Cristi97

Ce parere aveti despre cursierele Colnago?

Recommended Posts

Mai exista si CINELLI supercorsa,CHESINI X-uno si Replica;DACCORDI New Griffe Classic,DE ROSA-Nuovo classico,PINARELLO-Veneto Vintage,TOMMASINI-X-Fire,CIOCC-San Cristobal,etc....sau celebrul Dario Pegoretti care face cadre la comanda si unde astepti pana la 1 an de zile.Dar cum nimic frumos nu e ieftin tre sa scoti cateva mii de euro din buzunar pentru astfel de cadre lucrate manual.

O intrebare ,daca permiteti.La 1,72m ai mei ,imi este buna, ca marime, o COLNAGO ARTE 2.0 marimea 54s

Postat Astăzi, 21:41:31

Postat Astăzi, 21:43:57

Ai aşteptat DOUĂ MINUTE un răspuns şi te-ai decis că e prea mult pentru tine, şi că e cazul să devii ironic? În cazul ăsta un Colnago Arte sigur nu e bun pentru tine, indiferent de mărime.

• Upvote 1

IMI PARE F. RAU, DAR MAI INTELES GRESIT,RADULE !!!! PUR SI SIMPLU AM UITAT SA MULTUMESC .DEPARTE DE MINE SA FIU IRONIC,DAR DACA TU ASTA AI INTELES ESTE PROBLEMA TA.DACA TOTUSI AI SA-MI DAI UN SFAT ESTE BINE VENIT.MULTUMESC PTR. SFAT SI INTELEGERE !!!!

Ideal ar fi sa o poti proba. La inaltimea ta ar merge un 52-53. Posibil sa fie bun si 54 cu o pipa scurta.

Iti e cam mare un Arte 54s. Si 52s ar fi un pic mare. Top Tube real are 55cm.

Ca marime la Arte 50s ti-ar fi ideal :)

Depinde si de stilul de mers. Pentru o pozitie mai agresiva 50s, iar pentru ceva mai relaxat 52s cu o pipa mai scurta

Pe 54s chiar nu as merge.

Am auzit eu bine? Colnago este cea mai scumpa marca de biciclete? :S

Da

Am auzit io bine? Colnago este cea mai scumpa marca de biciclete? :S

cea mai scumpa...cea mai nepretuita

Dar intre ridley si canyon ce ati alege?

Pe cea mai ieftină şi/sau mai bine echipată şi/sau mai arătoasă, dar neapărat mărimea potrivită :)

Lăsând gluma la o parte, ce modele ţi-au făcut cu ochiul? Şi cam ce buget ai?

Ridley are ceva tradiţie, Canyon şi-au făcut renume bun în foarte scurt timp. Ambele au avantaje.

Dar intre ridley si canyon ce ati alege?

Doua marci de top, nu exista raspuns gresit orice ai alege, asa ca poti sa alegi in functie de gust daca nu conteaza banii.

Canyon stau foarte bine la raportul pret-calitate pentru ca vand direct, fara dealeri, direct de pe site.

Buna alegere, mai ales ca ai obtinut mai mult de 50% reducere de la 700 euro, cat cerea pe ea

Buna alegere, mai ales ca ai obtinut mai mult de 50% reducere de la 700 euro, cat cerea pe ea

=))

Nu a inteles el.......eu am gasit sa o dau,numai ca nu stiu daca sa o dau si sa imi iau un canyon sau sa o pastrez pe aceasta........de aceea am intrebat Dar intre ridley si canyon ce ati alege?

Deci ce am inteles eu .Ca ai cumparat Ridley-ul cu 330e si acum il dai cu 700e (pe dirt bike).Asta daca este vorba de aceeasi persoana si cred ca da ,ptr. ca ai aceeasi poza la profil.De ce comentez ? Ptr.ca vroiam sa-ti fac o oferta pe dirt bike si e cam mare diferenta de la 330 la 700,cat vrei tu acolo.Daca nu este asa ,scuzele de rigoare.

Valoarea ei de noua este in jur de 2200e,daca omu a avut nevoie de bani si a dat-0 pe 330 nu inseamna ca asta este valoarea ei.....eu cred k 700 nu este mult avand in vedere ce se gaseste pe site la 500e.dar fiecare cu parerea lui......ne pricepandu-ma la cursiere doar am intrebat diferenta dintre ridley si canyon.