Rubyca

2012.05.27 - Cupa Maritimo - Constanța

Recommended Posts

Imagine postată

Constanța Cycling Team organizează în 27 Mai 2012 în Constanța un concurs dedicat amatorilor de sosea, MTB și copiilor – Cupa Maritimo.

Cupa Maritimo este o competiție în care participanții trebuie să parcurgă un circuit care măsoară aprox 730m . Participanții cu biciclete ale căror roți au 28″ trebuie să parcurgă 40 km , iar cei cu roți de 26″ vor parcurge 25 km.

Pentru participare nu se plătește taxă (fără taxă de participare)! Sunt acceptate 2 modele de biciclete , cu roți de 28″ și 26″ .

Pentru competiția adresată copiilor sub 12 ani sunt acceptate toate tipurile de bicicletă. Aceștia vor avea de parcurs un circuit special care măsoară 200m, se vor face 3 ture. și primii 3 clasați pe podium se vor premia.

Ambele categorii (28″ / 26″) vor avea start diferit și clasamente diferite (pe vârstă). Categoriile vor fi: 14 – 18 ani, 19 – 29 ani, peste 31 ani

Locația : Maritimo Shopping Center Constanta.

13:00 – START prima serie ( biciclete 28″)

14:30 – START a 2 a serie (biciclete 26″)

14:45 – START competiție sub 12 ani (circuit special amenajat în incinta parcării)

15:45 / 16:15 – Podiumul și premierea câștigătorilor.

Toti participanții sunt rugați să fie înscriși pe site-ul competiției până la data de 25 Mai , în ziua concursului se pot înscrie maxim 30 de participanți.

Update-uri pe pagina evenimentului : Facebook / Cupa Maritimo

In plus fata de ce scrie mai sus am decis sa facem podium (clasament general) pentru participantele din fiecare categorie (28" / 26") .

sal. Doar biciclete cu roti de 26" si 28" se accepta ? Sa inteleg ca posesorii de MTB cu roti de 29" nu pot participa ?

Daca primiti si amatori fara sa le cereti bani... eu m-am inscris, chit ca sunt la a doua tinerete.

Categoriile vor fi: 14 – 18 ani, 19 – 29 ani, peste 31 ani

pai si eu la 30 de ani, sa inteleg ca nu am voie sa particip, sau daca castig ma descalifica ca nu am loc in nico categorie :D

Nici o impresie, nici o poza, nici un rezultat de la acest eveniment?

Nici o impresie, nici o poza, nici un rezultat de la acest eveniment?

2 Poze de la mine....

Imagine postată

Organizarea parea serioasa....

Imagine postată

Dar era o ploaie...de am plecat acasa inaintea START-ului.

Rezultate ar trebui sa apara la organizator/initiator

Deci site-ul e varza - nici o stire, nici o pozna. Pacat ca a inceput cu stangul.

Guest
This topic is now closed to further replies.