mircearacoviceanu

Comenzi Chainreactioncycles

Recommended Posts

Eu am pus comanda pe 28 dec (miercuri). Pe 30 dec (vineri) a plecat de la ei coletul (pe cale soselara). Pe 6 ianuarie a intrat in Romania, pe 7 mi-au livrat-o. Probabil dureaza cu 2-3 zile mai putin de obicei, nefiind sarbatori oficiale acum.

Ok am inchis lista formata din:

1. Irriducibil

2. Hcampian

3. Bigmic (cu rugamintea sa nu vrei cine stie ce monstru, imi este foarte greu de trimis prin posta)

4. animaloo

5. pascariu marius

6. je

Trimit mesaje catre voi acum.

http://www.chainreactioncycles.com/Models.aspx?ModelID=18012 am comandat si eu aceasta geanta pentru a cara bicicleta cu avionul in alte tari.A venit in 2 zile cu dhl,transportul a fost un pic cam scump dar e voluminoasa.Foarte seriosi cei de la chainreactions.Am comandat mai multe si nu aveau pe stock geanta si au trimis celalalte si apoi cand a intrat in stock a trimis-o.Au pierdut ceva bani la trimis sa zicem dar satisfactia clientului e nepretuita.

Ok am inchis lista formata din:

1. Irriducibil

2. Hcampian

3. Bigmic (cu rugamintea sa nu vrei cine stie ce monstru, imi este foarte greu de trimis prin posta)

4. animaloo

5. pascariu marius

6. je

Trimit mesaje catre voi acum.

Salut

Sigur nu mai accepti o persoana? am mai colaborat odata impreuna :)

As vrea o furca dar nu stiu daca se potriveste

Guest roko

mai primiti la comanda cu o singura piesa- niste pedale?

Am intentionat astazi sa trimit comanda, am introdus datele gresit si am declansat protectia aceea idioata...de abia peste 24 de ore mai pot sa incerc. Daca nu merge nici maine, voi plati cu alt card. Si oricum am anuntat de fiecare data etapele in care se afla comanda. Asa voi proceda si acum.

@ roko - ai pm

Domnilor, imi cer scuze, am avut parte de o experianta neplacuta cu cardul de plati pe internet BCR.

Incerc de ieri sa platesc pacatoasa aia de comanda. Mi-a fost rejectat cardul...

Astazi am incercat din nou, rejected again. Platesc prin Paypal - din nou refuz. Merg la banca, pustoaica de acolo constata ca intradevar este blocat. La incercarea de a-l debloca, aflu cu stupoare ca nu se poate. Eu sunt fericitul posesor al unui card cu "cip". Evident ca nu are nici o legatura cipul meu cu deblocarea, dar ei sustin ca are. Le-am spus ca nu il folosesc decat la plati pe internet, nu platesc prin POS sau bancomate.

In concluzie, trebuie sa platesc pentru un card nou, tot cu cip (am cerut fara, dar se pare ca s-au terminat), trebuie sa astept 7 zile pentru noul card.

Am intrebat ce vina am eu, ca acela este card cu cip, este greseala lor ca s-a blocat, de ce sa platesc eu? A ridicat din umeri... In concluzie, de maine am totul mutat la alta banca.

Nu pot sa cred ca un card se poate bloca doar in cauza introducerii unor date gresite (sunt aproape convins ca nu am scris gresit dar na, nu sunt 100% )....nu doar blocat, ci chiar anulat.

Scuze de povestea lunga, dar am vrut sa imi spun oful si totodata sa justific intarzierea.

Am alt card la BRD, voi face transfer si maine pot plati comanda. In cazul in care doreste cineva sa se retreaga, va rog sa imi comunicati, astfel incat sa va trimit banutii inapoi.

Imi pare rau de intarziere.

A folosit cineva pana acum cu succes pe Chainreaction card VISA ELECTRON? Intreb asta pentru ca la unele magazine online din Marea Britanie nu il accepta chiar daca le-ai trimite si poza cu cardul.

A folosit cineva pana acum cu succes pe Chainreaction card VISA ELECTRON? Intreb asta pentru ca la unele magazine online din Marea Britanie nu il accepta chiar daca le-ai trimite si poza cu cardul.

eu. Visa Electron de la ING , nu a fost necesar sa trimit nici o poza.

Si eu am platit tot cu visa electron de la BCR, pentru ultimele 2 comenzi. A treia oara nu a mai functionat :)

Astazi am platit comanda, voi trimite catre fiecare linkul de urmarire si cursul la care am fost taxat.

Lista finala de participanti este aceasta:

1. Irriducibil

2. Hcampian

3. Bigmic

4. pascariu marius

5. roko

6. eu

transportul: 15 lire impartite la numarul de subsemnati

Numai bine!

Micsunica, dupa ce ati facut voi comanda am lansat si eu una, dar fara urmarirea coletului; a trecut o saptamana si ceva si nu a ajuns inca desi ei spun ca trebuie sa ajunga in 3-5 zile lucratoare

al vostru a ajuns?

Da, al nostru a ajuns de curand.3-5 zile dureaza pana il expediaza ei in cel mai fericit caz.

Vreau sa va intreb daca vreunul dintre cei participanti la ultima comanda vine la concursul de la Garboavele.

Salut.

Doresc sa particip si eu la urmatoarea comanda.

Daca esti in Bucuresti se rezolva, vreau sa arunc o mica comanda in aproximativ o saptamana (dupa cat de rapid s-or misca clientii cu platile, deh ). Daca nu, oricum ar fi bine sa-ti treci localitatea la profil :D

Astia parca trimiteau cu UPS sau nu tin minte bine ? Sa nu ma trezesc cu surprize la posta romana din motive de lipsa viza flotant http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/dry.gif