ovidiu

27-29.07.2012 - Întâlnirea Ciclism.ro

Recommended Posts

Best of Întâlnirea Ciclism.Ro 2011 :

Imagine postată

Imagine postată

Multam Kriss! Ai trezit niste amintiri 8-> Chiar best of... Multumesc Ioanei pentru poza, e geniala!

toți cei cărora le povestesc despre tura asta îmi pun invariabil aceeași întrebare: dar nu e târziu plecarea la ora 11?

din experiența din anii trecuți, cam cât timp fac până sus cei care ajung ultimii? ca să știu și eu concret ce le spun oamenilor mai departe. :)

Din experienta anilor trecuti cei mai slabi pregatiti sosesc cam in 5 ore. Timp este suficient chiar si daca mergi pe langa bicicleta, sunt 23 km de la "prima curba", vreo 26 de la zona de campare.

Pe la ora 18 toata lumea a coborat deja de la Balea, unde se mai sta la o "cafea" (sau 3, 4) inainte de coborare, sa mearga treaba mai bine la vale... :D

Foarte interesant si imbietor tot ce am citit aici si in link-urile din primul post.

Cred ca mi-ar placea si mie sa vin, insa din zona mea nu cred ca mai e cineva si din ce vad, voi deja va cunoasteti, aveti fiecare gasca voastra. (a se citi gashca si nu gasca pasare... :P)

sunt 23 km de la "prima curba", vreo 26 de la zona de campare.

A, deci asta era. În capul meu traseul avea peste 40 de km (n-aș putea spune de unde am eu cifra asta :D), și chiar dacă le spuneam tuturor că e timp suficient, uneori aveam ușoare dubii asupra propriilor vorbe. Acum înțeleg. Mersi de precizare. :)

Foarte interesant si imbietor tot ce am citit aici si in link-urile din primul post.

Cred ca mi-ar placea si mie sa vin, insa din zona mea nu cred ca mai e cineva si din ce vad, voi deja va cunoasteti, aveti fiecare gasca voastra. (a se citi gashca si nu gasca pasare... :P)

..locuri libere, neocupate, în gaşcă mai sunt şi eşti binevenit !

Daca mai corup un amic din Calarasi, atunci venim cu placere.

O intrebare: daca ne hotaram sa venim, anuntam pe cineva? Ne inscriem undeva? E prima data cand as participa la o astfel de intalnire si am nevoie de amanunte.

Tre' sa te inscrii doar la "shaowrma" lui Oreste, in rest participarea e libera...

Deocamdata nu sunt inca familiarizat cu glumele si povestirile voastre, dar sper sa am ocazia sa ma pun la punct. :P

Si o sa ma inscriu si la shaworma lui Oreste sau la dozatorul de bere pe care-l vad in poze.

Gaşca nostra este ciclism.ro!

Acum doi ani cred ca eu am ajuns ultimul, fiind pe tandem cu Alina. Dar am facut zeci de pauze si opriri si am ajuns in vârf dupa 5:40 ore.

Pentru mine Intalnirea este cel mai asteptat eveniment al anului.Sa ne vedem cu bine pe 27!

@Vgeorge

Cu tine am urcat anul trecut o buna parte din ultima parte (serpentine)? Eram imbracat in echipament FESTINA casca alb cu bleu si cursiera FOCUS verde cu alb? Si plouat ca o curca.

Ne vedem si anul asta.

Sper să nu mă fac de minune și să-mi vărs mațele de cinj' de ori până la Cascadă, ca-n iarnă... [-O<

Da taz, cu mine, cea mai mare parte din transfagarasan

Anul asta lucrurile astea nu vor lipsi.

oooo ce bine ca e in acel week end , numai bine sunt si eu in tara am sa vad pe cine agat de prin sibiu si voi fi prezent. Singura problema va fica nu am mai pedalat de 2 ani......mint la ultima pedala dupa ce statusem de 1 an si jumate miam rupt clavicula si o coasta..................acum am sa fiu mai atent.

ne vedem acolo!!!!

Să anunțe cineva la primăria/școala din Cârțișoara că vor veni mulți cicliști din alte părți ale țării să voteze la referendum pe liste speciale, și NU sunt turiști electorali.

• Upvote 6

:))))))

Corect puterfixer.Iti dai seama sa mearga hai nu toti, ci 100 de ciclisti sa voteze?

dar nu cred ca au asa multe buletine de vot acolo.............o sa ne dea coli A4 sa scriem de mana cu cine votam $-)

• Upvote 1

Si nici stampile de vot, o sa votam cu "dejetu", ne lasam amprenta.

Costa ceva participarea la intalnire?

DA, cica trebuie sa ai cu tine vreo 2-3 bacnote de voie buna, o bicicleta si eventual un cort. De restul se ocupa ciclism.ro
  • Upvote 1

Pai ar trebui sa puna o urna mobila la balea lac

dar nu cred ca au asa multe buletine de vot acolo.............o sa ne dea coli A4 sa scriem de mana cu cine votam $-)