bacauanul

Ture pentru bacauani

Recommended Posts

postez pt cei care inca nu stiu,tura de duminica,pe care majoritatea dintre noi,bacauanii,o facem,asa,cand nu avem altceva planificat,adica inca n-am plecat din bacau,pe la vreo tura mai lunga.

E vorba de ceea ce noi numim "circuitul mic" ,adica o tura de 72 km:bacau-magura-sanduleni,pe drumul spre onesti(km 30),dreapta spre floresti,unde deobicei se ia pauza de bere,sau suc,dupa caz(km 42),dupa care continuam drumul spre bacau,pe drumul care vine de la moinesti.

In total vreo 72 km,cu urcare spre magura,prin padure,pe o panta domoala,urmata de o coborare mai rapida,pe o sosea un pic ondulata.Pe parcurs,mai sant pantele de la scorteni(km45),cam 1 km,si grigoreni(km49)cam 1,5 km.

deobicei plecarea e in fiecare duminica,la ora 14.00,vara,si la 13.00,pe timp mai rece.

Sal ,am trecut recent prin bacau si am vazut ceva ciclisti.Eram cu masina ,i-am claxonat sa ii salut ,poate unii au crezut ca ii claxonez din alte motive.Oricum drumul care iese din Bacau spre Margineni e super.Bafta mare in continuare!!!!

Salutare. Sunt din bacau si tocmai mi-am luat bicicleta. Nu e cine stie ce, e o cursiera mai simpla. Cum apare soarele si se mai incalzeste ma pun pe pedalat ca nu am mai mers de mult timp si sper sa ne vedem la niste ture.

Aici prezent ptr un traseu .... dar weekend-ul viitor ;) sunt incepator :D

deep_minimal_music . e id-ul meu

se mai organizeaza iesiri ?? k as veni si eu

da in fiecare zi iesim, fiecare cum are timp si duminica ne intalnim toti la ora 14 ori la spalatoria din margineni ori la unitatile militare... se stabileste inainte.

duminica eu nu lucrez, dak iesiti la vreo tura pe asfalt anunta-ma si pe mine te rog, eu am o cursiera peugeot,

duminica eu nu lucrez, dak iesiti la vreo tura pe asfalt anunta-ma si pe mine te rog, eu am o cursiera peugeot,

ok daca ai messenger adauga id-ul meu in lista - cristi_ciutea si te anunt eu

Rugaminte........Nu cunoasteti pe cineva ,un mecanic bun,care sa-mi puna la punct bicicleta ....reglat,uns..ect....stiu in Piatra Neamt,Radu,.....dar e cam departe pentru mine...(Onesti)..

eventual ...un numar de telefon.Mersi

au disparut ciclistii din Bacau ori nu ma adresez pe forumul corect?http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/huh.gif (sunt curios unde se ''centralizeza'' discutiile iesirile ciclistilor din bacau,si binenteles daca mai acceptati noi membrii la escapadele de weekend )

bacauanii se misca da...toti care ne cunoastem cat de cat stim ca intalnirea pentru tura de duminica e la ora 14 la spalatoria de dupa podul de la margineni.Facem un circuit scurt de cam 75 de km.In restul saptamanii fiecare merge cum poate si cu cine poate.Cine vrea sa ni se alature ii asteptam acolo in fiecare duminica.

sper sa revin cat mai curand in Bacau,se pare ca..mi se simte lipsa

pentru cei care au timp de plimbari,le doresc vreme buna,si spor la pedalat

abia astept sa alerg din nou!

Salut tuturor, vad k nu s'a scris de demult in rubrica asta, dar scriu eu, poate imi raspunde cineva. Asa: Ma numesc Pavel si sunt din Chisinau, R, Moldova, invat la Bacau si as vrea sa'mi gasesc o echipa cu care sa merg in multe locuri frumoase....In Moldova faceam ture lungi de 150+ km pe zi si mai ales pe drumurile noastre groaznice :D :D Deci, astept raspuns de la vre'un suflet :)

Pai acum am cross-country Giant Rincon din 2007, dar planuiesc sa'mi cumpar de aici o cursiera la un nivel mai inalt....Acum pe timpul asta iesiti pe undeva?

Pai acum am cross-country Giant Rincon din 2007, dar planuiesc sa'mi cumpar de aici o cursiera la un nivel mai inalt....Acum pe timpul asta iesiti pe undeva?

daca esti amator de XC te asteptam pe dealurile din zona Moinestiului, cam la aproximativ 50 km de Bacau.

cred k o sa ies deja pe la primavara cand imi iau o bicicleta mai buna k la asta am sistem Shimano Alivio dar deja e uzat foarte mult si vreau deja sa o vand si imi iau poate o cursiera

sezonul 2012 s-a deschis si pentru bacauani!!adunarea tot la spalatoria de dupa podul de la margineni,drumul spre moinesti,la ora 1.cei doritori de miscare si echipati corespunzator sunt asteptati duminica acolo.

• Upvote 1

In ziua de 21 sau 22 iulie o sa plec intr-o tura de o zi pana la Bucuresti.Ar putea cineva sa ma insoteasca o portiune de drum?