Rubyca

2012.05.26-27 Cupa Emmedue Sport - Drumul Vinului

Recommended Posts

Astazi la Eurosport in timpul transmisiei Il Giro si-a anuntat prezenta si Alex Ciocan declarand ca "acum voi munci eu pentru echipa". Totusi el nu apare in lista inscrisilor.

Daca participa asa cum a declarat atunci cred ca va cadea mitul Cleppe.

Omul se da pe MTB, si va asigur eu ca si pe cursiera stie sa pedaleze.. ;) Verificati clasamentul general de la cursa de sosea de acum 2 ani din Thassos, unde avea cadrul de la cursiera inchiriata rupt X_X

• Upvote 1

Acu nu mai e la moda vremea sau cauciucurile.De acum e la moda ''vine Cleppe'' ...

Bine mai, tre' sa povestim si noi ceva, uite cum e afara... Na, ca sa adaptam discutia, Ultremo R1 sau Ultremo Aqua pentru maine?

Deja m-am incaltat cu Ultremo Aqua, desi, la ce prognoza vad si cum se aude ca ar fi soseaua ( pamant, pietre, nisip, etc), senilele ar fi fost o solutie mai buna. La ora 3 sunt la Crama Seciu si voi incerca o recunoastere a traseului si o sa revin cu vesti fresh!!!

Spuneam mai sus ca m-am inscris (sosea 100km) pentru ca respect si sustin "fenomenu". Am facut traseu si stiam cat e de greu (+urcarea noua). Sunt in urma cu antrenamentu si consider ca e mai corect sa ma duc la 50km. Sper ca la anu sa fiu mai in forma.

Unu din colegii mei s-a inscris la tura de sosea de 100 de km, a racit si nu mai participa. Este posibil sa ii iau eu locul? Nu m-am inscris la concurs dar m-a intrebat daca nu vreau sa particip in locul lui.La alta categorie de varsta dar la aceeasi proba.

Da de ce nu intrebati voi chestiile astea pe organizatori direct? Credeti ca stau ei sa verifice toate forumurile? Cu siguranta au un nr. de telefon de contact pe pagina concursului.

In alta ordine de idei, eu am fost pe traseul de sosea acum 3 zile si, mai ales cu noua modificare, mi se pare super ok ca si calitate a asfaltului, mai e cate o pata de nisip din ani in pasti, cam atat, gropi minim posibil pentru Romania, am vazut serpentine in Italia care aratau mai rau.

Vremea s-a mai indreptat se pare.

Ma intereseaza daca mai sunt noutati in privinta noroiului de pe traseele de 35 km MTB(pt mine) si 65 km MTB(pt coechipieri).

E proaspat, e lipicios, e nisipos ? :)

Daca mai are cineva loc in masina pentru un om si bicla aferenta pentru cursa de sosea il rog sa ma contacteze... Multam.

O scurta procnoza pentru maine la Ploiesti.

Cativa stropi inainte de start doar cat sa nu ne supere praful de pe sosea...

Pentru cei mai putin rapizi cursa se va incheia pe ploaie, numai bine venita pe ultima catarare unde motoarele sunt cam incinse... :)

Imagine postată

Ai sa trecemn la chestii serioase:

Ce cauciucuri sa-mi pun daca ninge? Si ce presiune sa bag in ele...

Pai e simplu: anvelope blonde cu multe grade :)
  • Upvote 1

Adevarul e ca prefer de 1000 de ori sa dea cu ploaie la MTB decat la sosea, orice numai sa nu aud nisipul dintre saboti si janta la franare, mi se rupe sufletul. Prognoza se imbunatateste de la ora la ora.

Daca mai are cineva loc in masina pentru un om si bicla aferenta pentru cursa de sosea il rog sa ma contacteze... Multam.

La fel si eu astept un mesaj daca exista un loc liber pt maine la Seciu - Emedue.

Traseul de 50 km sosea e ok. Horatiu are dreptate, am vazut sosele mai proaste! Destul nisip si ceva pietris! Succes tuturor maine! Fug ca ma asteapta un bulz imens si un vin pe masura... ;) De la Crama Seciu, Freelancer out!

Buna seara

Cam tarziu dar poate mai este de folos cuiva.

Merg si eu maine la concurs si mai am 3 locuri in masina + 2 locuri de bicla

Andrei, eu's interesat (cu bicla cu tot).

Deci de plouat ploua sigur sau nu pana la urma?

Treaba sta asa: daca termini cursa in 2 ore si jumate scapi fara ploaie. Daca treci de 3 ore si jumate te prinde sigur. Problema ramane intre 2 ore jumate si 3 jumate.

daca e cineva interesat am un loc liber (om+bicicleta intr-un Logan MCV). Plecare din Bucuresti in jur de 7:30. Contact pe PM.

ma, daca totul e perfect se uita repede. Daca conditiile sunt nefavorabile apar amintirile si se leaga prieteniile.

Succesuri maine!

Un mic film cu startul la ambele curse 100 km si 50 km sosea [media=]

[/media]

Guest
This topic is now closed to further replies.