andrew41

Ce ati face cu o bicicleta de 30 kg?

Recommended Posts

Ce ati face cu o bicicleta care ar vrea sa miroasa a bicla de xc,dar cantareste 30 kg?

Folositi imaginatia in scopuri caritabile,acela de a ne face sa scoatem un zambet gratuit

Ce fel de bicicleta este, chiar sunt curios, cred ca nici DHS sau FB nu sunt asa grele. La greutatea asta nu cred ca ajunge nici macar un animal pt DH, asta daca nu are cadrul din fonta, roti si ghdon din otel :)

Şi eu mă cam îndoiesc că poate fi atât de grea o bicicletă. Nici dacă are cadrul 10 kile, roţile câte 5 kile fiecare şi anvelopele câte 2 tot nu ajungi măcar la 25kg. Şi astea sunt nişte cifre ieşite din comun, în realitate greu găseşti piese care să treacă de jumătate din ele.

Ce ati face cu o bicicleta care ar vrea sa miroasa a bicla de xc,dar cantareste 30 kg?

Folositi imaginatia in scopuri caritabile,acela de a ne face sa scoatem un zambet gratuit

Sex nu ! E prea grasa pentru gustul meu , desi am incalecat un exemplar .... stati erau 2 .... hmm cred ca au fost mai multe , ce sa fac era oferta . Ce-a mai masiva avea undeva la 35kg era un Shelby nu de XC

Cea din poza avea ~ 30kg

Aș duce-o la muzeu. Cu siguranță își merită locul dacă arată bine.

Pe plăcuța de acolo să scrie: ”Deținătoarea recordului negativ de greutate”

Eu am avut o bicicleta RICH :)) care avea 23 kg :D. Pana la 30 totusi mai e cale lunga, deci poate daca faceau tandem astia de RICH poate iese asa :))

• Upvote 1

Pune si tu o poza cu "camionul" tau.

WOW...Ce e aia???

Edit:Si cam ce viteza puteai prinde cu acea bicicleta?Cred ca daca era sa cazi cu ea,acolo ramaneai pana venea o macara,nu? :)).

Edit2:Vai de mine,acum vad ca e FS =))

Cam pe la ce varsta ai folosit acest monster truck?

Beton nebunia aia de mobra cu pedale, banuiesc ca la deal mege doar impinsa sau cu Cancellara la pedale, as testa grozavia asta la vale totusi daca functioneaza franele bine :)

A fost facuta dintr-o mobra de pe care am dat jos tot ce nu-mi trebuia si am sudat un pedalier de mtb. Cel mai mult am avut 75km/h pe drumul Cotei cand avea toate foile. A fost bicicleta me principala de pe la 17 ani pana pe la 20 - 21.

Edit : In ciuda greutatii urcam destul de acceptabil cu ea. Am ajuns si la Cota 2000 pe ea ( cu o gramada de pauze ce-i drept ). La vale era distractie - a fost singura bicicleta a mea care avea efect subvirator in curbe.

• Upvote 1

Avand in vedere ca are greutatea mea,sigur nu m-as descurca cu ea.Bravo!Cred ca aveai niste gambe...:D

Cea mai tare bicicleta ever . Vad ca are si pompa . Si 2 pinioane cred . Judecand dupa transmisie e cam 1:1 , merge sa urci cu ea dar pe plat maxim 20km/h :D

Sa moara pestii mei, asta-i totala =))

Frate, mi-o dai si mie o tura?

• Upvote 1

The best bike ever, pot sa pun poza la amici biciclisti pe feisbook ? dau si sursa

@SakuraBlack Cu mult vant din spate puteam sa folosesc foaia mijlocie cu pinioanele mici pe drept. Foaia mare am dat-o jos dupa cateva saptamani ca nu prea i-am gasit utilitatea.

@vis-a-vis Din pacate n-o mai am de ceva timp. Am renuntat la ea cand nu am mai putut gasi piese de schimb pt. ea - cele de mobra.

@virusul Sigur, de ce nu.

Am mai sapat putin dupa cateva poze dar nu prea am cu bicicleta asta( pe vremea aia nu prea-mi intrerupeam turele ca sa fac poze si cand faceam o exceptie nu prea faceam poze la bicicleta ):

Imagine postată

Imagine postată

Imagine postată

Imagine postată

• Upvote 6

foarte foarte tare , cum se comporta la coborat pe off-road?

imi pare ca are saua un pic prea coborita :nerabdator: