ovidiu

27-29.07.2012 - Întâlnirea Ciclism.ro

Recommended Posts

Stați liniștiți că rezolv. Dacă nu mă rezolvă cu teren nu le mai asfaltez în comună anul ăsta:)

te ajutam sa le asfaltezi gradinile ... sau doar le pavam ??

Am uitat sa precizez. Tinand cont de prognoza meteo pt. ween-end si de statistica exprimata de concurenti referitor la pedalatul in conditii de caldura (>36 grade) , recomand de pe acum organizatorilor gasirea unei variante de rezerva a traseului in care sa sa scurteze traseul de urcare ( 15-17 km in loc de 35) , sa fie la umbra si binenteles pe asfalt ca doar venim cu cursierele :)

Am uitat sa precizez. Tinand cont de prognoza meteo pt. ween-end si de statistica exprimata de concurenti referitor la pedalatul in conditii de caldura (>36 grade) , recomand de pe acum organizatorilor gasirea unei variante de rezerva a traseului in care sa sa scurteze traseul de urcare ( 15-17 km in loc de 35) , sa fie la umbra si binenteles pe asfalt ca doar venim cu cursierele :)

Cred ca organizatorul ar trebui sa ia in considerare si tractarea acoperisului mobil.

Iar daca temperatura depaseste 37 de grade C, conform legii, organizatorul trebuie sa ia urmatoarele masuri :

Pentru ameliorarea condiţiilor de muncă:

• reducerea intensităţii şi a ritmului activităţilor fizice;
  • asigurarea ventilaţiei la locurile de muncă;
  • alternarea efortului dinamic cu cel static;
  • alternarea perioadelor de lucru cu perioadele de repaus în locuri umbrite, cu curenţi de aer.

Pentru menţinerea stării de sănătate :

• asigurarea apei minerale BERII adecvate, câte 2-4 litri/persoană/schimb <):)
  • asigurarea echipamentului individual de protecţie;
  • asigurarea de duşuri.

%%- ;))

• Upvote 3

Io nu pot sa va citesc ca lumea ca-s pe mobil da' daca nu va vad strangandu-va gunoiul propriu, jur pe mov c-arunc cu el dupa voi. Multumesc!

• Upvote 2

Io nu pot sa va citesc ca lumea ca-s pe mobil da' daca nu va vad strangandu-va gunoiul propriu, jur pe mov c-arunc cu el dupa voi. Multumesc!

the beast.

te cred pe cuvant

the beast.

te cred pe cuvant

am sa fac poze cu toate corturile cum sunt amplasate cu numerle de masina aferente si la plecare ma repet astfel in cat vom putea crea o rubrica cu "asa nu NU" si sa nu ii uitam pe cei civilizati o alta rubrica cu "asa DA" ca tot traim acum momente electorale cu susu si cu josu

scuze pt dublu post

Buna.

Suntem si noi 3 pesoane ce vrem sa ajungem acolo si sa participam la aceasta iesire. Avem biciclete de munte si vrem sa le mergem si in acea zona ca nu am ajuns deloc.

Intrebarea este: pleaca cineva din Bucuresti sau din alta parte si, care are locuri in masina, vrea sa ne ia si pe noi si astfel, sa contribuim cu bani la benzina sau ce "bea" masinuta?

Multumesc.

Seara placuta.

Deja simt mirosul cursierelor de la Paltinu.

Imagine postată

Adica ce vrei sa spui? Metebeurile n-au loc acolo? :)

@Iouman1: Aveam de gand sa dau o "fuga" cu masina prin Ardeal sa vizitez ceva locuri incepand cu Sighisoara dupa marea adunare, dar intre timp am refacut planul si o sa merg la o tura (impreuna cu consoarta) pana pe Moldoveanu cu escala la Podragu, evident cu masina si bicla lasate undeva pe la Balea Lac. Daca mai sunt si alti amatori de ture cu bocancu, traseul e Balea-Capra-Podragu ( duminica), Podragu - Moldoveanu - Podragu (luni) si Podragu-Balea (marti).

In alta ordine de idei, sa ne vedem cu bine vineri seara!

P.S. Mi se pare mie, sau se vede un Brooks undeva prin dreapta in poza de mai sus? :-

• Upvote 1

Ovidiu, vezi cum faci, numa sa fie campingul langa pârâu. Poa' sa ninga poa' sa ploua, dar eu daca n-am pârâu nu-mi pun cortu.

Si nu uita ca eu sunt vegetarian, vreau meniu personalizat.

• Upvote 1

Langa parau o sa fie.

Pentru vegetarieni avem o pajiste senzationala. Poti paste in liniste pana te saturi!

• Upvote 4

Poate tu moale, da Doctoru dupe 3 palinci are numa tare si cu zvac!

Ioi, am uitat de Doctor!

Mare dreptate ai MBZ!

sa-mi iau orteza de ploaie sau aia de soare? Alpine......ia spune cum facem? mai tochinim?

Frumoasoo, vezi ca am luat ceaunul si pirostria, normal ca tochinim ! Zi ce sa mai iau in mod deosebit.

animalule, să nu uiţi să o iei şi pe casnica de la masterchef.

• Upvote 3

Salut,

Eu merg spre Cartisoara de joi, cine vrea sa mearga de joi, sa ma sune la 0743092066.

Pot sa mai iau cu mine 2 persoane, cu bagaj si biciclete, impartim cheltuiala cu drumul, ar veni cam 100 ron de persoana.

Oferta este valabila pentru cei din Bucuresti.

Sa auzim de bine.

Florin

Frații mei, eu nu voi avea aragaz, deci nu voi putea găti, în caz dacă auziți pe cineva că dă bere pe mâncare, să știți că eu sunt.

”Dau bere pe o masă caldă”

Sigur voi avea clienți, deci nu pot mânca decât 3 mese pe zi. Pentru înscrieri faceți o listă.

bre pandytule, tu te crezi în tabără la năvodari? auzi la el, trei mese pe zi, şi calde pe deasupra.

Lasă că o să mă cauți tu pe mine și o să te refuz, da da :)

Voi ține ascunse lichidele și când începe lumea să rămână fără intru în acțiune. Organismul funcționează fără mâncare, dar fără lichid, mai greu.

Ți-ai tăiat orice șansă :)

Eu vin doar cu rucsacul deci nu pot cara prea multa mancare.

Daca vedeti pe unu ca repara biciclete pentru mancare sa stiti ca eu sunt ala. Numai sa veniti cu scule de acasa ca eu nu pot sa le car.