Rubyca

2012.06.02 - Maraton Medieval Mediaș - Recomandat ciclism.ro

Recommended Posts

Imagine postată

Unul din cele mai cunoscute concursuri de MTB Maraton din România, Maratonul Medieval Mediaș, va ajunge în 2 iunie 2012 la a VIII-a ediție.

Organizatorii, Asociația Sportivă Ciclomed Mediaș împreună cu Primăria Mediaș au dat deja startul la înscrieri.

înscrierile se vor face exclusiv online și se vor închide cu o lună înaintea concursului, adică în 02.05.2012.

Ca și în anii trecuți, organizatorul a stabilit o limită de 400 de participanți după cum urmează: 150 locuri la 80 km și 250 locuri la 50 km. Primii 300 de înscriși care au achitat taxa de participare vor primi la ridicarea pachetului un Buff cu masota maratonului.

Pe site-ul competitiei vă puteți înscrie și găsi mai multe informații.

Sperăm ca anul acesta vremea să țină cu noi ca să uităm de noroaiele de anul trecut.

Doar o saptamana avem la dispozitie pentru a ne inscrie? Pfuuu, asta da schimbare.

click, click, click (dureaza mai putin de o saptamana :) )... Inscrierile sunt deschise de 3 saptamani doar ca nu a aparut aici anuntul.

ne vedem la medias !
Ar fi frumos daca ar mari limita de 400 de oameni , sa fim mai multi :) .
  • Upvote 1

Doar o saptamana avem la dispozitie pentru a ne inscrie? Pfuuu, asta da schimbare.

Păi nu îți ajunge o săptămâna? Mergi pe jos să faci înscrierea?:)

Apropo de noroaie... Anul trecut a fost inlocuita prima urcare nepracticabila pe bicicleta. A fost o decizie foarte buna!

A ramas totusi portiunea inainte de Boian de vreo 4 km drum argilos. Poate se gaseste o solutie si acolo.

Anul asta as dori si niste mici si o ceafa de porc cu cartofi prajiti daca se poate. Doar daca se poate, daca nu o sa vin cu ele in traista!

Eu zic,ca mai rau decit anu trecut nu se poate,eventual o grindina 8-X

Bine ca accesai,era gata sa pierd inscrierea... Anul trecut am stat la caminul liceului de gaz,daca este valabil si anul asta cred ca ne ziceti pe forum.

Intrebare catre organizatori, daca citesc: Trebuie trimisa pe mail copia dupa OP-ul cu care s-a facut plata?

Ma uit pe lista de inscrisi si par f. putini si toti sunt fara confirmare. Nu e actualizata la zi, sau doar atatia s-au inscris si n-a platit inca nimeni?

Nu sunt din organizare, dar asa a fost si anii trecuti si asa scrie pe site ca nu trebuie trimisa copie, decat daca au trecut 7 zile dupa plata si nu te regasesti confirmat.

Aha, deci mai astept.

Salut

Merge cineva din Cluj si are un loc pentru o persoana si o bicicleta ?

Am suport de bicicleta pt. bare transversale.

Ceva informatii actualizate despre MMM? Deocamdata pagina de internet a concursului este blocata. :(

M-am inscris si eu, am vazut ca s-a prelungit perioada de inscriere, felicitari!

Salutare,

Avand in vedere ca amicul cu care trebuia sa merg la Medias s-a accidentat la PE si nu mai poate merge la MMM, am nevoie de transport din Brasov pana la Medias. Ma poate lua cineva? Cred ca pot face rost de suport de bicicleta pentru bare transversale.

Multam

Eu sunt amicul accidentat, si nu stiu daca pot da cuiva locul (e platit, cu buff). In caz ca e cineva interesat, poate vorbim cu organizatorii si se rezolva.

Dane,la caminul liceului de gaz,anul trecut am stat acolo,sa incercam tot acolo,maine dau un tel' 0747419058 acolo. daca dai tu,cere un loc si ptr. mine,daca dau eu,cer si ptr.tine un loc.

Am sunat,din pacate acolo nu mai se poate,este inchis,daca gasesti tu,cere si ptr. mine un loc.

In zona este vreun camping deschis pe 1 iunie ? De camping Doua Lumi (fost Benelux) stiti ceva, mi l-a recomandat cineva din zona ca fiind ok.

Salut,

Astazi am platit si eu taxa de inscriere, insa lista cu inscrisi vad ca este indisponibila. Are idee cineva cand se remediaza neajunsul?

Cred ca au fost probleme si duminica cateva ore ...acum e ok, apare lista

Am si eu o intrebare. Niste colegi de-ai mei vor sa se inscrie la tura scurta si sa si plateasca astazi, insa am vazut ca pe lista de tura scurta sunt exact 250 de inscrisi, chiar daca unii nu sunt confirmati. In conditiile astea cum ar trebui sa procedeze? Sunt sigur ca o gramada din cei inscrisi nu vor plati.

Guest
This topic is now closed to further replies.