Recommended Posts

Se apropie sezonul; am aruncat o privire si nu am gasit un thread de genul asta.

Postati aici reducerile de care aflati, de orice fel ar fi ele, de aici si din tari straini.

Din banner se vede.. reducere la Maros pt Cannondale.

Magazinul de bicle de linga magazinul himalaya (nu stiu cum naiba se numeste - au in special kona) - reducere 15% la tot ce au in stoc - vorbiti cu sefu' - tipul care vinde se facea ca ploua pina cand a aparut sefu si zicea ca tot ce e in stoc e -15%.

tipul care vinde se facea ca ploua pina cand a aparut sefu si zicea ca tot ce e in stoc e -15%.

Si ce avantaj ar fi avut vanzatorul, daca ar fi vandut ceva la pret normal?...

OFF TOPIC.

Nu am vrut sa se inteleaga ca are vreun avantaj, am vrut sa zic ca nu stie sa isi vanda marfa (din vina cui, ca si client nu ma intereseaza, shefu nu ia zis sau el nu a retinut). Dar hai sa raminem la subiect - reduceri.

TOT offtopic:

Pai vanzatorii sunt in general contra sefilor cand sunt platiti prost, automat isi alunga clientii. Lucrul asta e valabil peste tot in RO.

Magazinul de bicle de linga magazinul himalaya (nu stiu cum naiba se numeste - au in special kona) - reducere 15% la tot ce au in stoc - vorbiti cu sefu' - tipul care vinde se facea ca ploua pina cand a aparut sefu si zicea ca tot ce e in stoc e -15%.

Cam mari preturile pe acolo cu tot cu reducere http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/smile.gif

De ce nu va uitati in afara la reduceri?

Edited by gibex
adaugare

Asteptam propuneri suficient de tentante incat sa acopere un transport de 50-60E. Eu cel putin sunt interesat doar de biciclete mai ieftine, eventual un stoc de prin 2008 :)

Lichidari stocuri - biciclete si componente

- Conditiile comerciale sunt scrise acolo -

Printre cele mai interesante va pot spune un cadru de downhill si o furca, la un pret pe care oricine deja impatimit cu downhill si le poate permite.

In rest, am roti pentru trekking 28", cu/fara suport discuri, de 24"pentru mtb, de 26" pentru mtb, de antrenamente si de competitie, roti de cursiera de la bune la ultra performante, frane hidraulice pe disc bune, hayes stroker, magura julie, shimano deore, unele au discuri , altele, hayes stroker, nu au discuri, in orice caz, tot ce este, este in conditie foarte buna, iar estetic e cel putin 95% din produsul nou.

Cu respect,

Vasile BUJOR

Si ce avantaj ar fi avut vanzatorul, daca ar fi vandut ceva la pret normal?...

diferenta ii intra lui in buzunar:))

Lichidari stocuri - biciclete si componente

- Conditiile comerciale sunt scrise acolo -

Printre cele mai interesante va pot spune un cadru de downhill si o furca, la un pret pe care oricine deja impatimit cu downhill si le poate permite.

In rest, am roti pentru trekking 28", cu/fara suport discuri, de 24"pentru mtb, de 26" pentru mtb, de antrenamente si de competitie, roti de cursiera de la bune la ultra performante, frane hidraulice pe disc bune, hayes stroker, magura julie, shimano deore, unele au discuri , altele, hayes stroker, nu au discuri, in orice caz, tot ce este, este in conditie foarte buna, iar estetic e cel putin 95% din produsul nou.

Cu respect,

Vasile BUJOR

Alo domnu, daca scrieti acolo ca un cadru marime 61 poate fi folosit incepand de la 1,78 cred ca deja incercati o mica teapa. Iar rotile alea hartanite la 350ron, le poti face noi din magazin cu 400-420ron pe butuci Novatec-disc, jante Jumbo, spite DT si-s pe rulmenti(4spate-2fata) :D

Edited by Pinion

O bicicleta este mare cand intre picioare atingi cadrul cand esti dat jos de pe bicicleta, acum ca sunt oameni care vror ca bicicleta sa fie cat mai mica e o chestie de gust - am testat o curisera cu un cadru de aceeasi mairme si geometria corpului ciclistului respecta proportiile, iar dumnealui avea o pozitie confortabila.

Cat vine vorba de comentarii de pret si alte treburi, fiecare om e liber sa aleaga ce vrea, caz in care consider aceste comentarii neconstructive.

Termin scriind urmatoarele: daca nu esti capabil sa-ti sustii un hobby, nu-l mai practica, nu incerca marea cu degetul, sa incerci sa schimbi politica unei companii.

Asta e un forum in care ajutam pe toti cei care vor sa cumpere o bicicleta cu sfaturi, nu un loc unde se fac doar afaceri.

Nu zic ca ar fi tepe ofertele tale pentru ca nici nu cunosc prea multe detalii. Nu poti sa aduci totusi argumente ca cele de mai sus, exista site-uri exclusiv pentru vanzari/cumparari pe care poti avea astfel de pretentii.

Cand postezi citeste si tu ultimele 3 posturi ca sa stii ce scrii. :D :D>-

Eu consider ca am dat un raspuns de bun simt la ce replica am primit, tocmai ca sa clarific pozitia diviziei de biciclete a companiei pe care o reprezint, fata de acest tip de opinii.

Cu respect,

Vasile Lucian BUJOR

PS. Ca venii vorba de reclama, te citez pe tine "Postati aici reducerile de care aflati, de orice fel ar fi ele, de aici si din tari straini."(da, ai scris incorect).

Stilul lui pinion nu e prea prietenos insa il gasesc util. Daca citesti mai sus ai sa vezi ca s-a comentat si asupra unei oferte la playbike.

Mie mi s-a parut ca ai zis ca nu ar trebui sa comentam ofertele si sa lasam pe fiecare sa aleaga ce vrea, Scuze daca ma insel.

70% ai inteles, daca ar fi o discutie naturala si am face toti un cerc ne-am intelege mai usor. Doream sa transmit ca trebuie sa fie comentarii constructive, sa fie gandite mai atent inainte de a fi publicate.E o vorba, esti sclavul cuvintelor pe care le rostesti(scrii) si stapanul celor nerostite(scrise).

Nu stiu daca tu sesizezi, dar anumite comentarii au ceva ascuns, sa zicem magazinul x are acoliti, iar acestia incearca sa manipuleze oamenii si din pacate uneori oamenii cred fara sa cerceteze. Eu ii invit pe oamenii sa creada ce vror, dar sa si cerceteze.

O zi buna

PS. Nu stiu daca voi stiti practica asta, dar pentru o suma decenta, poti face ca niste tineri sa inceapa o campanie de laudare a afacerii tale si de atacare a altora, mai mult sau mai putin subtil. Eu unul nu-mi irosesc energia in aceasta directie, eu o canalizez spre lucruri morale si cu beneficii comune.

Ok, se pare ca insisti sa te "dai pe dupa vishin" incercand sa vinzi o bicicleta de 61 oricui, poate e buna si pentru prescolari !

Ei, acum ca sa nu existe dubii, am sa atasez tabelul cu marimile cadrelor corespunzator inaltimii ciclistilor :-/

Pai ai vrea sa-l vezi pe unul de 1,78 pe un cardu de 61 intins precum magiunul pe paine si la gropi sa-si sparga sternu' in cadru ?! =P~ Toti vrem sa vindem dar hai sa ne pese putin si de cumparator ca avem o pasiune comuna nu suntem la talcioc.

Au aparut ceva reduceri la hypersport la modelele din 2009.

salut , dar la piese ... accesori ( mar interesa cauciuri) nu se faq reduceri in afara sezonlui ? ...mar interesa sa stiu daca cei de la surmont din bucuresti fac reduceri :)) .Ar fi avantajos sa -ti cumperi iarna ce ai nevoie pentru bicla :)

Cand postezi citeste si tu ultimele 3 posturi ca sa stii ce scrii. :)) :D>-

PS. Ca venii vorba de reclama, te citez pe tine "Postati aici reducerile de care aflati, de orice fel ar fi ele, de aici si din tari straini."(da, ai scris incorect).

Nu-i frumos sa zici de cineva ca nu scrie corect cand la randul tau faci greseli :) :

1. "... adresa dumneavoastra si ve-ti primii produsul prin ... " (de pe site-ul dat de tine mai sus)

2. " Eu ii invit pe oamenii sa creada ce vror, ... " (din ultimul tau post)

Scuze pt. off-topic

salut , dar la piese ... accesori ( mar interesa cauciuri) nu se faq reduceri in afara sezonlui ? ...mar interesa sa stiu daca cei de la surmont din bucuresti fac reduceri :) .Ar fi avantajos sa -ti cumperi iarna ce ai nevoie pentru bicla [-(

Doar in afara tarii. La noi nu exista conceptul de "reduceri de sezon" [-(