Recommended Posts

Ati vazut undeva cauciucuri de sosea la reducere, gen Vittoria Rubino Pro? 

@tsisakla bike44 sunt ceva reduceri pe site.

6 hours ago, tsisak said:

Ati vazut undeva cauciucuri de sosea la reducere, gen Vittoria Rubino Pro? 

Ai 5£ discount cu acest cod (AFL6FJX2) in urmatoarele 24h la tredz.co.uk si cauciucurile par sa aiba 30% discount.

Sarumana. Între timp am văzut pe Wiggle 16€. Nu sunt sigur dacă chiar sunt 2 buc pe stoc. O sa ma uit și la tredz. 

Aia chiar e un bargain!! Eu am TickrX și merge ff bine din toate punctele de vedere. Rar am folosit senzorul de sine stătător sa Download mai târziu workoutul (asta face X in plus fata de modelul simplu), deci Tickr e mai mult decât suficient. 

A comandat cineva de pe site-ul ala? Mi se pare dubios ca n-au niciun fel de date de contact si doar cateva produse

• Upvote 2

In alte stiri, incepand de luni Evans Cycles trimite din nou in alte tari (tot cu DHL pentru biciclete si DPD pentru accesorii).

4 minutes ago, krazyeone said:

eu am dat scam , nu au nici o data de contact etc 

Au ceva date vagi de contact la Terms of service. Cica proprietarii ar fi astia a caror pagina de FB e la fel de dubioasa ca site-ul.  Mai apare si o adresa de mail si o adresa de retur.

Au chinezarii no name langa manusi Castelli, haos.

Ceea ce este extrem de ciudat insa, este faptul ca sunt pe platforma Shopify care administreaza si platile. In teorie imposibil sa iei teapa. Dar pretul ala de 9$ la un produs ce costa intre 40-50$ e prea de tot. O sa trimit un mail la Shopify sa vad mai concret care e situatia in caz de scam.

Acum ceva vreme am comandat de pe un site din uk , care in aparenta pare ok , aveau discounturi la pantofi sidi 

Pantofii nu au mai ajuns , noroc ca platisem prin paypal si mi-am recuperat banii, peste o luna dar i-am recuperat

4 minutes ago, Invitat special said:

Dar pretul ala de 9$ la un produs ce costa intre 40-50$ e prea de tot. O sa trimit un mail la Shopify sa vad mai concret care e situatia in caz de scam.

Exact, exista tipul asta de scam, daca din 1000 de clienti 700 cer banii inapoi dar 300 considera ca oricum e prea mare bataia de cap ptr 9 eur, baietii raman cu o suma frumusica fara mare efort

1 hour ago, krazyeone said:

Acum ceva vreme am comandat de pe un site din uk , care in aparenta pare ok , aveau discounturi la pantofi sidi 

Pantofii nu au mai ajuns , noroc ca platisem prin paypal si mi-am recuperat banii, peste o luna dar i-am recuperat

Exact, exista tipul asta de scam, daca din 1000 de clienti 700 cer banii inapoi dar 300 considera ca oricum e prea mare bataia de cap ptr 9 eur, baietii raman cu o suma frumusica fara mare efort

Paypalul e sfant. Eu din sute de tranzactii am avut poate 10 cu probleme diverse si in toate cazurile mi-am luat banii inapoi, ba mai mult in vreo 2 cazuri au si ajuns produsele cu mare intarziere (recordul cred ca e 3 luni) si am ramas si cu banii si cu produsele.

Vizavi de scamul ala cu pretul mic, nu stiu cat ar functiona pentru ca providerii de intermediere a platii cu cardul sunt destul de stricti la reclamatii pentru ca la randul lor isi pot pierde licenta de la Visa/Mastercard sau de la institutia emitenta din tara respectiva.  La noi in Ro spre exemplu, la Mobilpay cei cu care lucram noi, daca ai 2 reclamatii la 100 de plati de la clienti intri pe o lista de supraveghere cu limitari si daca ulterior mai primesti, nu mai stiu exact procentajul, iti inchid contul, implicit cu banii care sunt deja in el unde vor fi blocati 6 luni, timp in care daca mai apar probleme se returneaza clientului.

în urmă cu 38 minute, montal said:

https://www.bike24.com/  up to 80% discount

A inceput de vreo saptamana, dar in comparatie cu anul trecut, acum ofertele sunt mai putin generoase. Cel putin la categoriile care ma interesau pe mine.

14 minutes ago, danygrama said:

A inceput de vreo saptamana, dar in comparatie cu anul trecut, acum ofertele sunt mai putin generoase. Cel putin la categoriile care ma interesau pe mine.

Ai dreptate , dar am vazut ca nu a postat nimeni😀

Reduceri zdravene si lichidari de stoc la PlanetX, la biciclete, dar si la cadre (cu codurile Extra10 si Extra15).

Frameset PlanetX Pro Carbon EVO (modelul nou) la 300 de lire (~350€) sau Holdsworth Super Professional Carbon la 450 de lire (~520€) sunt doar cateva exemple.

On 2/11/2019 at 2:24 PM, Mookyama said:

Specialized Men's TARMAC SL5 EXPERT Dura Ace Roadbike - 2018 - Cosmic Black/White/Hollogram/Clean - 2899e (size 54, 56)

https://www.bike24.com/p2316127.html

Acum 2599 euro.