mircearacoviceanu

Comenzi Chainreactioncycles

Recommended Posts

Vreau sa dau o comanda la chainreactioncycles.com cat mai rapid azi-maine, asa ca daca vrea cineva sa se bage cu mine ca sa platim transportul (proportional cu valoarea comenzii sau dupa alti algoritmi...astept propuneri)

Toate bune!

Mircea, comanda de pe alt site!!! Chainreactioncycle sunt foarte nesimtiti!!! Eu am facut o comanda pe 7 aprilie - cand toate produsele apareau ca fiind in stoc sau disponibile in cel mult 5 zile, mi-au luat banii din cont pe 6 mai, iar coletul ar trebui sa ajunga abia maine in Bucuresti, insa fara multe din produsele comandate.

aoleu, naspa! te referi la pantalonii aia pe care ii comandasei pt transalp si alte chestii? sa iau de la bike24.de? Eu am un prieten care a comandat de pe CRC si au venit jucariile cam in 10 zile si a fost supermultumit tocmai pentru ca era si in perioada cu 1 mai.

Deci e problematic....totusi se baga cineva la o comanda?

Mircea, comanda de pe alt site!!! Chainreactioncycle sunt foarte nesimtiti!!! Eu am facut o comanda pe 7 aprilie - cand toate produsele apareau ca fiind in stoc sau disponibile in cel mult 5 zile, mi-au luat banii din cont pe 6 mai, iar coletul ar trebui sa ajunga abia maine in Bucuresti, insa fara multe din produsele comandate.

De evitat xxcycle.com: 2 luni jumate :shock: pt 1 pereche de papuci Sidi si niste accesorii marunte.

Bike24 recomand si eu. Din pacate nu au tot ce as vrea eu sa cumpar :P (de ex frane mecanice avid).

Chiar sunt curios daca mai recomanda cineva alt magazin online.

Stiu ca nu asta este scopul topicului dar mi-ar placea sa mai aud niste experiente impartasite despre magazinele online.

edit: astia de la chainreactioncycles.com au preturile in Lire?!! Omg, ce scoruri! Cum de va convine sa luati de la ei?

am dat comanda la CRC. vezi ca au si preturi in euro, e undeva sus in coltul din dreapta un drop down box cu mai multe monede...

si chiar au preturi bune la anumite chestii

dap, stiu de bike24.de, mai e si actionsports.de... le recomand si eu pe amandoua, insa am vrut sa comand de la crc acum

http://bike-components.de/catalog/default.php

De ce te complici cu frine mecanice ?

Senkyou!

Sunt seriosi astia de la bike-components? Vad ca pt RO au numai 10 Eur livrarea. Deja suna foarte atragator.

PS: Ma "complic" cu frane mecanice pt ca am deja unele si nu vreau sa schimb decat frana propriuzisa. Vreau sa pastrez manetele iar cheltuiala trebuie sa fie minima. Pt ce-mi trebuie mie, avid BB7 sunt mai mult decat suficiente.

Sunt seriosi astia de la bike-components?

Pina acuma da ;-) ...(altceva n-am auzit)

Eu recomand www.actionsports.de

Am facut 3 comenzi la ei si de fiecare data am primit pachetul in 5 zile lucratoare, adus de curier la usa.

Revenind la chainreactioncycle, dupa ce mi-am verificat extrasul de cont am observat ca mi-au luat si 5 lire in plus. Pe langa faptul ca sunt incompetenti, mai sunt si hoti.

Ultima comanda pe bike24 am facut-o miercurea asta, iar joi deja au dat drumul la marfa ;-)

care mai faceti comenzi pe bike24.de sa dati de veste, am si eu de luat cate ceva.

am si eu o parere despre crc.com

am dat o comanda pe 10 mai 2008-produse de vreo 200 euro. Asteptam coletul in 2-5 zile lucratoare-dupa spusele lor. A ajuns pe 28 mai...nu cred ca as mai comanda de la ei a doua oara

am comandat de mai multe ori de pe crc si nu am avut probleme in 3 zile primeam comanda ... insa ultima comanda a fost in octombrie 2007

de fiecare data am ales sa imi trimita bunurile prin dhl

am observat ca nu mai au optiune pt. dhl si as vrea sa fac si eu o comanda in perioada urmatoare .... m-ati pus pe ganduri :D

cei care ati mai facut comanda de pe crc mai recent poate spuneti ce firma de curierat ati ales, in cate zile a ajuns comanda si apoximativ ce greutate avea pachetul :mrgreen:

Am dat comanda pe 11 mai; din cauza unei erori de stoc au trimis-o pe 19 mai (vina le-a apartinut in totalitate lor, deoarece pe site produsul respectiv figura ca fiind pe stoc; si-au cerut scuze, etc.). A ajuns pe 28 mai (cu UPS standard, "Delivery to most European destinations within 2-5 working days." - Desi Romania e in UE, se pare ca nu a fost un avantaj). Greutate colet cca. 5kg.

Cu UPS Express Saver (airmail delivery) e ceva mai scump, dar mai rapid.

Astia de la bike-components.de nu accepta plata cu cardul. Am vrut sa comand pentru ca pretul de livrare era foarte tentant (numai 10eur) iar pretul pieselor era bun. Nu se poate plati decat in avans prin transfer bancar.

Cam nasol pentru ca bancile percep comisioane foarte mari pentru transferurile bancare in strainatate. Stie cineva o banca cu comisioane mai "umane" pentru astfel de transferuri?

pt. cei interesati am mai testat si www.rose.de .... au fost seriosi iar transportul a costat 12 euro . a ajuns intr-o saptamana si ceva din care probabil 3 zile a durat sa vina prin posta romana

Firma Rose e o firma serioasa, competenta dar, daca compari preturile, in general ceva mai scumpa.

Mie imi apare pe bike-components.de, dupa checkout, ca fiind 30e tranportul...nicidecum 10e, desi mi-as fi dorit:D

Mie imi apare pe bike-components.de, dupa checkout, ca fiind 30e tranportul...nicidecum 10e, desi mi-as fi dorit:D

Stiu, dar este 10eur. In lista lor de preturi Romania apare cu 10eur. Le-am dat un mail si i-am intrebat. Mi-au raspuns ca este 10eur si ca 30eur in checkout e o greseala. Suma corecta de 10 eur ar trebui sa apara in mailul care il primesti dupa comanda.

Treaba nasoala e ca nu accepta plati cu cardul 8-) Numai transfer bancar ceea ce e cam peste mana din cauza necesitatii deplasarii la banca si din cauza comisionului bancar (de obicei comisionul este de vreo 20eur).

Uite rasp lor:

Hello Iulian,

that is indeed strange. The shipping cost for this shipment is 10€. You will see it after your order in the confirmation you will ge t from us. If not you can always contact us and we will change the mistake.

Best regards

Jonas

Service Team

Hi Iulian,

payment via credit card isn't possible. We only accept payment in advance via bank transfer.

Best regards

.

Sascha

Service Team

Comanda de 500 euro onorata de catre www.chainreactioncycles.com intr-o singura zi lucratoare, transport cu UPS standard in 9 zile calendaristice, mai repede cu 1 zi decat isi facusera programarea. All OK.

Mai vrea cineva sa faca vreo comandata pe cnc ? Eu as vrea ceva dar nu se merita sa platesc taxa de transport . Mai precis am facut o comanda maricica acum doua sapt. si totul a fost ok mai putin o pereche de manusi M care imi sunt mari :( ... imi place prea mult modelul insa, si as vrea sa comand un numar mai mic, cat mai sunt in stoc (sunt la sale 40%).

Eventual ma ocup eu de comanda, doar sa fie mai multe produse ca sa se merite taxa de transport ...