Rubyca

2012.07.15 - Maratonul Vinului - Urlați - Recomandat Ciclism.ro

Recommended Posts

Imagine postată

Ediția a 2-a a concursului Maratonul Vinului va avea loc duminică, 15 iulie 2012, în Urlați, Prahova. Același loc pitoresc cu regiune viticolă bogată ne așteaptă și în acest an.

Înscrierile online pentru cele două curse competiţionale (30km și 55km) vor începe vineri 15 iunie.

Taxa de participare pentru ambele curse va fi de 45 lei până pe 30 iunie și 65 lei începând cu 1 iulie.

Numărul de locuri disponibile este limitat la 500 de participanți.

Ca şi în 2011, Maratonul Vinului 2012 va include un traseu necompetiţional pentru familii. Pentru acest eveniment nu se percepe nicio taxă de participare.

• Upvote 1

Ziua buna!

Ma uit pe site si nu vad sectiunea de inscrieri! Astazi este 15 parca nu?

Din capul locului,ca sa nu avem vorbe,anul trecut am avut numarul de concurs 69(saizecisinoua) si mi-am spart barba pe o coborire,cusuta la un punct de prim ajutor. DECI,recuz din start numarul cu pricina, nu ca nu mi-ar placea...dar nu vreau sa mai imi sparg barba. Daca tin bine minte,la geiger, Maus a avut tot numarul 69 si a cam cazut...Sa ia nr. 69 cine vrea,eu nu!

asa se intampla de la o varsta, te sperie nr asta :D

Din capul locului,ca sa nu avem vorbe,anul trecut am avut numarul de concurs 69(saizecisinoua) si mi-am spart barba pe o coborire,cusuta la un punct de prim ajutor. DECI,recuz din start numarul cu pricina, nu ca nu mi-ar placea...dar nu vreau sa mai imi sparg barba. Daca tin bine minte,la geiger, Maus a avut tot numarul 69 si a cam cazut...Sa ia nr. 69 cine vrea,eu nu!

Sau sa se anuleze numarul ...

Categoria 14-29 ani nu-i cam mare? Mai bine sa se faca categoriile ca in ultimii 3 ani, ca vad ca mai pe la toate concursurile incep a se face categorii "OZN" si cred ca e mai bine cu premii simbolice (o medalie, o cupa) decat premii cu multi "bani" ! Comasarea categoriile il face pe un participant de 14 ani ce merge pentru prima data la un concurs, sa nu-i mai trebuiasca bicicleta !

P.s1 Inteleg, e dreptul organizatorilor de a face ce categorii doresc!

P.s 2 Suntem in tara tuturor posibilitatilor!

Bravo kakafob,eu spun ca sa se faca o singura categorie 1an la +100 si atunci toti o sa fie multumiti,iar OZN e putin spus la ce categorii vad de o bucata in concursurile de mtb din romania,delimitati domnilor organizatori clar dupa anul de nastere cat.de varsta,luati ex.de la alte concursuri,deci e clar eu nu o sa mi las baiatul de 17 ani sa participe la asa un concurs.

@ionela

Puțină atenție la gramatică. Ce te faci dacă băiatul tău de 17 ani citește ce ai scris?

• Upvote 2

Daca o sa citeasca baiatul meu atunci....o sa stearga/omita "ca"si o sa inteleaga ca e o greseala gramaticala din cauza ca am orbit de nervi dupa ce am citit cat.de varsta,iar dumneavoastra domnule OVIDIU iti doresc sa ajungi ziua in care sa ai copii si sa vezi dezamagirea din ochii lui atunci cand vede ca nu are nici o sansa,dar... pana atunci pt.dumneavoastra e doar o afacere si nimic mai mult.

Stimată doamnă Ionela,

nu eu sunt organizatorul acestui concurs așa că povestea cu afacerea iese din discuție.

Trec peste faptul că și postul de mai sus este cam greu de citit și încerc să înțeleg care este nemulțumirea dumneavoastră.

Care este dezamăgirea fiului dumneavoastră (că eu nu înțeleg)? Delimitarea categoriei după anul nașterii? Păi eu zic că așa se procedează la toate concursurile din România.

În formularul de înscriere găsiți un câmp care trebuie completat și care se numește ANUL NAȘTERII!

Cu părere de rău vă spun că trebuie să analizați puțin mai mult lucrurile înainte de a posta.

...sa vezi dezamagirea din ochii lui atunci cand vede ca nu are nici o sansa.

Comasarea categoriile il face pe un participant de 14 ani ce merge pentru prima data la un concurs, sa nu-i mai trebuiasca bicicleta !

Inteleg ca nemultumirea vine din faptul ca nu exista o categorie speciala de juniori 14-18 ani.

In acest caz, ar fi mult mai constructiv sa va adresati in scris organizatorului (info@maratonulvinului.ro) si sa ii explicati punctul Dvs de vedere.

Sunt sanse mult mai mari sa aiba ecou cererea, decat daca va plangeti unei terte parti (adica aici pe forum). Daca sunt suficienti participanti pentru o categorie separata, poate organizatorul o va face (daca nu acum, macar de la anul).

Cat despre concursul in sine, eu zic ca un junior cu spirit competitional ar trebui sa se simta motivat suplimentar de includerea lui intr-o categorie mai larga. In fond, la varsta asta vine sa invete si sa se autodepaseasca.

in plus, vine sa "se dea" si pentru distractie (o chestie esentiala cand e vorba de mersul cu bicicleta)...

Daca tineam cont doar de criteriul "ce sanse am?", inseamna ca puteam sa nu ne mai prezentam? Eu zic ca, pentru majoritatea celor ce merg cu bicicleta de placere, raspunsul e NU. Sansa e de multe ori IN SPATELE ochilor, nu doar in fata lor

@traveller - am scris mai sus "P.s1 Inteleg, e dreptul organizatorilor de a face ce categorii doresc!".

Stiu, dar asa cum organizatorul are dreptul sa stabileasca reguli, si clientul care plateste pentru participare are dreptul de a oferi sugestii/reclamatii ("feedback") in mod civilizat.

Se produce o reglare a balantei cerere / oferta, din care au de castigat ambele parti.

PS : Sa incheiem aici off-topicul si sa ne vedem cu voie buna la Urlati.

Corect,sa incheiem aici dar....eu nu am sa vin la concursul asta si am sa merg la Azuga unde grupele de varsta sunt mai aproape de adevar.Va doresc mult succes.

• Upvote 1

du-te! nu ne intereseaza! eu nu o sa ma duc la Surmont si o sa ma duc la Maratonul Vinului! crezi ca intereseaza pe cineva? Tot nu ne-ai spus ce ti-au raspuns organizatorii cand le-ai scris despre ideea ta de a introduce o categorie pentru juniori.

Postarile tale mi-aduc aminte de un banc:

"Tanara, draguta, blonda, sexy, fara obligatii, 90-60-90, picioare 1,20m, plina de viata, patimasa, exotica, misterioasa, amatoare de senzatii tari, nu caut nimic, doar ma laud" !

Mi-am asumat diferenta de varsta, de sex si crede-ma ca respectul este prezent in prezenta postare! (asta ca sa nu fiu acuzat de misoginism, nerespectare a semenilor mai maturi si altele )

• Upvote 7

Pana la urma sunt in saptamani diferite deci lumea merge la ambele in pricipiu ca ambele sunt frumoase....

Eu personal nu consider ca e nevoie de o categorie de 14-18 ani...la varsta aia merge de placere pt MTB nu pt premii. Dupa 19 ani daca te inscrii la o echipa si esti bun si ai ceva experienta anterioara devine serioasa treaba.

Si daca vrea premii si sa castige concursuri sa se tina de antrenament si sa ne faca praf peste 2-3 ani......asta cu dezamagirea din ochii lui mai lasati-o ca are 17 ani, nu are 7 ani sa nu intelege mare lucru....e in clasa a 11 totusi ( cred...)

Sunteti niste "copii"pe langa el cand vine vorba de mtb chiar daca are doar 17 ani,va facut praf de multe ori cu siguranta,asta pt.ca"doar ma laud".

de asta nu vb el pt el si are secretara sa il laude...? oricum nu se supara nimeni daca e bun si are viitor in sportul asta, foarte bine ca poate o sa ne reprezinte tara la concursuri.

:) Mamele de baieti sunt cele mai aprige :) Dar gatesc superbine...(expresia ''ca la mama acasa'' este folosita de baieti si nu de fete...)

• Upvote 6

Si eu care credeam ca agitatia e data de un entuziasm pozitiv si constructiv ca mai este mai putin de 2 saptamani pana la event! Sper ca o sa se puna ceva news pe website si ca o sa se mai actualizeze lista de confirmati ca am platit intre timp.

Cea ce e greu de inteles vad eu, este ca podiumul are doar 3 trepte insa, parerea mea, este ca in spate mai exista una, a 4-a, pe care suntem toti care finalizam. Nu avem expunere in fata insa suntem castigatori. Ne intrecem cu noi insine si apoi cu restul. Eu in curand o sa fiu la multe maratoane in categoria de 30+, ce sa ma fac, sa ma pus pe bocit?!

• Upvote 1

Sunteti niste "copii"pe langa el cand vine vorba de mtb chiar daca are doar 17 ani,va facut praf de multe ori cu siguranta,asta pt.ca"doar ma laud".

Pai daca suntem niste "copii" pe langa campion atunci nu ar trebui sa fie o problema pentru el, corect? Putin respect pentru organizatorii concursurilor, nu aveti idee ce munca titanica este de la pregatirea traseului pana la finalul fiecarui concurs!

ps - 99,99% din concurenti merg din placerea de a face miscare, de a mai capata experienta...etc

Organizati un concurs si dupa comentati regulamentul organizatorilor!

• Upvote 1

Si eu care credeam ca agitatia e data de un entuziasm pozitiv si constructiv ca mai este mai putin de 2 saptamani pana la event! Sper ca o sa se puna ceva news pe website si ca o sa se mai actualizeze lista de confirmati ca am platit intre timp.

Cea ce e greu de inteles vad eu, este ca podiumul are doar 3 trepte insa, parerea mea, este ca in spate mai exista una, a 4-a, pe care suntem toti care finalizam. Nu avem expunere in fata insa suntem castigatori. Ne intrecem cu noi insine si apoi cu restul. Eu in curand o sa fiu la multe maratoane in categoria de 30+, ce sa ma fac, sa ma pus pe bocit?!

Bravo Vyk, bine punctat! La AAR Pitesti la premiere au fost invitati toti concurentii de la fiecare categorie pentru poza de grup! Genial pot spune!

Bravo Vyk, bine punctat! La AAR Pitesti la premiere au fost invitati toti concurentii de la fiecare categorie pentru poza de grup! Genial pot spune!

AAR este un concurs de XC limitat la 150 de concurenti, care ajung cam in acelasi timp la finish (este un circuit in bucla). Sa nu confundam cu un maraton. Poate primii vin intr-o ora, ultimii in 7 ore ...

Guest
This topic is now closed to further replies.