ovidiu

27-29.07.2012 - Întâlnirea Ciclism.ro

Recommended Posts

Îi mulțumim lui BAST pentru afiș!

Imagine postată

[/url]

Pfu, sa-mi fie rusine ca n-am putut participa X_X X_X ~X( L-)

Bestial afisul! :-bd

Aici il scoteam pe dracu din mine cred =))

Pe naiba. Nu merge postata poza pt comentariul anterior :( . Sti tu care-i poza :))

Bravo Alex. Minunata poza. E de grup sau mi se pare mie? =))

Grigore comentariile tale sunt cam penibile..eu zic sa taci :-q :*

• Upvote 5

Este posibil ca in cazul in care dorim una din pozele "oficiale" la o rezolutie mai maricica, sa o putem obtine?

Cu respect, un codas la oras.

Acum am bagat de seama ca se poate download de dimensiune maxima. Scuze. Nu mai am nimic de comentat.

Acu aflu si eu ca a fost masina tehnica cu glucoza, batoane, energizante, apa si bere. Desi a fost si nevasta-mea in masina, eu nu am primit nimic. Si ultimii 5km i-am facut cu rezervoarele goale, doar cu energie solara si puterea vointei.

Luciane, eu am fost masina tehnica! Din pacate nu am putut multumi pe toata lumea dar celor care le-am alimentat bidoanele cu apa, bere, glucoza au fost multumiti !

Cumnatu' mi-a dat teapa si nu a mai vrut sa ma ia, dar totul e bine cand se incheie cu bine.

Unde vroiai sa te iau mai Georgica? Imagine postată

Salutari tuturor ciclistilor care au participat la Trans 2012 si in special salutari si multumiri Verei Stan pt camera oferita "ghinionistului " de la urcarea imediat dupa balea Cascada, care si-a luat doar petece ce nu au fost de folos la o pana a valvei. Inca odata multumiri si se pare ca am ramas dator Vera. ... desi nu am mai folosit camera de la tine pt ca pompa mea nu stie sa umfle camere cu valva mecanica - prilej cu care aduc multumiri bikerului din Brasov care mi-a oferit camera lui cu valva subtire...si asa am reusit sa ajung si eu la Balea lac. Chiar mi-ar fi parut tare rau sa nu ajung pana sus. Numai bine tuturor.

Cele mai multe laude si aprecieri i se cuvin lui Cumnatu. A muncit cel mai mult dintre toti cei prezenti, s-a implicat de parca era organizator, a ajutat pe toata lumea, nu s-a plans si nu s-a odihnit. Sa nu mai pomenesc de arsenalul de camping si supravietuire carat cu masina personala de la Bucuresti. Tot el ne-a ridicat si pe noi din Gara de Nord si ne-a transportat gratis pana la Cartisoara. Mancare si bautura a avut cat pentru un pluton. S-a comportat frumos cu toata lumea, a fost mereu cu zambetul de buze, a glumit si ras tot timpul.

Pentru dedicatia si abnegatia de care a dat dovada i-am facut o propunere de a se alatura echipei de moderatori. Din pacate a declinat invitatia.

Lucian, iti multumesc pentru apreciere si mai ales pentru invitatia facuta! Din respect pentru voi, toti moderatorii(Kriss, Puterfixer, Vera, Traveler, Zonconel si nu in ultimul rand Ovidiu si Ioana) si pentru munca depusa de voi pe acest forum minunat am refuzat politicos si sper ca acest lucru sa nu te deranjeze! Am simtit si eu lipsa portavocei in acest an, toata lumea intreba unde este "renumita" voce dar am facut panoul de socializare si am tot stat pe langa el, doar, doar vine si la mine unul sa socializam! Au venit doar sa ceara bere si nu intelegeau ca aparatul nu recea berea pentru asa multi ciclisti, chiar au adresat fraze nu chiar decente la adresa organizatorilor! Din partea mea le transmit - SA LE FIE RUSINEE!

Revin cu un alt post ca m-am enervat si vreau sa spun cuvintele mele de lauda pentru multi prieteni si cunoscuti!

• Upvote 1

Salutari tuturor ciclistilor care au participat la Trans 2012 si in special salutari si multumiri Verei Stan pt camera oferita "ghinionistului " de la urcarea imediat dupa balea Cascada, care si-a luat doar petece ce nu au fost de folos la o pana a valvei. Inca odata multumiri si se pare ca am ramas dator Vera. ... desi nu am mai folosit camera de la tine pt ca pompa mea nu stie sa umfle camere cu valva mecanica - prilej cu care aduc multumiri bikerului din Brasov care mi-a oferit camera lui cu valva subtire...si asa am reusit sa ajung si eu la Balea lac. Chiar mi-ar fi parut tare rau sa nu ajung pana sus. Numai bine tuturor.

Curat ghinion sa faci pana la MTB urcand pe asfalt pe Trans !

Acu 2 ani am facut 2 pene, una chiar pana in prima curba la urcare si a 2-a la coborare de la cascada. Deci se poate si mai rau.

Lam refuzat politicos si sper ca acest lucru sa nu te deranjeze!

Cumnate, ba pe mine ma deranjeaza, avea si DrinkTeam un membru in staff. Erai si tu in rand cu lumea:) Cine naiba ne mai salveaza daca luam ban? Oricum, sincer cred ca nici nu meritai, dar a pus Lucica ochii pe tine. Am vazut din masina cum se uita gales. Oricum, l-am linistit repede, i-am spus ca pana la urma seara, tot cu mine in cort vii sa dormi:)

Cumnate, ba pe mine ma deranjeaza, avea si DrinkTeam un membru in staff. Erai si tu in rand cu lumea:) Cine naiba ne mai salveaza daca luam ban? Oricum, sincer cred ca nici nu meritai, dar a pus Lucica ochii pe tine. Am vazut din masina cum se uita gales. Oricum, l-am linistit repede, i-am spus ca pana la urma seara, tot cu mine in cort vii sa dormi:)

No...DrinkTeam are interzis la ban sau warn. Sunt prea speciali. Cât despre relaţia brusc înfiripată între Cumnatu' şi Lucian, eu spun să nu ne amestecăm. :-??

Chiar mi-a placut noua freza a lui Cumnatu... Am uitat sa-i multumesc si pentru bicicleta imprumutata ca si pentru casca si camera video. Apropo, as vrea sa-mi trimita filmarile sa le editez putin. Am filmat cateva chestii mai personale.

Alpinmane, stii cumva de ce nu a urcat Cumnatu cu bicla? Se plangea ca-l doare ceva si nu poate sta pe şa... Tu ar trebui sa stii, doar ai stat in cort cu el.

desi cu intarziere, dar cateva cuvinte de apreciere postez si eu.

multumiri @ciclism.ro pentru organizare si ocazia de a ne strange si socializa in afara stressului si emotiilor de concurs

@rubyca pentru poze, ca de fiecare data

@ drinkteam (cumnatu) pentru gogosi in colaborare cu sotia lui Lucian

pentru organizarea lor cu masina de aprovizionare si bere pe traseu

@ toata lumea pentru atmosfera si pasiunea comuna

Când i-am dat Verei camera nu m-am gândit să întreb și de pompă, fiind prea absorbit de plimbatul pe sub nas a 4 porumbi fierți absolut demențiali. Bine că ai rezolvat problema într-un fel. La mine șansele de pană sunt extrem de mici mulțumită cauciucurilor (Schwalbe Marathon Extreme 26x2,2), de multe ori fac penele altora și acum mi-ai dat ocazia să înlocuiesc camera de rezervă din trusa de scule înainte să se coacă de tot :D

bine ca nu m-am imbatat ca cine stie ce pateam.

multumirile merg la prea multi oameni, deci sigur uit pre vreunu, deci mai bine ii uit pe toti.

:P

• Upvote 1

Când i-am dat Verei camera nu m-am gândit să întreb și de pompă, fiind prea absorbit de plimbatul pe sub nas a 4 porumbi fierți absolut demențiali. Bine că ai rezolvat problema într-un fel. La mine șansele de pană sunt extrem de mici mulțumită cauciucurilor (Schwalbe Marathon Extreme 26x2,2), de multe ori fac penele altora și acum mi-ai dat ocazia să înlocuiesc camera de rezervă din trusa de scule înainte să se coacă de tot :D

multam fain si tie pt camera...si eu atunci am aflat ca pompa mea nu stie de toate, eram convins de contrariul..cand am cumparat-o am vazut doua orificii la ea, unul mai mic si unul putin mai mare si am stat linistit. ..abia dupa ce am montat camera si cauciucul pe janta, la prima pompa m-a lovit realitatea. ...noroc ca mai sunt si oameni de omenie ...am patit-o si sper sa-mi fie invatatura de minte.