Rubyca

2012.06.08-10 - Bike Marathon 3 Mountains

Recommended Posts

Am discutat astazi cu Luci despre ultimele 2 intrebari.

@StefanU Timpii limita o sa fie afisati cam in 2 saptamani.

@noahvosenn Se poate participa cu 29, o sa fie modificata acea sectiune din regulament.

Vestea cu 29erul, primita cu entuziasm! Tocmai m-am inscris si eu la evenimentul/cursa de 1 Zi :)

Cu toate avertizarile de dificultate, stiu zona destul de bine (cel putin partea Fundata / Magura / Moeciu / Zarnesti) si va fi un concurs pe cinste, de neuitat, pt participanti!

Horatiu stie cel mai bine, asa ca urmati recomandarile lui (multumesc pt tura din zona postata pe BikeMap ;) )

Stati linistiti cu 29erele, ca daca mai exista vreo regula cu roti de 26, este uitata de cineva pe undeva, nu cred ca se va intampla vreodata sa nu fie lasat cineva in concurs din motivul asta.

Nu pot sa vad profilul , am incercat cu 2 browsere da nu imi arata pozele .

imi amintesc de notele alea de subsol de genul "best viewed in ie6 800x600"

merge doar cu internet explorer la mine, restul (firefox, chrome sau hopera) nu arata pozele de profil

Se va rezolva foarte curand, este doar o eroare de link.

stie cineva unde se poate vedea lista cu cei inscrisi?

Chiar asa nu stim daca am fost sau nu inscrisi daca nu avem feedback. Plata se face pana la urma la fata locului ? din moment ce nu se spune nimic ca trebuie sa platim in avans.

Sunt niste probleme organizatorice, se incearca incasarea banilor printr-o metoda cat mai conforma cu legea, dar inca nu e gata. Cand va fi gata contul, cei inscrisi vor fi cu siguranta informati unde pot plati taxa.

Ma alatur celor cu nedumeriri,nu am vazut lista cu inscrisi,nu am vazut unde se face plata(cont,banca). Daca se face plata la fata locului,nu se creaza aglomeratie? Nu ar strica sa se vina cu precizari.

Stiti ceva despre premii?

3 virgine pentru m3, una singura pentru m1

work hard play hard sau altfel spus dupa fapta si rasplata

Stiti ceva despre premii?

Citat din regulament :

12.2. Linia de sosire poate sa fie trecuta pe bicicleta sau pe jos. Cei care trec pe jos trebuie sa aiba

bicicleta cu ei (intreaga sau bucati)

Eu spun ca e cel mai frumos premiu . Mai ales daca ai bicicleta intreaga ;)

• Upvote 2

Problemele organizatorice nu pun in pericol desfasurarea concursului, nu? Nu de alta dar unii mai trebuie sa ne luam concediu :) Sunt sanse sa organizam ceva transport la comun la finalul primei zile pentru recuperarea masinilor?

• Upvote 1

Am discutat astazi cu Luci Clinciu referitor la intrebarile din ultimul timp.

1. Referitor la ziua 1, transportul la linia de start pentru soferi va fi asigurat in functie de numarul de doritori/microbuz contra cost. Urmeaza sa fie facut un calcul si se va reveni cu precizare. Mai sunt si o gramada de masini din partea organizatorior care pot ajuta.

2. Plata se va efectua chash la inscriere (nu se va crea aglomeratie, voi fi acolo ca ajutor).

3. Lista cu cei inscrisi se va afisa in seara aceasta, sunt aproximativ 10 echipe si 37 de concurenti (ziua 2).

Cam care ar fi situatia cazarilor in zona? Via Google maps vad ca ar fi ceva posibilitati de cazare insa nu stiu cam ce preturi / conditii / locui sunt.

As veni pentru 1 day adventure si observ ca alte posibilitati sunt Moieciu de jos la 16km si Zarnesti la 29...cam departe pentru ora 7AM ridicare pachet start...

IMi cer scuze de dublu post, nu pot edita (imi da eroare de script). Cazarea - e link pe site, preturi cam mari insa nu cred sa fie pb cu locurile. Problema websiteului este ca nu imi incarca cam nicio imagine si abar nu am in ce ma bag - adica pentru sambata cum e traseul: lungime, altitudine, urcari/coborari....e doar la mine problema sau e generala?

Vyk

1. Noi acu 2 ani am gasi in Moeciu de Jos cazare la 700 de mii camera. Sunt zeci de pensiuni acolo care nu apar pe net cu conditii foarte bune de cazare.

2. O sa discut maine cu organizatorii despre problema profilelor si sper sa fie rezolvata imediat.

A fost corectat site-ul si acum apar profilele pentru fiecare zi in parte. In cursul zilei de astazi o sa fie afisata si lista cu cei inscrisi.

Asta e din ala ce se lasa cu multe povesti faine peste ani si ani. Cu bloguri epice si amintiri. Unul din ala la care merg doar pasionatii. Unu din ala pentru cei care mai au inca 3 zile de "pierdut" prin munti.

Ciumpalaii nu vin aici...

Ne vedem la start!

• Upvote 3

Ce bine ai spus Alex, scurt si la subiect. Luati-l in serios , asa este!

Azi au aparut si profilele, am vazut care era catchul cu cei care opteaza "din diverse motive" doar pentru provocarea de o zi. Este cel mai greu traseu - mi se apre fair enough. Eu sper sa ne vedem acolo (aka sa se imbune vremea ca la Medias mai merge ce mai merge cu noroiul - sper - insa la 1820m de urcare.....hmmm).

Viorel, pana la urma gasisem si informatiile cu cazare pe site (se vedeau mai greu printre imaginile care nu se incarcau). Mi se pareau preturi f. mici pe websiste la organizator fata de cele de pe website-ul zonei Cheile Gradistei insa in cazul meu pt 1 zi nu are relevanta. Vreme buna sa fie ca sa savuram traseul si peisajul. Daca vin, vin sa termin nu sa ies in primii 99%. La cati s-au inscris oricum nu am sanse...

Si mie tot de noroi imi e frica , m-as fi bagat la toate turele dar oricum nici pe uscat nu sunt sigur ca ajung la final , pe noroi devine deja extrem de greu :D .

E aiurea ca fiind in echipa , nu prea poti sa abandonezi , teoretic nu te bagi daca sti ca nu poti sa termini ca sa nu ii strici distractia coechipierului...

Mai, voi tot nu intelegeti ca la munte nu este pic de noroi? Cand ati ramas voi cu rotile blocate la bicicleta la munte ultima data? Sa nu fiu rau sa va intreb daca ati fost cu bicicleta la munte vreodata daca spuneti asa ineptii, ca stiu ca ati fost. Noroiul e la camp si pe dealuri, atat. Ziceti voi cum ati putea sa va blocati in noroi la Babele.

Nu e vorba ca raman cu rotiile blocate , dar am cauciucuri strict de uscat si am probleme pe noroi(chiar si pe pamant ud, iarba uda) cu ele , nu prea au tractiune pe noroi si alte suprafete ude si e nevoie de un efort suplimentar ca sa inaintez care nu e binevenit pe tipul asta de traseu .

Ma rog , hai ca caut echipa si voi fi prezent daca gasesc coechipier si voi vedea acolo despre ce e vorba :D .

Apoi cu gumele alea ai dreptate, dar sunt tubeless si pana la urma mai scoti niste aer si prind ele. FIind vorba de pietre in general, esti chiar avantajat cu ele. Oricum arata interesant si n-am mai auzit de la nimeni sa se dea pe Vredestein.

Guest
This topic is now closed to further replies.