ovidiu

27-29.07.2012 - Întâlnirea Ciclism.ro

Recommended Posts

Am urmărit starea vremii: 80% şanse de ploaie şi/cu descărcări electrice. Ce cauciucuri să-mi pun ? slicuri? cramponate?

Ce fain ar fi acest topic daca s-ar renunta la inutilele discutii despre vreme, pentru ca si anul trecut s-a putut observa cine a vrut sa participe la intalnire a participat si gata si a fost foarte frumos ( posibil si pentru ca pentru mine a fost prima intalnire ciclism.ro ). Hai sa venim cu informatii pentru cei care au nelamuriri, planuri pentru zilelele petrecute impreuna si alte chestii mai placute decat " eu as vrea sa particip dar se anunta ploie si eu sunt sensibil", sau cea mai tare " as vrea sa particip si eu dar nu pot pentru ca sunt in Dubai..."Imagine postată

In rest sa ne vedem cu bine Imagine postată

Ce fain ar fi acest topic daca s-ar renunta la inutilele discutii despre vreme, pentru ca si anul trecut s-a putut observa cine a vrut sa participe la intalnire a participat si gata si a fost foarte frumos ( posibil si pentru ca pentru mine a fost prima intalnire ciclism.ro ). Hai sa venim cu informatii pentru cei care au nelamuriri, planuri pentru zilelele petrecute impreuna si alte chestii mai placute decat " eu as vrea sa particip dar se anunta ploie si eu sunt sensibil", sau cea mai tare " as vrea sa particip si eu dar nu pot pentru ca sunt in Dubai..."Imagine postată

In rest sa ne vedem cu bine Imagine postată

Lasa tata, sa se vorbeasca de toate, si de vreme, si de spritz. Ce vrei acu', conteaza toate. Anu' trecut a plouat vineri seara cateva ore bune si s-a cam sistat si cu focu' si cu gratarele si cu sezatorile. Nu ne-a topit ca suntem obisnuiti cu statu' la cort, dar nici fericire mare n-a fost. Ce informatii in plus sa mai fie? Ne intalnim niste ciclisti acolo-sa, o data pe an sa ne veselim sa socializam si sa urcam pana la Balea sus. Asta-i toata cioaca! De nerabdare mai vb lumea si de vreme, aia e!
  • Upvote 3

Fie vremea cat de rea, eu tot vin cu mandra mea...

Anul trecut s-a anuntat ploaie chestii si tot a fost lume, nu ne-a stropit foarte mult dar distractie a fost.

Dau si eu cu parerea, la faza cu "nu cu masina in locul de campare",Alpinman are perfecta dreptate, cand urcam eu tot bagajul mi-l pun in masina, noapte bicicletele sus pe masina, va fi greu daca trebuie sa tot fac drumuri pana la masina.

• Upvote 1

Singura problemă nasoală cu proximitatea mașinii e că unii cred că fac un bine celorlalți dacă fac și pe DJ-ii, iar mașina cu ușile deschise le facilitează asta. Adică te duci la munte să auzi liniște, foșnetul frunzelor, susurul apei și greierii în fâneață, și vecinu' nu poate trăi fără Lady Gaga/Guță Puță de Maimuță/etc. Nu, nici măcar Pink Floyd nu e suficient de bun pentru a-l băga forțat pe urechile altora ce vor să se deconecteze.

Lasa tata, sa se vorbeasca de toate, si de vreme, si de spritz. Ce vrei acu', conteaza toate. Anu' trecut a plouat vineri seara cateva ore bune si s-a cam sistat si cu focu' si cu gratarele si cu sezatorile. Nu ne-a topit ca suntem obisnuiti cu statu' la cort, dar nici fericire mare n-a fost. Ce informatii in plus sa mai fie? Ne intalnim niste ciclisti acolo-sa, o data pe an sa ne veselim sa socializam si sa urcam pana la Balea sus. Asta-i toata cioaca! De nerabdare mai vb lumea si de vreme, aia e!

Asa e sa se vorbeasca orice , dar din punctul meu de vedere e obositor sa tot deschid topicul si sa citesc ceva legat de veme,pe mine unul nu ma intereseaza...(punct ca deja suntem offtopic)

Si eu sunt de acord cu linistea daca se poate, iar daca e sa se puna muzica organizat cum au fost baietii de la DHS (parca) anul trecut seara nu ma deranjeaza asa tare.

Oricum eu abea astept poza de grup si sa blocam strada :D

Ca regula principata ar trebui ca masinile si corturile sa fie unele langa altele dar asezate intr-un cerc. Toata distractia va fi in mijloc :casti: :drinking: :cheers: :drunksinging: :majoreta:

• Upvote 1

Multumesc de raspuns. Parca ati avea un club si nu are nimeni voie sa se alature...

era o vorba: nu pune intrebari idioate, daca nu vrei raspunsuri sarcastice :).

is deja cativa ani de cand se face intalnirea asta si mereu exista dilema asta "dar oare eu pot sa fac X? Sau beau cu voi sau sunteti grup cu intrare scumpa?" Vezi pozele de anu trecut si vei vedea ce se intampla acolo. Pentru ce nu gasesti in poze, pastreaza o doza de mister :P

• Upvote 4

Usor narcisit anymaluu asta...

Aia e regula de dinainte de a te loga pe site/forum/marchetpleis "Nu crede, nu cerceta si mai ales nu lua in seama nimic de origine animala, fie ele si bucate" :|

Ar fi interesant daca ar fi ceva mai multi fotografi pe traseu care sa faca fotografii si ceva mai aproape de Balea Lac.Pe ultimele serpentine am vedea multe fete chinuite >:)

Să cumpăr 4 butoaie de bere sau 5 butoaie de bere? Grea întrebare!

Anul trecut am fost cam găini. Cele 4 butoaie au fost golite greu de tot!

bădie, dacă ai parale, ia mai bine şase, că viu şi eu, împreună cu alţi beţivani deshidrataţi.

Sefu, cate poti. In alta ordine de idei, campam unde am facut si anu trecut?

• Upvote 2

Anu' trecut daca va aduceti voi aminte ne-am mutat pe partea dreapta a drumului (cum mergi spre Cartisoara) din nu stiu exact ce motive.

Zicea Ovidiu mai sus ca se duce azi la primarie sa rezolve treaba cu "cazarea" :)

Am vorbit la telefon cu primarul și se rezolvă. Astăzi dau o fugă până acolo.

Vă țin la curent.

Am vorbit la telefon cu primarul și se rezolvă. Astăzi dau o fugă până acolo.

Vă țin la curent.

Asteptam domn Ovidiu, asteptam!

bădie, dacă ai parale, ia mai bine şase, că viu şi eu, împreună cu alţi beţivani deshidrataţi.

Mai ales ca ti-am ramas dator cu o bere :D

• Upvote 1

Anul trecut am fost cam găini. Cele 4 butoaie au fost golite greu de tot!

eu imi amintesc altfel. Cand sa beau si io a 15 halba, ia berea de unde nu-i
  • Upvote 3

Oarecum offtopic: Care stie in ce stare e drumul care face legatura cu Sighisoara si anume DJ105D - Arpasu de Jos - Agnita ?

Drumul este bun, ciclabil pe cursiera.

Daca te uiti pe harta, portiunea de drum ce apartine de jud. Brasov e foarte buna, ce apartine de jud. Sibiu "bunicica".