. KISERLOVSKI Robert 146 ASTANA PRO TEAM 4h 45' 48" + 00' 07"

6. MARTIN Daniel 176 GARMIN - BARRACUDA 4h 45' 50" + 00' 09"

7. MOLLEMA Bauke 105 RABOBANK CYCLING TEAM 4h 45' 50" + 00' 09"

8. NIBALI Vincenzo 41 LIQUIGAS-CANNONDALE 4h 45' 50" + 00' 09"

9. ULISSI Diego 128 LAMPRE - ISD 4h 45' 50" + 00' 09"

10. VAN DEN BROECK Jurgen 197 LOTTO-BELISOL TEAM 4h 45' 52" + 00' 11"

11. GASPAROTTO Enrico 141 ASTANA PRO TEAM 4h 45' 52" + 00' 11"

12. NOCENTINI Rinaldo 151 AG2R LA MONDIALE 4h 45' 52" + 00' 11"

13. IGLINSKIY Maxim 145 ASTANA PRO TEAM 4h 45' 52" + 00' 11"

14. HENAO MONTOYA Sergio Luis 53 SKY PROCYCLING 4h 45' 52" + 00' 11"

15. POELS Wouter 97 VACANSOLEIL-DCM 4h 45' 52" + 00' 11"

Anul trecut Gilbert a urcat Mur de Huy in 2.45(putea scoate fara probleme 2.40 daca nu se oprea cu 50 de m inainte de final).Anul asta a scos undeva la 3.05.20-25 de secunde mai slab.Nu prea e bine.Si Purito a fost mai slab.Anul trecut 2.48 anul asta 3-3.02.Cam pe acolo.Daca nu se oprea sa zicem ca scotea 2.58.10 s mai slab decat anul trecut.Pana si Albasini a fost mai slab decat anul trecut.3.02 in 2011,3.05 in 2012.Totusi la el nu e un regres atat de mare.E constant as zice tinand cont ca in toate Fleche Wallone din ultimii 4 ani a scos timpul pe Huy in jurul a 3.02-3.08.