hcampian

Concurs Endomondo Romania 2012

Recommended Posts

Pentru ca discutau unii despre asta si pentru ca nu exista, am deschis doua concursuri pentru utilizatorii de Endomondo din Romania, asa, de fun:

Stapanul soselelor 2012, cei mai multi km in 2012 pe sosea:

http://www.endomondo...llenges/4545528

Regele muntilor 2012, cei mai multi km in 2012 la MTB:

http://www.endomondo...llenges/4545544

Evident, fara premii, doar de distractie. Ar fi dragut sa nu-si puna lumea soseaua ca MTB. Poate va inscrieti sa vedem cati suntem si va invitati si prietenii de pe Endomondo.

P.S. Tot ce s-a facut pana acum in 2012 apare deja retroactiv. Daca apare un sponsor cu un premiu simbolic, cu atat mai interesant.

• Upvote 1

Eu m-am inscris de ceva timp insa nu imi apare nici un km facut .... (No applicable workouts) asta scrie si nu inteleg de ce. Ma poate ajuta cineva?

Hai ca mi-am dat seama trebuie setat Cycling Transport eu aveam Cycling Sport

Treaba asta se face doar folosind acea aplicatie?

Horatiu a facut pentru "cycling sport", cea mentionata de tine fiind pentru "transport"

Game on! :D

Bagati acolo, ca eu sunt accidentat si traiesc doar din amintiri momentan... >:P Adica v-am dat avans...

si ca sa fie totul mai palpitant, uite ca sar eu cu un premiu. Castigatorii celor 2 categorii, vor primi din partea mea (pe persoana fizica, bineinteles) cate o sa X-mission. Seile sunt noi si asteapta sa ploua cu km :)

• Upvote 1

Succes participanților. Am vrut și eu să mă bag la joc, dar după numai 1 oră și 24 minute (27 km) - cu tot cu pauză, bateria telefonului indica 27% în timp ce tura a avut 170 km. Aveam nevoie de cel puțin 5 baterii de telefon :( Mare dezamăgire...

Pai stam asa:

La MTB

Imagine postată

La sosea

Imagine postată

Unde YOU as fi eu.

Nu-i nimic, facem si la anu' unul. Doar ca vad ca multi au trecut pe Strava, eu personal raman pe Endomondo ca nu ma atrage ideea de a concura cu altii pe o bucata de traseu, concurez destul pe la concursuri.

mie mi-a crapat endomondo la vreo luna de cand l-am instalat. Nici Endomondo si nici What's up -ul nu se impaca bine cu Blackberry. Stie cineva de ce si cum ?

Blackberry are sistem de operare proprietar, nu? Probabil versiunea de Endomondo pentru el nu e asa de lucrata, oricum baietii scot mereu versiuni noi cu bug-uri eliminate, ar trebui sa incerci sa reinstalezi ultima versiune.

Desi plange de mai multe zile abia astazi i-am facut update lui Endomondo (la v8.2.1), zice el ca a fixat mai multe trebi, printre care workout distance, current speed, etc. Io am instalat si Endomondo si Strava, da' nu stiu de ce mi se pare mai prietenos Endomondo, si mai ales la alergari, ca de biciclit n-am mai prea biciclit, mi se pare ca datele inregistrate sunt destul de exacte.

Si nu e si frumoasa interfata noua?

Intr-adevar il gasesc si mai placut ochiului! :)

Ce imi place pe Strava sunt challenge-urile, nu segmentele cu kom-urile lor. Asa ceva ar fi interesant de creat daca s-ar putea pe Strava chiar de catre useri. Ar fi totuna cu concursurile de pe Endomondo?

Da. Poti intra pe inetrfata web si de acolo poti incarca diverse track-uri... Mi-am rotunjit si eu colectia cu vreo doaua-trei "miscari" care fusesera inregistrate doar pe GPS-ul de outdoor, trekking & stuff si asta atat pe Strava cat si pe Endomondo.

PS: Intr-adevar... Cred ca am sa ma bag si eu la vreo doua challenge-uri pe Strava: BMC 79 Mile Challenge si The North Face Ultra Challenge

Avem rezultatele pe 2012:

la sosea:

Locul 1 - Petrus Bucur - 5760,71 km

Locul 2 - vnm - 3639,56 km

Locul 3 - hcampian - 3216,51 km

la MTB

Locul 1 - hcampian - 1447,42 km

Locul 2 - George Barla - 987,26 km

Locul 3 - Catalin Toda - 787.81 km