Rubyca

2012.06.30 - DHS Corvin MTB Maraton - Hunedoara - Recomandat Ciclism.ro

Recommended Posts

Imagine postată

După succesul din 2011

Grupul DHS împreună cu CS DHS Silver-Fox, echipa DHS Tibiscus Team de la C.S.Tibiscus, Consiliul Județean Hunedoara și Primăria Municipiului Hunedoara vă invita la a doua ediție a DHS Corvin MTB Maraton în data de 30 iunie 2012.

Startul la înscrieri va fi dat cu o lună înainte de ziua concursului.

Site-ul concursului va fi actualizat în curând.

• Upvote 1

Un concurs de tinut minte,desi a fost in premiera in 2011,a fost la inaltime ca organizare,premii, buna dispozitie, Cu siguranta ca tataia rock nu va lipsi nici anul asta.

Sună foarte tentant mai cu seamă că-mi doresc să văd castelul, ocazie care nu am mai avut-o. Dacă reușesc să scap de examene vreau să vin, dar e cam dificil, am unul pe 29 la ora 10 (dacă nu se mai schimbă detaliile până atunci).

Ar fi cineva (cu loc disponibil) care pleacă din București pe 29 după-amiază?

Cele bune organizatorilor! >:D<

Cine n-a fost anul trecut sa mearga anul asta , nu o sa va para rau!

Eu si baiatul meu vom reveni cu mare placere! :-bd :nerabdator:

Pt organizatori,

ma bucur ca ati ales din nou sambata ca zi de concurs! :-bd

Eu unul consider ca e nepotrivita duminica... [-X

Foarte frumos anul trecut, merita participat fara doar si poate. Mult succes!

Vreau să-l văd live, poze și video live găsești la tot pasu' în ziua de azi

Pai, in cazul asta, te asteptam (si cu examenul luat). Bafta... si Miracole!

Mulțumesc, să fie!

Pentru mine se abandonează ideea. O să am un examen pe 29 sau 30 în funcție de cum sunt programat.

A sters cateva postari.

Acesta este un topic dedicat competitiei DHS Corvin. Daca aveti probleme legate de firma DHS va puteti manifesta pe topicul dedicat frustrarilor.

Buna .

Cum a fost precizat de alti colegi merita tot respectul pt organizatori si participanti.

La editia din anul acesta sper sa nu lipsesc si sper sa vina cati mai multi, merita efortul.

Super oameni, super locuri, o singura viata avem merita trait.

Sa ne vedem la deva pe 30.

Nu mai scrie doar cu majuscule!

(acu' treacă de la noi, dar dacă se mai repetă, se vor aplica sancţiuni)

Mulţumim

Edited by MLADEN

S-a depasit pragul de 100 inscrisi pe site .

Inscrierile online sunt fara limita de locuri, la fata locului vor fi disponibile doar 100buc (si cu orar strict).

Va asteptam.

DHS Corvin MTB Maraton si Ciclism.ro va anunta cu placere, in premiera, ca toti cei inscrisi online (confirmati cu Achitat) care au cont valid pe www.ciclism.ro , vor beneficia de TRICOURI PERSONALIZATE cu Nickname- ul (ID-ul) folosit pe acest forum.

Astfel, in momentul inscrierii la concurs, va rugam completati in campul alocat Nickname-ului si textul "Ciclism.ro", sub forma: "Nickname - Ciclism.ro". Va urma o validare din partea administratorului acestui forum, iar printul personalizat pe tricou va fi pe maneca stanga.

Toate persoanele care sunt deja inscrise pot trimite un mail organizatorilor cu solicitarea de a fi adaugate la inscriere si informatiile "Nickname - Ciclism.ro".

Tricourile vor fi ridicate impreuna cu pachetele de start.

nu imi este clar un aspect, si as dori o confirmare:

- la cursa Race, exista o categorie speciala, OPEN Masculin si Feminin, dedicata concurentilor pe 29ere ?

Daca este corect, cum se face inscrierea la categoria respectiva, ca nu exista nici un camp in formular pentru dimensiunea rotilor.

Ar putea fi interesante (desi nu necesare :) ) si raspunsuri la:

- de ce s-a considerat oportuna separarea respectiva (stiut fiind ca in toate competitiile internationale pe regulament UCI nu se face diferentiere intre dimensiunile rotilor) ?

- de ce s-a introdus categoria respectiva doar la cursa Race ?

Multumesc

Feminin - Masculin - 29" OPEN. Acum am observat si eu aceasta categorie :)) La nici o competitie nu am vazut aceasta diferentiere.

@kathar, @ddchaos

Ideea formarii celor doua grupe (masculin, feminin) de 29'-ere a ramas de anul trecut, cand am dorit sa premiem separat concurentii cu astfel de biciclete, mai mult din considerentul de a identifica numarul celor care folosesc 29' in concurs. Cum, nimeni nu si-a declarat dimensiunea rotii la inscrierea de anul trecut nu s-au mai format cele 2 grupe. Aceasta identificare s-a dorit un studiu de piata, desi stim ca 29'-rele nu se diferentiaza in regulamentele oficiale.

Anul acesta s-a omis eliminarea acestor grupe, am corectat, multumim pentru observatie.

In curand vom posta grupele si fondul de premiere, care va depasii 80.000 lei, in conditiile formarii tuturor grupelor.

• Upvote 1

@maus: Tocmai ai tai te saboteaza? Sau vor sa fie originali la categoriile de varsta: 30-40ani' date=' peste 41ani.[/quote'] :)

Se cauta transport pentru o bicicleta de la Oradea la Hunedoara, fie ca sunteti din Oradea sau treceti prin Oradea.

Multumesc.

"@maus: Tocmai ai tai te saboteaza? Sau vor sa fie originali la categoriile de varsta: 30-40ani, peste 41ani."

Mai degraba sunt sabotati cei de la categoria (30-39), nu Maus! :)

Guest
This topic is now closed to further replies.