ovidiu

27-29.07.2012 - Întâlnirea Ciclism.ro

Recommended Posts

Ati fost vreunul dintre voi (dintre cei doi Andrei :)) ) cu parintii?

P.S.:AndreiCiclistul nu cred ca altfel n-ar mai fi fumat,nu? ;))

N-am fumat, a fost o pufaeala la misto, cand eram si eu cu trabucul in mana apare taicamiu, da nu zice el nimic ca stie ca nu fumez.

Ati fost vreunul dintre voi (dintre cei doi Andrei :)) ) cu parintii?

P.S.:AndreiCiclistul nu cred ca altfel n-ar mai fi fumat,nu? ;))

A fost a 3-a editie la care particip, si prima la care am stat fara insotitor:)) Le-am lasat pe mama si sormea decat sa ma transporte, de dormit le-am trimis sa doarma tocmai la balea ca sa ma lase in pace :))

Atunci la anul cred ca vin si eu dar nu stiu ce sa fac cu ai mei ca nu i-as vedea dormind in cort.Si nici singur nu ma lasa...

Mi-au ramas 2 stikere de masina, Trans 2012. Le trimit prin curierat pe cheltuiala mea.

Conditie : 2 participari la intalnirea ciclism.ro, exclus 2012. Primul venit, primul servit.

Mesaj pe P.M.

Deci care este, sa fim intelesi. Cine face peste 2.35 pana sus primeste calificativ 'execrabil ' :))

• Upvote 1

Fain la intalnire,fusei la a doua de cand biciclesc insa si eu am fost putin deranjat de muzica prea tare din zona

Nu prea puteai sa te intelegi cu cel de langa tine decat daca tipai in rest totul foarte fain.

Era o fata imbracata cu tricou ciclism.ro , cred ca Ioana o chema, mi-a facut vreo 2 poze pe trans aproape de balea lac, stie cineva cum pot vedea si eu pozele?

Hai sa ma plang si eu:

- nu mi-a placut ca nu era nivelat pamantul;

- nu mi-a placut ca Doctoru' a stat mai mult decat mine pe scaun;

- m-a enervat Matz ca n-a adus seminte de dovleac;

- m-a scos din sarite "ceaiul" lui Ioman;

- m-a supart Duse ca nu ii mergea net-ul => ioman vinovat;

- m-a enervat ca locul de socializare atat de plans anul trecut, anul asta a existat, dar a fost prost semnalizat;

- m-a enervat ca n-a mers caloriferul din cort;

- m-au luat dracii ca am urcat pana sus...

Si uite d-aia o sa vin probabil si la anul.

Era sa uit: mi s-a parut de-a dreptul deplasat ca Ovidiu a dat bere rece gratis si ca au fost atat de multi oameni...

• Upvote 2

Era o fata imbracata cu tricou ciclism.ro , cred ca Ioana o chema, mi-a facut vreo 2 poze pe trans aproape de balea lac, stie cineva cum pot vedea si eu pozele?

Ai putintica rabdare ca vin si pozele. Lucreaza Ioana la ele.

Ce mai conteaza ...Te-am batut la sprint, ai furat si startul... <):) :-

M-ai batut la sprint ca nam mai vrut sa trag....oricum m-am clasat bine.Si nu am furat niciun start.Daca vrei, pun Filmare sa vezi dovada :P

Nu te poti da mare la preceni sau...?

Ai rabdare. Pozele alea de pe DSLR-ul Ioanei trec prin multe pana ajungi sa dai tu share si like pe facebook ;)

Vreau sa imi scot poze si sa fac tablouri,Nu sa ma dau mare :)) :)) :)) Daca esti pe faza cand pune Ioana pozele,lasa-mi si mie LINK ;)

Dupa cum ma asteptam intalnirea a fost foarte faina din punctul meu personal, cat si din partea gastii din Brasov. Eu unul m-am simtit foarte bine, pe urcare am avut ceva sechele de la cititul de vineri seara unde Kriss, Cumnatu, Sorin si alti vecini au adus numai volume de colectie din categoria " palinca 50 + ", dar asta chiar nu e un motiv de suparare. Animalo a fost chiar demoralizator pe urcare, deoarece eu aveam reculuri de la palinca si imi dadeam sufeltul la deal si el statea ca bosul in masina si flutura un pack de 6 beri ...., dar macar el a avut scuza era accidentat (pe cand Kriss si Stefan ...rusinica :P ).

Anul asta a fost si punct organizat de socializare, dar raportat la cata lume a fost relativ gol, dar cum zic ardelenii "sezi calm si bea palinca", ori nu a mai fost nevoie de unul ,ori unii au fost prea rusinosi.

Legat de muzica a fost cam tare ce-i drept, poate la varsta mea nu am fost asa tare deranjat, dar daca la anul o sa lipseasca nu ma deranjeaza. Putem pentru la anul sa renuntam la muzica si sa organizam ceva concursuri tematice precum fac motociclistii la intalnirile lor: cine parcurge cel mai incet o distanta pe bicicleta, cine transporta pe bicicleta pahare de bere fara sa le goleasca si altele...

De la mine respect Ciclism.ro pentru organizare si eforturi, si de asemenea felicitari celor care au ajuns sus ( mai ales celor care i-am gasit pe traseu urcand chiar si dupa 4 ore )

• Upvote 1

Va curge multă "cerneală" până se vor epuiza subiectele de discuţie referitoare la Intâlnirea Ciclism.ro - 2012. Ca orice lucru făcut de mâna omului (a se citii - organizat-), nu iese perfect din prima (tocmai ce s-a încheiat a V-a ediţie) şi la această intrunire au apărut divergenţe, interpretări răuvoitoare în urma anumitor acţiuni. Sunt însă câteva lucruri de remarcat: Lipsa portavocii din posesia lui @Cumnatu, a lui @goitta cu renumita şaormă, a muzicii de cameră, a autobuzului 20 (Livadă-Poiană). o notă mare a primit echipa Drink Team din partea mea pentru felul organizat în care au executat urcarea: pubcar-ul la trenă cu livrare bere atât pe geamul portierei stânga cât şi prin dreapta, iar cititorii frumos aliniaţi 2 câte 2 în spate, aşteptând răbdatori momentul hidratării, acompaniaţi intr-un dulce-asurzitor rock alternativ. un vis...

Faţă de ediţiile precedente, cea din acest an a "explodat" ca număr de perechi participante, semn clar de apreciere din partea "jumătăţilor" de viaţă. Să ne vedem cu bine anul viitor !

Da, frate, felicitari organizatorilor! Cat despre nemultumiri... o sa fie mereu cate unii care au cate ceva de reprosat. Dar atata timp cat e moka si nu te obliga nimeni ( decat sa consumi substante interzise) io zic ca e prea misto. Uite, la anu'. sa de D-zeu sa fim sanatosi, facem 2 tabere la distanta de 2 km una de alta. In a doua tabara se va vorbi mai in soapta iara dincolo o ardem pe decibeli. In 50 de editii ne perfectionam noi, nu-i bai!

@ Kriss: Prieten drag, anul asta nu am avut timp sa ma organizez "calumea", nu am prea avut timp sa organizez asa-zisa saorma ( care e de fapt Chilli con Carne), majoritatea ajutorilor de bucatari fiind ori "neprezenti" ori cazati la pensiuni. Next time!

• Upvote 1

Prima mea participare la intalnirea ciclism.ro si nu regret nimic. Chiar mi-a placut socializarea de sambata seara, urcarea pe Transfagarasan si drumul de duminica pana aproape de casa pe bicicleta.

@ VIOREL niMICU

" II RESPECT PE CEI CE MA RESPECTA"

Si ca sa facem corect legatura, sunt unul din cei de la Hunedoara, mai precis cel responsabil de miile de wati care au deranjat pe atata lume...

Iti pot spune cu siguranta ca ar fi fost mult mult ..... mult mai comod pentru noi sa aducem doar 2 boxe pe care sa le legam la instalatia audio a masinii mele. Si cu siguranta, pentru grupul nostru ar fi fost suficient.

La solicitarea lui Ovidiu, am carat si alimentat special pentru muzica un generator, am suportat cheltuiala cu inca o dubita, am carat (incarcat, descarcat, montat, demontat, incarcat.......) aprox 500 kg de scule, le-am asigurat de ploaie si le-am pazit, in timp ce unii ca tine s-au recreat....., si au socializat. Sa nu mai spun ca, pentru a-mi tine promisiunea am renuntat la sonorizarea unui eveniment platit.

In aceste conditii am considerat ca partea cu muzica, respectiv sonorizarea este pentru toata tabara, nu doar pentru primele 3 corturi. Imi pare rau sa vad ca aceasta intalnire se transforma incet incet in intalnitea unor simandicosi care nu respecta si felul altora de a se distra, si isi impun cu forta punctul de vedere. Din cate imi amintesc vineri seara nu am montat nimic tocmai pentru a nu deranja inainte de marea urcare.

In ceea ce ma priveste ma bucur ca nu o sa mai aduc sonorizare niciodata la astfel de evenimente. O sa ne facem noi (noi cei care mai avem puterea si dorinta de a ne mai si distra) motive de pedalat si distrat, si o sa fie bineveniti toti cei care mai au puterea sa se mai si distreze dupa o tura. cel putin eu din acest motiv am plecat de acasa: pedalat si distrat. Daca vreau liniste ma duc la Govora.

Felicitari Ovidiu pentru ca organizezi , rusine celor care nu suporta ca altii sunt diferiti de ei si se distreaza diferit.

P.S. VIOREL, ERAM LANGA SCULE CAND AI VENIT SA DAM VOLUMUL MAI JOS SI NU AI FOST DELOC CIVILIZAT. CHIAR NU ERA LOCUL IN CARE SA FACI PE SEFUL.

• Upvote 6

Uite, mie chiar mi-a plăcut muzica, posibil şi altora.

...

Felicitari Ovidiu pentru ca organizezi , rusine celor care nu suporta ca altii sunt diferiti de ei si se distreaza diferit.

.....

Interesant este că nimeni nu s-a plâns de calitatea acesteia, nimeni nu a pus la îndoială simţul artistic, apetenţa şi/sau înclinaţia pentru un anume gen. Reclamaţiile s-au referit asupra volumului ridicat în difuzoare, acestea fiind amplasate foarte aproape de zona corturilor. Acum sincer, să ne punem în pielea celor care doreau să se odihnească ştiind că-i aşteaptă un drum lung spre casă, oare ce trebuiau sa facă ? Să-şi ridice corturile pe sus, în beznă, să le instaleze în altă parte? Suntem absurzi, ne supărăm ca ăla pe sat aiurea, aruncăm cu uşurinţă cuvinte grele unul spre celălalt, uitând faptul că la acea oră se consumase o cantitate respectabilă de alcool, lucru care am auzit că face sângele să fiarbă. Cât despre supărarea voastră şi hotărârea că vă luaţi jucăriile si plecaţi este strict decizia voastră. Cum nu cadrează Cumnatu' fără portavoce aşa şi Î.C.ro nu merge fără DHS. Hai, strângeţi mâinile bărbăteşte, treceţi peste supărare, cereţi reţeta Ioanei pentru lichior (ajută la calmare şi eliberare ) şi să încercăm să găsim o cale de mijloc astfel încât să împăcăm şi implicăm toate părţile. Mulţumesc pentru înţelegere...
  • Upvote 6

Vreau sa multumesc in primul rand ciclism.ro pentru cuvintele frumoase la adresa echipei nostre Drink Team. Intr-adevar, inca de la prima editie, ne-am implicat pentru ca asa ne este felul, asa este frumos si astfel sa ne aducem si noi modesta contributie la buna intalnire a ciclistilor. Cat despre aceasta editie, haos maxim, ca de obiciei. Anul acesta ne-am grupat impreuna cu prietenii de la Warpsoft (super baieti), cu Lucian the One si soata, Matz, dar si cu Doctorul si Dana. Cu aceasta ocazie Doctorul a inaintat o cerere (cu dop) de a intra in randurile echipei, cerere ce a fost imediat aprobata de forul superior, care a tinut cont de vasta experienta. Ca in fiecare an, s-au perindat pe la noi clasicii in viata: Animaloo (care-mi venea sa-i sparg capul ca a facut galagie toata noaptea si n-am putut sa dorm), Muti zis si Pedofilachis (inconjurat de 5 copii obraznici), Ovidiu si Ioana (adica Shimen si Shimena. Fireste ca primul lor copil se va numi Shimano iar daca vor ma avea unul va fi cu siguranta Sram), ungurul bulan Iouman, tataia Rock si fii-ca (sau soata, nu mai stiu), Kriss si altii.

In ceea ce priveste muzica, trebuie sa recunosc ca a fost cam tare si eu si m-a deranjat ca trebuia sa urlu ca sa ma fac inteles. Un volum decent, ar fi mutumit cred eu pe toata lumea. Cuvinte grele, injurii, cred ca nu-si au rostul.

Pozele vor veni maine si de la mine.

Băi, deci Feonix și Geamp (a' lu Van Halen) mi se pare un mix fain.

Poate decibelii să fie un pic prea mulți, da' aici se poate aranja cu potențiometru'

Hai să vedem ce se poate face mai bine a.i. să-i mulțumească și pă "drojdierii" din ringul de dans dar și pe familiștii cu copii mici. Sunt sigur că există o cale de mijloc.

(în virtutea faptului c-am băgat în armată 2 zile de bulău un dormitor întreg pt că am urlat/dansat în cameră pe Jump, îmi permit să zic că m-aș fi dus la "drojdieri" să mă dau în stambă. Deși nu eram trotilat. Și habar n-aveți că poate aș fi devenit vedeta serii. Pen-că nu știti cu cine-aveți d-a face ;) )

Oamenii vor să se simtă bine. Nu trebuie să acuzăm pe nimeni, pt. 400 și ceva de oameni conceptul de "simțire bine" poate avea multiple conotații. Trebuie doar găsită o medie.

Să-mi fie cu iertare, dar muzica a fost nișată rău. Nișa nișelor. Și foarte anapoda amestecată. Se inista foarte mult pe un anumit gen de muzică, după care se sărea brusc la cu totul altceva, fără niciun pic de liant între ele. La final, senzația (mea) a fost că dj-ul a vrut să arate lumii ce-i place lui, decât să-i dea lumii ce-i place ei.

Cât despre nivelul zgomotului, vreau să cred că încă n-am îmbătrânit și că mai pot face față zgomotului produs de niște boxe. Dar sugestia mea pentru anul viitor, dacă se mai optează pentru astfel de momente artistice, e ca oamenii să fie înștiințați din timp. Fie se duc mai departe de zona cu pricina, fie merg la o pensiune. Cum, la fel, e bine să fie înștiințați și că e bine să-și ducă gunoiul acasă (știu, chestiuni elementare de educație, dar aia e, unele lucruri se mai și uită). Și apropo de gunoi, eu eram convins că sacii ăia de la ieșirea din tabără au fost puși de organizatori. Cel mai probabil aceeași convingere au avut-o și cei care și-au lăsat gunoiul acolo (cu excepția celui care a dus primul sacul cu gunoi acolo). Pe ei îi înțeleg. În schimb, pe cei care aruncă gunoaiele în râu sau oriunde aiurea, cu ăștia aș avea niște mari meciuri. Și în care nu ar exista remiză.

Cele mai multe laude si aprecieri i se cuvin lui Cumnatu. A muncit cel mai mult dintre toti cei prezenti, s-a implicat de parca era organizator, a ajutat pe toata lumea, nu s-a plans si nu s-a odihnit. Sa nu mai pomenesc de arsenalul de camping si supravietuire carat cu masina personala de la Bucuresti. Tot el ne-a ridicat si pe noi din Gara de Nord si ne-a transportat gratis pana la Cartisoara. Mancare si bautura a avut cat pentru un pluton. S-a comportat frumos cu toata lumea, a fost mereu cu zambetul de buze, a glumit si ras tot timpul.

Pentru dedicatia si abnegatia de care a dat dovada i-am facut o propunere de a se alatura echipei de moderatori. Din pacate a declinat invitatia.

In schimb Alpinman este un individ periculos si malefic, plin de ganduri negre. L-am auzit cum il amagea pe Ovidiu sa ma dea pe mine afara si sa-l bage pe el moderator. Mi-a ridiculizat performantele si meritele si a incercat tot felul de tertipuri mefistofelice ca sa ma discrediteze. Am dormit mereu cu frica, deoarece avea cortul langa al meu si il cred in stare de orice. Sper ca nimeni nu i-a crezut minciunile abjecte si obscene proferate la adresa mea.

• Upvote 6

Păi d-aia zic că există cale de mijloc (precum în scheciu' lu' Toma Caragiu unde zice că se poate aranja cu vecinu'... "dacă-i prea înalt în sus să-i primească vârfu' prin tavan"...)

Îmi permit să zic că ai și n-ai dreptate.

Vorbim strict de muzică. E extrem de greu să potrivești gusturile muzicale pt atâta amar de oameni. Care-s veniți din toate colțurile țării.

Păi d-aia zic că există cale de mijloc (precum în scheciu' lu' Toma Caragiu unde zice că se poate aranja cu vecinu'... "dacă-i prea înalt în sus să-i primească vârfu' prin tavan"...)

Îmi permit să zic că ai și n-ai dreptate.

Vorbim strict de muzică. E extrem de greu să potrivești gusturile muzicale pt atâta amar de oameni. Care-s veniți din toate colțurile țării.

Muzica pentru toate gusturile? Maneaua fratioare ca-i cea mai tare! --- Glumeam...

Eu nu m-am plans de muzica prea tare ca oricum cine vorbea cu mine, chiar daca intelegeam sau nu, dadeam din cap de fiecare data si speram sa nu fie vreo intrebare careia ii trebuie alt raspuns in loc de "da" sau "nu".

@Bai alpinule, tu pe cine faci copil obrazic? Vezi ca anu' viitor aveam in plan sa te tractez pana sus ca anu' asta n-am facut-o, da nu mai primesti, o sa-l tractez pe doctor ca el m-a facut sa rad tot week-end-ul.

He,he,he...mintea mea de om batran,corturile si masinile puse mai departe de tabara propriu zisa. Principiu de om care a fumat cite ceva,de distrat si de baut o facem la gramada dar de odihnit...mai departe de zgomot. Putea sa urle muzica cit putea,eram insensibil...nici macar nu a fost pe gustul meu(rock adica...)

problema e ca cei cu muzica au venit dupa noi,cei aflati cu corturile in fata boxelor,ca sa nu mai spunem ca muzica chiar nu a fost pe gustul multora,cu mici exceptii.in rest se stie ca la cortul drink team a fost o vanzolaeala continua,au venit si oameni care intrebau daca acolo sa da bere m/