Axe

Las-o ba ca merge asa...

Recommended Posts

Cum sa parchezi pe 2 treceri de pietoni si sa blochezi transportul in comun in acelasi timp?

Simplu. Una masina parcata aiurea in fata la Buletine / Casa casatoriilor TM, din care coboara un gradat (uniforma de vama parca). Era loc de parcare la 8 metri in fata masinii, dupa trecerea de pietoni.

29fwHeh.jpg

Posta speciala a SRI-ului, daca uniforma era gri foarte inchis.

Poate este un pic off-topic, dar totuși risc.

Pentru cei mai devreme născuți, respectiv cu un pic de copilărie pe la șes înainte de '89, astfel de "poadoabe" nu ne prea uimesc, pe vremuri făceau parte din cotidianul rural. Modificările erau făcute de copii (elevi de gimanziu), iar ideea acestor kitsch-uri venea de la tații acestora care își împodobeau tractorul în cel mai prost gust posibil cu putință. Recunosc că și eu la acea vreme (10 sau poate 12 ani) aveam 2 faruri si semnalizatoare, lumini de poziție și "stop pe frână).

Dar, au existat și părți bune, "șurubăritul" acesta gen minitehnicus, construcția de pistoale, pocnitori, cărucioare pe rulmenți în loc de roți, etc. pe mine m-a făcut să nu am două mâini stăngi. Dealtfel,cred că pot afirma fără să jignesc generația tânără, că aceea a fost ultima generație de meseriași preponderent excepționali ai României, strungari, mecanici agricoli, instalatori, etc.

Și poate totul a plecat de la reparația și/sau transformarea bicicletei într-un kitsch prin clasa primară.

Cunosc vremurile alea pentru ca le-am trait. Am vazut si am facut si eu una si alta., Unii, cum arata si imaginile respective au ramas la nivelul acela. Eu cred ca am progresat un pic, ce parere ai? :)

(fie si poza asta off-topic)

12832465_1056381174457268_86943832661851

@lbordi, e cu totul altceva!  Recunosc; cu toate sculele din lume tot nu aș putea să fac așa ceva deoarece sudez prost spre deloc. Dar mi-ar place să proiectez tehnic măcar în minte o biclă recumbent.

Și ca să cad pe topic cumva: 

54cfcee01a879_-_fixedit_01_0311-xl.jpg

Posta speciala a SRI-ului, daca uniforma era gri foarte inchis.

La Bucureşti au maşini inscripţionate.

Sa suga becu' si sa parcheze ca oamenii, nu ca "oamenii legii".

Dar de unde nu este, nici Dumnezeu nu cere :)

La Bucureşti au maşini inscripţionate.

Se numeste posta militara si sunt peste tot la fel masinile. Ca lucru diferit de Timisoara e ca la Bucuresti intr-o situatie similara ar fi parcat mai pe/sau direct pe trotuar :)

Moamaaa cata inteligenta. :-)

Vine muntele la Mahomed :-)

Ştiu situaţia cu poşta specială, zisă şi poşta militară, trimitem şi noi corespondenţă cu ei. Numai că la noi e curte mare în faţa clădirii şi intră acolo, că dacă ar parca pe trotuar ar trebui să meargă mult pe jos.

Ştiu situaţia cu poşta specială, zisă şi poşta militară, trimitem şi noi corespondenţă cu ei. Numai că la noi e curte mare în faţa clădirii şi intră acolo, că dacă ar parca pe trotuar ar trebui să meargă mult pe jos.

Si aveti macara in curte? Si cazarma cu etaj?

@@andrei postarea se referea la dubita aia de mai de sus....dar e buna ideea ta si combinatia asta,sa ridice ridice masinile astea de posta sau delivery cu macaraua direct la ferestre si p'aia cu pizza chiar :)

P.S. poate chiar sa si parcam asa cu ele gatate de geamuri,am rezolva cu locurile de parcare ;)

Mda. Cand postezi la 4 zile distanta, e mai bine sa apesi Reply....

Si aveti macara in curte? Si cazarma cu etaj?

Poşta militară preia corespondenţa de la toate ministerele, Guvern, IGPR, ba chiar şi primării. Nu doar de la UM-uri.

Numai la ambasade nu vine, pentru că ,,poştaşii" sunt înarmaţi şi nu e voie cu arme în ambasade.

Domnilor, iata la ce foloseste laba:

killoioi_zpshqhlv8vm.jpg

hykuyikykk_zps7k68hsgq.jpg

cmbh.lj_zpsy6jsb69k.jpg

ftyjuytiiykiy_zpsu4srkwr3.jpg

ghhgmgk_zpsnaoa11qq.jpg

nmnn_zpsgysp7xbx.jpg

• Upvote 3

mswh5.jpg

Văd dar nu pricep... Ce face aia?

Tensioneaza cablul de la schimbator pe diferite pozitii.

Trimis de pe al meu GT-I9070 folosind Tapatalk

mda, in plus am erectii si nu mai pot sa scap, trebuie sa merg cu furtunul la munca.....

Ma baieti, nu stiti nimic, furtunul il folosesti cand ai o singura baie, si deja sta o cucoana pe colac...si tu te pisi pe tine daca nu mergi la baie :-)

Antifurt care-l desfaci cu o presa de lant:

u1O6uVb.jpg

• Upvote 2