ovidiu

2012.06.17 - Brașov XCM - Triada MTB 2012 - Recomandat Ciclism.ro

Recommended Posts

Si ce trebuiau sa faca baietii aia de la Mapei?

Sa rupa lantul :). Glumesc, sa se simta bine, ceea ce au si facut.

eu Imagine postată au fost in fata mea si erau cam periculosi Imagine postată

Tin minte si eu faza cu bidivii de alergau,gindeam,mai nene daca ies astia in drumul meu? au fost "civilizati"ei si-au vazut de ale lor,noi de pedalele noastre in care bagam...

Pentru mine a fost un traseu senzational, echilibrat, un traseu pentru mtb foarte bine ales. Multumiri turistilor si brasovenilor aflati in plimbare ca nu s-au suparat pe noi, chiar au incurajat toti ciclistii care pedalau de zor. Eu unul am beneficiat din plin de incurajari pentru ca in ultimii 5-6 km am bagat alergare pe linga bicla ( lant rupt :(( ) iar aproape de finish, portiunea de asfalt de la iesire din padure unde energia era pe minus am primit incurajarile tuturor si chiar au contat! Un concurs excelent!

Felicitari organizatorilor!!

PS - Multumesc in mod special unei persoane din organizare pentru suportul moral-tehnic primit la finish!!!

Sa vina Geiger-ul!!

Cumnate draga, felicitari ca totusi ai incheiat cursa, ar trebui sa-ti fie invatatura de minte faza cu lantul rupt, ce usor este sa duci cu tine o presa de lant. Eu anul trecut la Medias am rupt de doua ori lantul si mi-a luat cate un minut sa-l repar. Mai gandeste-te

@ doruk, culmea e ca, cumnatu avea presa de lant la el, ba mai mult, pe la concursuri se opreste si repara lantul si altora, insa acum cred ca n-a avut chef. Sau a vrut sa incerce si niste alergare montana

Cumnate draga, felicitari ca totusi ai incheiat cursa, ar trebui sa-ti fie invatatura de minte faza cu lantul rupt, ce usor este sa duci cu tine o presa de lant. Eu anul trecut la Medias am rupt de doua ori lantul si mi-a luat cate un minut sa-l repar. Mai gandeste-te

@doruk, sa stii ca aveam presa de lant! ideea a fost sa nu mai pierd timpul si asa am ajuns la alergare:) ! Si cum zice si Alpinman- am "prostulöbicei sa-i ajut pe toti cu ce pot! Din pacate, de data asta pe mine nu m-a intrebat absolut nimeni daca am nevoie! Si am tras ceva concluzii, nu prea bune!
  • Upvote 2

:) Adica pe tine nu te prea poti ajuta ...decat daca ti-o cere cineva!!

• Upvote 1

Buna ziua Doamnelor, Domnilor!

Se intampla sa fi gasit in parcarea de langa zona de start/sosire o sa cu tija?

Saua este una de la fiz:ka, este neagra cu elementele metalice/plastic rosii.

Am uitat-o langa masina, acolo unde mai era parcata o dubita cu numere de italia, a unor baieti care pareau mult mai bine pregatiti si bine echipati decat mine (aveau o tinuta ce continea verde deschis). In cazul in care ii cunoaste cineva, m-ar ajuta sa-i pot contacta.

Gasitorului ofer recompensa si recunostinta vesnica!

Ps. Acest mic incident, nu a reusit sa stirbeasca imaginea pe care am reusit sa mi-o fac despre organizare, traseu si concurs in sine.. A fost minunat!

Multumesc, Mihai

0723250025

Buna

Am si eu un bai. Mi-am rupt din greseala medalia de la concursul asta (nu intentionat va asigur) si ma oftic maxim! stiu ca este o cerinta penibila, dar exista vreun stoc "de rezerva" ? platesc si transport si medalie, nu e problema, doar ca imi doresc cercul triadei la final :)

multumesc

Concursul de la Brasov s-a ridicat la nivel international ca si organizare, pacat ca autoritatiile nu apreciaza si nu ajuta cu nimic la dezvoltarea acestui sport. Au inchis doua drumuri ca sa faca loc curselor de masini, dar pentru ciclisti nu s-a aprobat macar oprirea traficului pentru cateva momente.

Au inchis doua drumuri ca sa faca loc curselor de masini, dar pentru ciclisti nu s-a aprobat macar oprirea traficului pentru cateva momente.

Am inteles ca se rezolva si pentru ciclisti destul de usor, dar trebuie avizul FRC - iar asta vine cu alte chestii la pachet.

Guest
This topic is now closed to further replies.