maus

2012.08.04 - Zimbraria Neagra XC

Recommended Posts

N-am nici un cui, dar nu vreau merg la un concurs organizat de ei sub un alt nume. Organizarea concursurilor de la Comana e arhicunoscuta, dar nu de bine. Atat. Si am hotarat dupa prima editie, ca nu le mai dau un leu. Dar sa nu ne grabim cu concluziile, sa asteptam un raspuns oficial de la organizatori

• Upvote 1

Alpinman sa stii ca NU este concurs organizat de ei sub un alt nume. Te asteptam sa te convingi pe data de 4 August si vei vedea.

O zi excelenta sa ai!!!

am vazut ca printre sponsori sunt si TeamExpert, si Tabere cu suflet (de jnapan) organizatorii "faimosului" concurs de la Comana. Cat de mare e implicarea lor in acest concurs?

nu ei il organizeaza, ajuta insa si ei ca si Clubul de Ciclism Galati ;)

organizator este Sportul Pentru Tine, care fiind insa la prima incercare de concurs MTB a apelat la cunoscuti/ prieteni pentru knowhow :)

Am parcurs ieri traseul, insa a fost foarte cald si plin de muste / tantari. Ultima data cand am fost, in decembrie anul trecut, era mult mai bine :).

prieteni pentru knowhow Imagine postată

de knowhow-ul asta imi era frica:) Insa o sa va acord credit si o sa vin atat la concurs cat si la family. O intrebare, am vazut ca taxa de concurs e 40 ron, la family cat este? 40 ron de familie sau 40/persoana?

• Upvote 1

Care sunt premiile ? Nu gasesc.

Premiile vor fi in zimbri...nu aveti voie sa-i impuscati ca nu sunteti voi biciclarii la nivelul lu' alde tiriac,bombo,ferdinand porshe...da'puteti sa le faceti altceva,la zimbri nu la boii cu doua picioare pomeniti anterior.p=astia aveti voie sa-i impuscati,cu pompa,,,

de knowhow-ul asta imi era frica:) Insa o sa va acord credit si o sa vin atat la concurs cat si la family. O intrebare, am vazut ca taxa de concurs e 40 ron, la family cat este? 40 ron de familie sau 40/persoana?

daca reusesc sa ajung pe trans la sf. lunii iti explic eu mai pe indelete la berea cu care-ti sunt dator de la Marvin (si lui mihnea!, sorry dar m-au furat colegii m-au indesat in masina sa plecam spre casa)

Taxa e 40 de familie (adult + 1 maxim 2 copii), nu de persoana :)

Care sunt premiile ? Nu gasesc.

Se vor acorda diplome, medalii, cupe si ce mai "scapa" sponsorii... cu siguranta NU vor fi premii in bani :)

Daca spilcuiesti printre stirile de pe site-ul de concurs mai gasesti "scapat" cate un premiu ;)

Am parcurs ieri traseul, insa a fost foarte cald si plin de muste / tantari. Ultima data cand am fost, in decembrie anul trecut, era mult mai bine :).

si noi am observat ca de obicei dupa ploaie cand se fac balti apar si insectele mai multe, oricum ar fi, e concurs, in mod normal n-ar trebui sa stai sa te miroasa :D

ce parere ai despre traseu? greu? usor? enervant? :)

Traseul a fost inspirat ales, nu credeam ca exista asa coborari lungi prin acea padurice. Nu e foarte greu, accesibil, insa eu nu il voi mai parcurge vara, din cauza insectelor.

Corrado va fi incantat de treaba cu Zimbri.

Legat de organizatori si de implicati, eu am discutat si cu Radu Savin.

Ca sa fie bine trebuie inspectat traseul si eficienta marcajelor cu o zi inainte, de cineva care stie cu ce se mananca marcajul.

Succes!

Ca sa fie bine trebuie inspectat traseul si eficienta marcajelor cu o zi inainte, de cineva care stie cu ce se mananca marcajul.

Bogdane, vezi ca ai gresit rubrica, trebuia sa postezi la cea de bancuri :))

• Upvote 2

Niste aspecte interesante de organizare pentru curse veti gasi aici.

(Viorel am luat nota de mentiune, dar te rog nu fi OT. 10x)

Bogdan, lasam bancurile la o parte si acum discutam serios.

Organizatorul de la Comana are grave lacune de marcaj. GRAVE. Editie de editie. S-au exprimat deja opinii mai sus referitoare la implicarea in concurs. Cred ca le-ai facut o defavoare organizatorilor acestei competitii prezentandu-l ca cel care se ocupa de marcaj. Nu inteleg de unde ai tras tu concluzia 'de cel care stie cu ce se mananca marcajul' = expert, in conditiile in care TOATA LUMEA SPUNE CONTRARIUL. CA HABAR NU ARE ! DE ANI DE ZILE ! EDITIE DE EDITIE !

Am citit link-ul tau de 2 ori, n-am inteles o iota care este legatura cu evenimentul. Se va face dupa standarde internationale ?

P.S. Va rog sa ignorati acest post cand evaluati competitia, era doar o replica pt. MBZ si nu referitoare la competitie.

• Upvote 2

Asa e , ar fi pacat sa fie implicat Radu Savin , maxim sa il puneti sa se ocupe cu parcariile ...

• Upvote 1

Traseul a fost inspirat ales, nu credeam ca exista asa coborari lungi prin acea padurice. Nu e foarte greu, accesibil, insa eu nu il voi mai parcurge vara, din cauza insectelor.

doar ce am revenit de la Zimbrarie, azi era lejereanu cu insectele (nici eu nu le halesc de nici un neam), insa daca treci de 10km/h n-au ce sa-ti mai faca ;) mai nasol pentru arbitrii si organizatorii de pe traseu ca tre' sa stea intr-un loc :D

Corrado va fi incantat de treaba cu Zimbri.

Succes!

daca v-a placut marcajul de la Garboavele, atunci o sa va placa si asta :) de marcaj/ directionare/ puncte de alimentare ma veti injura pe mine direct daca sunteti nemultumiti, insa am o vaga impresie ca nu veti fi :)

Asa e , ar fi pacat sa fie implicat Radu Savin , maxim sa il puneti sa se ocupe cu parcariile ...

@all, haideti sa vorbim despre concursul in speta, nu despre comana si greselile de acolo...

implicarea unora si altora (teamexpert, CCG) care vin cu pareri, knowhow sau altceva este trecuta cel putin serios prin filtrul celor de la Sportul Pentru Tine, nimeni nu face nimic de capul lui, iar "seful" organizarii ZNXC Matei Niculaie pe langa faptul ca participa de mult timp la concursuri, tine ca acest concurs sa iasa BRICI, astfel ca tot interesul se canalizeaza pe acest lucru... NU este un concurs "de facut bani", ba chiar din contra...

cei care veti participa veti vedea/ simti acest lucru ;)

si acestea fiind zise haideti sa lasam la o parte orice animozitati/ pareri/ comentarii despre lucruri care nu-si au locul aici :)

Salut baieti (si fete),

Intrebare, daca imi permiteti. Este cineva din Ploiesti cu un loc disponibil in masina pentru a ajunge la Zimbraria Neagra XC ??

Contra cost nu-i problema. Chiar as vrea sa ajung la cursa insa cei 35-40km pana acolo "ma deranjeaza" , as ajunge deja frant. La intarcere nu este problema, pot sa vin calare, nu mai ma grabesc :-)

Daca este cineva amabil MULTUMESC !

Daca nu , ajung eu cumva, dar atentionez organizatorii ca voi termina ultimul, la traseul lung : Ploiesti - Bucsani - ZN XC - Ploiesti. Si vreau medalie neaparat :-))

Stii unde se incadreaza comentariul?

Inca unu' si te duci!

Hai c-am lipsit si vad ca iar va dati in petic.

Inca un offtopic derapant si care polueaza topicul si va ciomagesc.

cand se face tura de recunoastere? multumesc

Tura de recunoastere se va face Duminica 29.07, dimineata, intalnirea la ora 10.00 la Primaria Bucsani. Mai multe detalii vom posta pe site cel tarziu maine.

Imi pare rau, dar o problema personala nu-mi va permite participarea la acest concurs. Chiar eram curios. Sper ca membrii WS inscrisi sa ne reprezinte cu bine si sa auzim cuvinte de lauda despre organizatori la final :)

Imi pare rau, dar o problema personala nu-mi va permite participarea la acest concurs. Chiar eram curios. Sper ca membrii WS inscrisi sa ne reprezinte cu bine si sa auzim cuvinte de lauda despre organizatori la final :)

Si noua ne pare rau ca nu vii Viorel, speram sa iasa asa cum trebuie si poate prinzi editia a II-a :)

Guest
This topic is now closed to further replies.