hcampian

Clubul distrusilor si accidentatilor

Recommended Posts

Eh, cu o cască originală puteai sta liniștit și la 80  ;)) Recuperare grabnică și fără recidive!

• Upvote 3

@@Croocodillul

Pana nu ti-ai rupt ceva nu te-ai dat ca lumea.

65 e pentru cojnitari si vaduve oloage.

Nu te lua dupa Matlei ca il roade invidia  >:)

• Upvote 1

Nu bre, da' cand eram cu Daniela pe Postavaru' ai lasat franele si te-ai dus cu 70 la ora pe poteca aia. Am ramas mut, si nici acum nu inteleg unde e placerea. kkkeeeeennnnyyyy are 3 clavicule, Marius face la scutec, acum tu.

Iar tu ai 2 cranii? :))

Daca-mi amintesc corect pe coborarea de pe Leaota nu purtai casca.

@@Croocodillul insanatosire grabnica si frumoasa radiografie, buna de examen. Din pura curiozitate te intreb, de ce Monza? Fara sa le fac reclama, ce am vazut eu prin Elias la orto de exemplu, m-a surprins placut. Doctorii erau foarte constienti de leziuni specifice ciclismului, probabil erau si ciclisti printre ei :))

Trimis de pe al meu SM-J500FN folosind Tapatalk

Poate ca la Monza are abonamentu' de corporatist ;)

Iar tu ai 2 cranii? :))

Daca-mi amintesc corect pe coborarea de pe Leaota nu purtai casca.

Are implant de cască, n-ai văzut câtai "căpșorul"?
  • Upvote 1

@Croocodilul ... acum am vazut ce ai patit. Imi pare tare rau, sper sa te faci bine repede. Daca te incalezeste cu ceva, desi mi-e si jena sa spun, si eu sunt pe tusa ... doar ca eu am cazut ghem in casa in bucatarie si m-am ales cu 9 copci, un ochi vanat si multe cucuie. Nu cad pe poteca si cad pe gresie. O sa-mi iau papuci cu talpa de black chilli.

@@Croocodillul Ce poze? Asta e ghicit in cafea. Nu mai practic de mult cheatia asta. Un CT sau un RMN sunt mult mai edificatoare.

Iti doresc insanatosire grabnica si multa minte ca de adrenalina vad ca nu duci lipsa.

Am si rmn, dar doctorul mi-a zis ca nu se vedea fractura pe el. Si s-a mai uitat cineva si a zis ca nu e fractura...

A fost primul lucru pe care l-am facut rmn-ul si abia apoi am facut rx-ul.

ce vedetă e cracadilu' :p
Măh Lacoste, dă-ti bre mai înșet. Uite, acu stai pe tușă niște timp. Care trece. Nu mai bine foloseai timpu' ăsta ca sa te dai? Mai înșetișor așea...?

Fac bai la carici acum. E bine si asa :)

Nu viteza a fost baiul ci lipsa protectiei la spate. Sau rucsacul cu protectie. Asta să-mi fie invatarea de minte maxima.

Zi-i și lu ăla de nu-și protezează dăloc țeasta/scăfârlia.
Se știe el. Da' dă sfaturi p-acilea. 
Că ulcioru' nu mere de multe ori la apă.
Chit că are implant. :p

Ma duc cu masina la magazinul de la colt.

Ma reapuc de pedale la anu', ca e prea de tot, m-am facut cat o vaca, am 1.5 kg in plus si gafai cand urc la etajul 1.

Si nu port casca pentru ca merg cat ma tine talentul sau lipsa lui, nu-mi asum riscuri, iar ca urmare si pe cale de consecinta, nu cad.

Oricum purtatul de casca e cam overrated in opinia mea.

Sper ca glumesti!

Vav, vezi pe feisbuc poze. Specia in rapa, eu zgariat pe fata. Am cazut la 5 la ora. Au venit Croco si keeeennnnyyyy sa scoatem bicla la liman. Radeau astia ca magarusii de mine.

Croco, nu uit, n-am cum. A fost ceva de genul... "bai, ce bine ca nu m-au vazut cand am cazut. Da' ce dracu fac, ca singur nu pot s-o scot, tre' sa-i chem".

Mergi liniștit pe ideea asta.  Cânva o să cazi.  E chestie de când. Nu de dacă.

Și dacă nu te ajută întamplarea, lipsa aderenței, a experienței sau alte bazaconii, te poate oricând ajuta un prieten "îndemânatic"  :- . 

• Upvote 3