Recommended Posts

lasa,dom'le,s-o alergi sanatos :)

multumesc asemene! ;-)  poate merge sa pui poze , ca-s curios

Gipiemme Moser 1978, ultimile achizitii: jante duble cu cauciucuri Continental si sa Selle Italia + tija noua.post-14415-0-40256200-1355571648_thumb.jpg

Gipiemme Moser 1978, ultimile achizitii: jante duble cu cauciucuri Continental si sa Selle Italia + tija noua.attachicon.gif2012-12-15 13.16.58.jpg

Revolt ce ai facut cu batranul DIAMANT? Am dat de un filmulet pe site LIGHTWEIGHT classic vintage bicicles la sectiunea biciclete germane si APARE  DIAMANT unde este un filmulet foarte interesant in care arata o mica istorie a ei si catva sportivi si mecanici care au trait in acea perioada .Poate stie cineva sa traduca din germana doar un fragment la inceputul filmului in care se deschide garajul si omul spune da astea sunt tevile din reynolds facute PENTRU dIAMANT  .Nu sunt convins mie asa mi sa parut ,poate FRANK ne spune daca este asa.Mereu am fost foarte curios din ce tevi au facut DIAMANTUL

SANATATE

Mai incerc

Din CILO a iesit ceva NICUVASILE 2008? si ce seminificatie are 2008 ,ca stiu ca esti o baba ca mine poate sa fi castigat tu TOUR DE FRANCE in perioada aia ? :))

Din CILO a iesit ceva NICUVASILE 2008? si ce seminificatie are 2008 ,ca stiu ca esti o baba ca mine poate sa fi castigat tu TOUR DE FRANCE in perioada aia ? :))

nuuuu,nu mai am Cilo,poveste veche...am o Abbey Pro-Gold acum si caut (inca caut,scuzati cacofonia) o "clasica" italiana,Colnago adica.Deocamdata caut pe forumurile italiene,si ,in primavara,cand o sa merg acolo,sper sa gasesc ceva fain.

NICUVASILE2008 vine,simplu,de la mail.de ce 2008?atunci am creat contul de mail (mai am unul,asta e doar "secundar")

hehehe,nush ce varsta ai,nea Emile (sper sa nu te ofensez zicandu-ti "nea",daca o fac,scuze anticipat,nu e cu intentie),dar eu merg pe 30.Multi inainte insa si jos palaria!

apropo,stie cineva ceva de aceasta marca,Abbey?Eu nu prea am gasit info pe net,poate si din cauza ca nu e "dintre granzi",cum e Colnago,Bianchi,etc.Ms anticipat

In anii 70 erau sute de firme si marci, deh...”bike boom era”! Abbey o fi fost un dintre ele. Nici google.de nu a auzit de Abbey.

Dupa tubulatura si componente iti poti da seama daca a fost ceva high end sau ceva gen supermarket.

Nicule din pacate nu vreau sa te dezamagesc ,dar in Italia au intrat corbi din Balcani printre care si romani care au curatat to ce era mai bun si sa ajuns si la bande care fura biciclete si le plaseaza peste   tot.Deci putine sanse sa mai gasesti Colnago propus.

Toti le-au bagat pe e-bay si nu mai este ce a fost .Acolo se alearga atat cu carbon cat si cu otel de calitate .Tot la noi prin Ardeal ai sanse pe la targuri mari sa gasesti asa ceva .Daca insa ai portofelul plin nici o problema se gaseste orice cu MONEY

Eu o viata am cautat De rosa cu tevi el-os si am avut cateva ocazi dar din pacate nu a fost sa fie .Ori probleme cu bani ori soseam prea tarziu .Candva cineva din Moldova a avut ceva De rosa si un Colnago super 91 ,era un postas si am cumparat acel COLNAGO dar De rosa l-am ratat venise un corb mai rapid ca mine :))

Pentru colectionarii cu dare de mana am gasit un site din Germania care vinde cam tot ce noi ne dorim (si le mai si trimite acasa...)

Pentru noi ceilalti, ramane contemplarea (placuta si ea:))

http://steel-vintage.com/

I'm in love!  :X  :X  :X  :X  :X  :X  :X  :X  :X  :X  :X  :X  :X  :X  :X  :X  :X  :X  :X  :X  :X  :X  :X  :X  :X  :X  :X  :X  :X  :X  :X  :X  :X  :X  :X  :X  :X  :X  :X  :X  :X  :X

De-Rosa-Classic-Bicycle-1.jpg

=P~  =P~  =P~  =P~  =P~  =P~  =P~  =P~  =P~  =P~  =P~  =P~  =P~  =P~  =P~  =P~  =P~  =P~  =P~  =P~  =P~  =P~  =P~  =P~  =P~  =P~  =P~  =P~  =P~  =P~  =P~  =P~  =P~  =P~  =P~  =P~  =P~  =P~  =P~  =P~  =P~  =P~  =P~  =P~  =P~  =P~ 

Ma imprumuta si pe mine cineva cu 1000 de euroi ? Restu' ii pun eu!

Frumoase rau si pana la urma 1000 euro nu este mult ,dar suntem noi din pacate saraci.Piesele frumoase se vand repede vad si draga PURIX un mic credit bancar si your dream come true

De rosa este pasare rara si putini au asa ceva si pe la noi

dragi posesori de "batranici",ce ati zice daca am face odata pe luna,sa spunem,o mica intalnire?Nu de alta,dar ca sa admiram "clasicele in viata " si live,nu doar pe forum

• Upvote 3

Daca organizati ceva de genul asta vin si eu de la 400 km departare:

Macar anual daca nu lunar :P

dragi posesori de "batranici",ce ati zice daca am face odata pe luna,sa spunem,o mica intalnire?Nu de alta,dar ca sa admiram "clasicele in viata " si live,nu doar pe forum

Buna idee, subscriu.

Probabil ca lunar va fi mai greu, in plus se dilueaza un pic semnificatia si efectul intalnirii. Asa cum a spus Gold Special, macar anual....si sa fie vara....

Daca ideea prinde contur ma bag si eu.