Recommended Posts

Pacat ca pe operele de arta nu poti pedala, te inteapa inima, dupa 2-3 km faci atac de cord!

Clasica mea , cu ocazia asta vreau sa va si intreb, am sanse sa gasesc undeva de cumparat bucatile acelea de cauciuc ce vin pe manetele de frana? Ca a mea nu le mai are...

BoBEbu5.jpg

In principiu, DA dar destul de greu si scump (ebay.com)

Am vazut unele facute din piele si mi s-a parut o idee destul de buna.

salutare baieti. am si eu o mica mare problema, sper sa postez unde trebuie. am un grup de 5 pinioane maillard pe filet, pe un Helium bike, care imi joaca pe ax. nu stiu cum sa le desfac, imi trebuie o cheie speciala mai mare? (am o cheie pt pinioane, dar este prea mica in diametru, pt cele mai moderne cred), ce mi puteti spune despre ele, se pot desface si inlocui bilele sau sa incerc sa le desfac si sa le schimb? dintii sunt in stare destul de buna, nu scapa lantul. pinioanele arata ca in poza de mai jos.ms   

13272493_1.jpg

Salutare tuturor.

Va prezint si eu o "batranica"...GIANT Speeder Lite.

post-16854-0-13767200-1398617210_thumb.jpg

Multumesc frumos!

Cam "dinamovista" pentru un stelist ca mine, dar cand vine vorba de bicle uitam semnificatia fotbalistica a culorilor. :-

OFF: Du-te naibii! :-)

ON: foarte interesanta pentru ca, pe cadru, are suportul pentru numarul de concurs. Nu cred ca era standard.

Uite ca m-ai motivat si pe mine sa fac doua poze cu ultimele achizitii pentru Le Taureau

14281290985_fc9906ab2b_c.jpg

14258177186_7b5a2d3260_c.jpg

Pff...si eu am un Kotter din care mai am de inlocuit vreo 3-4 piese ca sa fie linia Dura-Ace completa si acum m-ai starnit cu ele...eu mai am nevoie de angrenaj, butuc fata, pipa, pedale. Frumoase piesele, le-ai luat noi?

Nu, nu sunt noi dar sunt folosite foarte, foarte putin. In realitate arata mai bine decat in poze.

Mie mi se pare ca arata ca noi, de aia am intrebat, cu exceptia cureluselor de la ratrape care desi arata bine se vede ca nu sunt noi dar m-am gandit ca alea le-ai avut tu. Acum ai toata linia?

Mai am nevoie doar de clestii de frana :D/

Puteam sa-i comand odata cu angrenajul dar m-am incurcat in licitatie si a expirat timpul (in loc sa pun la Maxim Bid am pus valoarea la Current Bid)

Acum urmaresc unii din state dar ma tem ca vor ajunge mult prea scumpi: http://www.ebay.com/itm/111358811086?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649

Dura ace 7400 e bullet proof. Dupa parerea mea e cel mai tare grup din perioada lui

Eddy Merckx portocaliu.........aghhhhhh, am umplut tastatura de lacrimi!! Dar mă bucur că a ajuns la cineva care apreciază cu adevărat!! 

• Upvote 1

Mici modificari de look la Kotter-ul meu si 2 poze mai noi si mai frumoase ca cele vechi...

10306769_10203346672560500_3399148659084

IMG_1488_resize.jpg

Eddy Merckx portocaliu.........aghhhhhh, am umplut tastatura de lacrimi!! Dar mă bucur că a ajuns la cineva care apreciază cu adevărat!! 

Multumesc pentru aprecieri!

• Upvote 8

Pentru cine este in Bucuresti miercuri, 4 Iunie, ora 19:30 in Bucuresti, Popa Nan 82: 

Expozitie de Biciclete Rare si Vintage

• Upvote 1

Pt cine nu-i din Bucuresti: pune-ne si noua niste fotografii, filme, orice :)

Miercuri seara stam cu ochii pe forum !

• Upvote 1