Axe

Las-o ba ca merge asa...

Recommended Posts

Arata bicicleta ca o sorcova reciclata , dar macar o foloseste (uitati-va la cauciucul de pe fata ce uzura are) , e de apreciat comparativ cu altii care dau un sac de bani pe o bicicleta care o pun in vitrina .

peste tot e sudat cate ceva la ea :)))) ...... ma gandeam azi sa-i mai fac niste poze.

ce te faci cand capacul de la buda din pensiunea unde te-ai cazat tinde sa-ti dea peste mandrie...

il rezolvi romaneste, logic... (la plecare le-am si zis celor de la pensiune ca le-am rezolvat problema :) )

1234355_503393493076329_2113251084_n.jpg

• Upvote 8

cu 2 magneti dubluadezivi era mai elegant, dar nu mai putea fi postat aici :)

cu 2 magneti dubluadezivi era mai elegant, dar nu mai putea fi postat aici :)

Da, ar mai fi putut inclina si pensiunea cu totul!

• Upvote 6

DIn lumea larga a feisbucului:

1244417_632463260120948_1653543893_o.jpg

• Upvote 3

La cât de puțin consumă alimentatoarele alea cu chopper, nici măcar nu se vor încălzi vreun pic contactele.

• Upvote 3

Eu ma gandeam la contacte imperfecte. Cu cat sunt mai multe, cu atat sansa ca unul sa dea gres e mai mare.

Sunt contacte perfecte, nu vedeti ca sunt cu autoblocaj, in sensul ca sunt fortate in sus sau in jos dupa caz ! :))

Autoblocaj? :)) Avea și taică-meu o soluție similară pentru Cielo: după niște ani de folosință a apărut un contact imperfect pe la cutia de siguranțe din bord. Nu se manifesta niciodată la service, deci imposibil de diagnosticat, însă în mers oprea computerul de bord, indicatoarele o luau razna, farurile se stingeau, de-astea. Soluția a fost... o umbrelă de dimensiune potrivită, proptită într-o traversă metalică de pe pardoseală lângă scaun, care să țină presată masca de plastic a bordului în zona siguranțelor. Mergea perfect. N-am fost inspirați să-i facem poză; pe vremea aia nu erau nici smartphone-uri sau aparate foto digitale... :)

• Upvote 1

Arunc doar pastila ca n-am poze: camerele de 28, merg la roata de 26 si invers, doar bunavointa sa existe ! :D