Rubyca

2012.06.02 - Maraton Medieval Mediaș - Recomandat ciclism.ro

Recommended Posts

tot ce mai putem spera acum e sa... ploua si maine! Cand ploua nu lipeste asa tare, e nevoie de cateva ore fara ploaie ca sa apara componenta super-glue

salutare, din diverse motive nu pot ajunge la Medias daca cineva este interesat de locul meu, deja platit si cu acordul orgnizatorilor cu placere il ofer

sper ca nu renuntam din cauza ploii... MTB inseamna ciclism in orice conditii

• Upvote 2

A zis cineva ceva de renuntare?

Oamenii care se anunta ca renunta o fac din motive obiective si doar ca sa faca un bine (muahahaha) altor oameni.

daca mai conteaza... la Medias e senin acum dupa ploaia generoasa de astazi...

Foarte probabil, conditiile vor fi ca anul trecut.

Daca mai puteti si aveti de ales luati-va niste incaltari mai cramponate ca s-a adaugat si ceva dans prin noroi maine.

Dumnezeu sa ne ajute sa terminam toti cu bine si sa ne intoarcem in pace la casele noastre.

Las ca venim si noi din Sf Ghe citiva....

Va asteptam cu mult drag :-bd

De parca mai conteaza...O SA FIE DISTRACTIE MAXIMA!! Odihna placuta tuturor si sa ne vedem maine cu bine la start! Pe traseu sigur ne va mai disparea din zambet :))

Din pacate ratez si anul acesta maratonul insa vin ca anul trecut sa imi iau bufful si sa vad impachetatii. La km 88 la A1 m-a lasat masina (am ajuns cu emotii in Buc si concluzia e ca e pe duca o bobina la pistonul 1). Maine de dim repar masina (am dat cmd la service) si ajung la MMM (sper ca maine sa mearga lucrurile as planned).

Vad ca acum s-a oprit ploaia la Medias. Bafta participantilor!

Acum sunt si mai motivat sa particip weekendul viitor la Bike Maraton 3 mountains (M3, etapa 2).

Rares Manea castiga semimaratonul in 2:23:41

• Upvote 2

Marius Petrache castiga la maraton in 3:35:46

• Upvote 3

M-am simtit foarte bine astazi, un traseu greu, din cauza noroiului, dar o organizare exemplara. Multumesc celor care au contribuit la organizare, ati fost la inaltime, un traseu foarte bine marcat, asistenta din partea organizatorilor la toate punctele de alimantare, in concluzie Domnilor organizatori! Jos palaria.

Cit a plouata a fost un traseu super,mai bun decit anul trecut,si felicitari pt organizare!!!!

Ce noroc au avut organizatorii ca au pus maratonul de ziua mea! In schimb le-am dat o zi frumoasa. Si azi noapte n-a plouat decat o data: toata noaptea. Nu-mi explic cum de a fost asa de acceptabil traseul, cred ca cineva fura lut si ramaneti intr-un an-doi fara; am purtat cu mine tot felul de scule si accesorii: trusa mica cu imbusuri si surubelnite, ureche schimbator, periuta de dinti, carpa, ulei (ceva de genul asta) plus dotarea standard. Prima data cand mi-a rezistat bicicleta "noua" la tura lunga fara probleme, totul depinzand de mine. E drept ca "la apogeul traseului" mi-a fost curatat cu pompa de presiune angrenajul, multumesc pentru asta si de retinut pentru alte concursuri noroioase. Felicitari la organizatori, la concurenti ca au luat startul desi cred ca multi cu frica-n san.

Salut. Despre organizare numai de bine. N-am prins gulasul de la finish, dar nici nu-mi statea mintea la el. De departe cel mai bine marcat traseu pe care am fost. Si sa te chinui si nu te puteai rataci. A fost primul meu MMM si impactul a fost unul zguduitor. Suferinta a venit pe la km 20 in campul cu salata si m-a tinut tot drumul. Pe aceasta cale tin sa multumesc numarului 400 de la Geiger. M-a vazut lesinat si mi-a dat o ciocolata si o incurajare. Ambele au facut minuni :). Una peste alta FOARTE FRUMOS.

• Upvote 1

P.S. Cristi, bufful tau e la mine. Astazi ma dau pe Transalpina si ajung tarziu. Cel mai sigur luni as putea sa ne intalnim. Ai nr meu. Scuzati ca am postat aici, dar pe telefon nu gasesc rubrica de mesaje.

Si pentru mine a fost primul MMM la care am participat, ce pot sa spun ca am ramas placut impresionat de organizare si chiar daca am venit pregatit moral pentru o noroiala de zile mari traseul s-a prezentat la limita acceptabilului. Foarte placut e sa vezi oameni la punctele de alimentare sarind sa iti curete bicicleta, sa iti dea apa si cel mai interesant pentru mine a fost ca la pa 2 la tura scurta eu nu am vrut sa opresc si un domn aproape ca a fugit dupa mine 4-5 m sa imi ofere un bidon cu apa, deci jos palaria pentru organizare. In concluzie este un maraton care nu trebuie ratat, iar faptul ca a fost noroi din punctul meu de vedere l-a facut mai dificil, ca altfel traseul este ok si abordabil .

PS: sa vina pozele de pe traseu, ca acolo sunt amintirile frumoase.

• Upvote 3

Cine a zis pas a pierdut.Traseul a fost mult peste asteptari.Excelent antrenament ptr ce urmeaza...

• Upvote 2

Marius Petrache castiga la maraton in 3:35:46

Nu stiu ce masina l-a tras dar a mers strasnic(medie de 22).

Am zis ca e un an bun pentru el si daca nu are vreo accidentare nu vad cine se tine cu el.

Bravo Marius!

Edited by MBZ
rectificat 2(7)
  • Upvote 4

Nu stiu ce masina l-a tras dar a mers strasnic(medie de 27).

Am zis ca e un an bun pentru el si daca nu are vreo accidentare nu vad cine se tine cu el.

Bravo Marius!

Nu stiu ce calcule ai facut, dar daca imparti 75 km (conform traseului de pe site) la 3h35' imi da fix 20,93 km/h :)

Guest
This topic is now closed to further replies.