maus

2012.08.04 - Zimbraria Neagra XC

Recommended Posts

Imagine postată

Traseul de concurs va avea in jur de 30-35km, nu este foarte solicitant fizic are o tehnicitate usoara-medie, creat in special pentru cei aflati la primul concurs.

Dificultate usoara spre medie - XC (cross country) - cu urcari medii, coborari medii sau usoare, mult plat pe drumuri forestiere.

Restul detaliilor pe siteul concursului .

Imagine postată

• Upvote 2

Organizatorii ZNXC sunt consiliati de organizatori ai altor concursuri de succes, pentru realizarea unei curse frumoase din toate punctele de vedere.

Vor exista 3 categorii:

Amatori - barbati

Amatori - femei

Family (adult + 1, maxim 2 copii)

Daca concurentii vor pedala pe drumurile din si de pe langa padurea de langa Bucsani, la start/ finish insoritorii vor avea si ei parte de distractie! Fitness, cursa pentru copii, demonstratie de aeromodele oferita de un club din Bucuresti.

Pachetul de inscriere va contine pe langa altele un frumos tricou "marcat" ZNXC 2012. Premiile vor fi in functie de darnicia sponsorilor, insa nu vor fi premii in bani. Dupa cursa - pasta party

Imi place zona, am fost de 3 ori la zimbrarie (doar odata cu bicicleta). Eu m-am inscris.

PS daca se poate, sa se afiseze pe site si lista cu cei inscrisi

Si noua ne-a placut mult zona, padurea umbroasa, drumuri late si destul de bine intretinute, numai bine pentru incepatori :)

p.s. exista lista cu inscrisi - link

slashu, multumesc pt link, sunt chior!

sa-ti pui ochi pana la cursa, altfel va trebui sa mirosi plasticul de la marcaj :)) si la cate fete sunt mi-e sa nu te atraga alte miresme ;)

Am strans "gramada" informatii noi despre concurs si vi le transmit si voua:

- Am aflat starea drumurilor catre locatie si am stabilit 95% traseele de concurs (le aflati pe site-ul nostru). Startul se va da de pe terenul de fotbal din parcul comunei Bucsani.

- Cu o saptamana inainte de concurs (in weekend) se va face o recunoastere a traseului, pentru oricine vrea sa vina cu noi, totul este sa ne anuntati;

- Pachetul de concurs va contine numarul de concurs, cipul de cronometrare, tricou si diploma de participare si probabil ceva materiale de la sponsori, sau alte adaugiri ce vor aparea intre timp :)

- Cronometrarea se va face cu cip electronic, speram ca Ovidiu ne va da Ok-ul final, momentan e prins cu Turul Sibiului :)

- Punctele de alimentare vor fi dotate cu izotonic High5, apa, lamai, glucoza. Hidratarea va fi oferita de High5 si Dorna Izvorul Alb;

- vor exista doua puncte de reglaje/reparatii oferite de Bike Nature si unul de Giant;

- cei care vor termina concursul vor primi medalii de finisher;

- masa de dupa cursa oferita de City Grill, alaturi de o bere rece sau o bautura racoritoare;

- carpatbike.ro si aventuria.ro ofera biciclete spre inchiriere celor ce si-au uitat bicicleta acasa;

- pentru insotitori vor exista activitati recreative in parcul Bucsani:

-demonstratie de aeromodele oferita de aeropower.ro;

-clasa de aerobic in aer liber sustinuta de Roxana Chiperi, Group Fitness Instructor;

-demonstratie de colorat si inaltat zmee oferita de Zmeul zmeilor;

-concurs de indemanare pe bicicleta pentru copii de pana la 7 ani;

Momentan asa sta treaba, speram ca amatorilor incepe sa le sune mai bine oportunitatea pe care le-o oferim si ca vor da iama la inscrieri pe www.sportulpentrutine.ro :))

Pot sa sugerez o recunoastere de traseu cu doua weekenduri mai devreme? Cu o saptamana mai devreme e intalnirea ciclism.ro pe Transfagarasan.

-concurs de indemanare pe bicicleta pentru copii de pana la 7 ani;

Sincere felicitari pentru toate pregatirile! Mi se pare formidabil ca v-ati gandit la atatea lucruri!

O singura dorinta de la mine... puteti sa ridicati un pic limita de varsta? Mai pana pe la 9-10 anisori? Sau ceva si pentru ei? Ca daca ajung, atunci sigur va fi si fimiu care are 8 ani, si ma gandesc ca va fi cam greu sa ii explic de ce nu se poate da in concurs...

Multumesc!

@slashu te rog sa-mi spui cum pot proceda sa-i platesc si unui prieten taxa in ideea ca vreau sa-i fac o surpriza :D si intr-un fel sau altul trebuie sa apara numele lui in tabelul vostru .

Este ok daca fac rost de CNP-ul lui si platesc eu o taxa dubla si pentru mine si pentru el?

Merci frumos

Se poate regandi limitarea categoriei de varsta pentru copii la tura family (in prezent 8-13 ani) si pentru participanti mai tineri?

Asta in conditiile in care un parinte isi asuma, ca un copil de varsta 6-7 ani poate aborda traseul de 14 km si 140 m dif. de nivel.

multumesc

Pot sa sugerez o recunoastere de traseu cu doua weekenduri mai devreme? Cu o saptamana mai devreme e intalnirea ciclism.ro pe Transfagarasan.

aceea va fi "oficiala", speram sa si marcam macar punctele de intersectie pana atunci, intre timp se vor mai face incursiuni in zona (cu treaba, evident) si poate se mai "lipeste" cineva... in functie de ce treaba va fi in zona am incerc sa postez aici cand se mai merge, nu promit nimic insa, este multa treaba pe organizare :)

In curand va aparea si trackul cursei, pentru cei mai dotati cu gadgeturi :)

Sincere felicitari pentru toate pregatirile! Mi se pare formidabil ca v-ati gandit la atatea lucruri!

O singura dorinta de la mine... puteti sa ridicati un pic limita de varsta? Mai pana pe la 9-10 anisori? Sau ceva si pentru ei? Ca daca ajung, atunci sigur va fi si fimiu care are 8 ani, si ma gandesc ca va fi cam greu sa ii explic de ce nu se poate da in concurs...

Multumesc!

multumim pentru cuvintele frumoase, insa intai sa iasa treaba brici abia apoi vorbim de laude :D

pentru concursul de indemanare s-a stabilit ca varsta sa fie pana la 7 ani deoarece exista cursa Family, unde cei de peste 7 ani pot participa alaturi de un parinte/tutore... asa ca va inseuati calul si pedalati cu pustiul pe traseu :)

oricum, cursa pentru cei mici nu este cu inscrieri si se va organiza "adhoc" in functie de cereri, sunt aproape sigur ca veti gasi intelegere daca pustiul ramane in afara cursei "family"

Se poate regandi limitarea categoriei de varsta pentru copii la tura family (in prezent 8-13 ani) si pentru participanti mai tineri?

Asta in conditiile in care un parinte isi asuma, ca un copil de varsta 6-7 ani poate aborda traseul de 14 km si 140 m dif. de nivel.

multumesc

discutam situatia si apoi am sa revin cu un raspuns

Astept cu nerabdare sa ne vedem la concurs.Din ce am vazut, traseul este foarte frumos si foarte acceptabil.Daca ploua este rost de noroiala? Nu de alta dar nu am prea pus noroi pe mine anul asta si ma cam dor oasele :)) (la Comana a trebuit sa abandonez si nu am avut parte)Mai departe as ruga organizatorii daca se poate sa modifice in lista de inscriere in dreptul meu si al sotiei(Branea Petre si Branea Elena) ca facand parte din echipa Warpsoft Pitesti si nu Ciclyng for life.

Revin cu intrebarea adresata cateva posturi mai sus :D

"@slashu te rog sa-mi spui cum pot proceda sa-i platesc si unui prieten taxa in ideea ca vreau sa-i fac o surpriza :D si intr-un fel sau altul trebuie sa apara numele lui in tabelul vostru .

Este ok daca fac rost de CNP-ul lui si platesc eu o taxa dubla si pentru mine si pentru el?"

V-am dat si un mail astazi dimineata si pana acum nu mi-a raspuns nimeni...

Poate ar fi ok sa da-ti si un numar de telefon de contact pentru a merge teaba mai repede...

In speranta ca de aceasta data o sa vedeti si postul meu si o sa-mi da-ti un raspuns va urez o zi placuta!

Eugen

scuze Eugen, am citit postul tau insa pare-se ca am omis sa raspund

Revin cu intrebarea adresata cateva posturi mai sus :D

"@slashu te rog sa-mi spui cum pot proceda sa-i platesc si unui prieten taxa in ideea ca vreau sa-i fac o surpriza :D si intr-un fel sau altul trebuie sa apara numele lui in tabelul vostru .

Este ok daca fac rost de CNP-ul lui si platesc eu o taxa dubla si pentru mine si pentru el?"

V-am dat si un mail astazi dimineata si pana acum nu mi-a raspuns nimeni...

Poate ar fi ok sa da-ti si un numar de telefon de contact pentru a merge teaba mai repede...

In speranta ca de aceasta data o sa vedeti si postul meu si o sa-mi da-ti un raspuns va urez o zi placuta!

Eugen

Eugen, am citit postul tau insa se pare ca am omis partea cu raspunsul :) Scuze!

Pentru un gest asa frumos cum eacesta pe care il faci tu facem rabat la date personale. Completeaza tu formularul de inscriere pentru el, iar ce date nu ai le treci pe ale tale (mai putin cnp-ul). Taxa se poate plati "la gramada" fara probleme, mentionezi numelecelor inscrisi pentru care s-a efectuat plata in mailul cu chitanta catre znxc[at]sportulpentrutine.ro.

Astept cu nerabdare sa ne vedem la concurs.Din ce am vazut, traseul este foarte frumos si foarte acceptabil.Daca ploua este rost de noroiala? Nu de alta dar nu am prea pus noroi pe mine anul asta si ma cam dor oasele :)) (la Comana a trebuit sa abandonez si nu am avut parte)Mai departe as ruga organizatorii daca se poate sa modifice in lista de inscriere in dreptul meu si al sotiei(Branea Petre si Branea Elena) ca facand parte din echipa Warpsoft Pitesti si nu Ciclyng for life.

Daca ploua se gasesc si zone anti-reumatice :)

Vom opera modificarea numelui echipei, salutati-l pe Viorel ;)

Ok, asa voi face.

Ps:si el mi-a facut o surpriza duminica trecuta la Surmont inscriindu-ma la cursa medie unde mi-am stors toata energia :)) la cele 120 kg ale mele asa ca vreau sa-i intorc si eu ceva mai finutz serviciul la concursul vostru.

multumesc

revin cu raspunsul: am discutat si vom cobora varsta pentru copiii de la family la 6 ani, pana la urma daca parintele isi asuma (si o face prin inscriere) faptul ca pustiul poate duce traseul, de ce nu?! :)

Ok, asa voi face.

Ps:si el mi-a facut o surpriza duminica trecuta la Surmont inscriindu-ma la cursa medie unde mi-am stors toata energia :)) la cele 120 kg ale mele asa ca vreau sa-i intorc si eu ceva mai finutz serviciul la concursul vostru.

dar ce va mai surprezati voi mai :))

frumos!

Gata am achitat si trimis mail cu chitanta scanata.

Sa ne vedem cu bine!

primit, notat :)

lant intins!

am vazut ca printre sponsori sunt si TeamExpert, si Tabere cu suflet (de jnapan) organizatorii "faimosului" concurs de la Comana. Cat de mare e implicarea lor in acest concurs?

• Upvote 4

Mai alpinman da tu ai un cui infipt tare, intalniti-va undeva, bateti-va in palose, mirositi-va in ciorapii si rezolvati problema.

Guest
This topic is now closed to further replies.