ovidiu

27-29.07.2012 - Întâlnirea Ciclism.ro

Recommended Posts

Io aj zice că mai bine deschide topic nou cu "Antrenamentu' ficatului"

Să putem agiunge și noi la performanță ;)

Nu se antreneaza ficatu'n ajun!

salut.

pana la urma locul de campare ramane acelasi ca anul trecut?

da ..pt ca cred ca SEFU a vorbit la primarie. doamna Duse nu s-a plans ca s-ar fi asfaltat gradinile in zona

MaC, camionetele sunt amândouă ocupate :( Nu găsesc mașină suficient de încăpătoare pentru transport. Mergem cu trenul?

Mai are cineva 3-4 locuri pentru transport din București?

n-ai cum cu trenul.

Sau poate nu știu io să fac traseu' cu chefereu' (deh, cum zice Pandy - sunt bogătaș cu mașină :) )

ar fi Scoreiu sau Arpas de la care s-ar mai pedala ceva cu rucsacu'-n-spate. Te las sa cauti sa vezi ce legaturi sunt si la ce ore.. :(

Bagă un ochi în Area 52 pt. diversele elucubrații MaC-iste :D

@Pandy:bravo tinere,ai avut de la cine sa-ti insusesti tacticile de lupta ;).

Va doresc petrecere frumoasa si regret ca nu pot fi prezent.

Aveti tren pana in Ucea http://www.infofer.ro/R3.asp

Si eu am cautat mult o masina si in final tot in tren am ajuns. Peste 3 ore sunt pe drum. Ajung joi la amiaza sa ocup cele mai bune locuri.

N-avem.

Ăl de ajunge la noo juma în Ucea pleacă la 16:45 din Buc.

16:45 e o oră care nu se egzistă pt corporatiști/bogătani precum estem noi.

Cel mai dăvreme (și nu vorbesc doar în numele meu) am putea pleca după 18:30....

Deci cade.

Domne, unii "corporatisti" :P si-au luat liber vineri (ca au muncit peste program in alte zile :!! )...

Astfel, cu IR 1621 cred ca am sa plec eu (la 9.50 din Bucuresti). Are 2 vagoane de biciclete - unul se opreste la Brasov, unul continua pana la Timisoara (in asta trebuie sa va urcati direct).

• Upvote 1

Deci...suntem 4 suflete, există locuri disponibile în mașini cu plecare vineri (pentru mine nu contează ora, pentru corporatiști, după 18.00)

Astfel, cu IR 1621 cred ca am sa plec eu (la 9.50 din Bucuresti).

Puey da.

ca-n proverb: travelerului îi șade bine cu drumu' :D

la mine e problematic: am belferit-o 2 săptămâni și ceva la mare (16 iun-3 iul) apoi numa bine ce-am plecat în tura săsească... cam greu cu zilele libere...

Locul de campare va fi acelasi ca anul trecut.

Deci e un secret transmis din generatie in generatie. :)

Clar!

La 1,5 km de la iesirea din Cartisoara este un pod. Dupa pod la 300 de metri este locul de campare. O sa vezi de departe steagul ciclism.ro.

Deci e un secret transmis din generatie in generatie. :)

da da. ne ascundem printre cele 10000 de corturi cu bicle. :D

Daca sunt participanti la intalnire si au probleme cu ajunsul in Cartisoara, eu plec maine din Brasov in jur de 12-13 cu masina si mai am loc de inca 2 biciclete si calareti :)

Daca sunt participanti la intalnire si au probleme cu ajunsul in Cartisoara, eu plec maine din Brasov in jur de 12-13 cu masina si mai am loc de inca 2 biciclete si calareti :)

Io plec azi si ma opresc la Cheia. Maine de dimi ma sui spre brasov si eventual mai departe spre cartisoara. Da-mi un apel diseara poate ma pescuiesti si pe mine din drum. iti dau pm. cu nr.

Ce stiti de trenul IR1527 cu plecare din Buc. la 15:35. Se poate lua o bicicleta? E aglomerat vinerea? Ar ajunge la Ucea la 20.10

Ce stiti de trenul IR1527 cu plecare din Buc. la 15:35. Se poate lua o bicicleta? E aglomerat vinerea? Ar ajunge la Ucea la 20.10

Cu ala o sa merg si eu,anu trecut nu era deloc aglomerat,am mers cu acelasi tren ,acum nu mai stiu

Cort pentru "tentless" exista?

Eu am un cort de 2 persoane, dacă discuți cu bicicleta mea să doarmă ea afară și tu în înăuntru e ok. Doar să te lase :P

Este un tren compus din locomotiva + 6 vagoane compartimentate, loc ar fi la capete. Nu e idealul, dar e totusi o varianta pentru cine nu are timp la alte ore.