mircearacoviceanu

Comenzi Chainreactioncycles

Recommended Posts

La ultima comanda CRC, desi am optat pentru varianta de transport cea mai ieftina, a venit prin curier Cargus.

Ba chiar scria cu pixul pe factura din cutie : "Colet impachetat de un roman:) ".

:)

• Haha 2

Câtă liniște pe topicul lui Chain Reaction! Nu are nimeni nevoie de nimic, in viitorul apropiat?

A returnat cineva ceva pe CRC? As lua o șa, dar daca nu e ok, as returna-o. Din am observat la retururi, daca se plateste prin PP, exista posibilitatea de retur gratuit? 

Probabil ai rezolvat problema intre timp, raspund acum pentru ca doar acum ma confrunt si eu cu problema. Am un colet de la CRC care intarzie sa vina insa totodata am un aviz de la vama si nu-mi amintesc sa fi comandat ceva, desi am un colet foarte mic pierdut din aprilie de pe aliexpress.

1) Este posibil mai nou comenzile CRC sa vina pe la vama? Site-ul sune ca pentru EU nu sunt taxe vamale pentru ca produsele deja contin TVA-ul romanesc. La vama daca te iau la intrebari trebuie sa le arati metoda de plata insa CRC nu ofera nici o indicatie despre TVA. La ce sa ma astept?

2) Legat de retur, mi-au sugerat sa refuz complet pachetul la venire daca vreau sa returnez ceva, este mai simplu pentru ei asa. Insa daca vine la vama, nu stiu cum formalizez refuzul, avand in vedere ca discut cu autoritatile statului.

Greu de crezut ca este de la CRC avizul respectiv.

Eu am primit prin posta de la ei.

Mi s-a intamplat sa nu ma avizeze din prima.