Recommended Posts

Set manete Shimano Ultegra Di2 6770 2x10

la 102 eur cu reducerea extra pe crc

https://www.chainreactioncycles.com/mobile/ro/en/shimano-ultegra-di2-6770-10sp-sti-road-shifter/rp-prod68928

Set manete Shimano Ultegra Di2 6870 2x11 la 103 eur

https://www.chainreactioncycles.com/mobile/ro/en/shimano-ultegra-di2-6870-2x11sp-sti-shifter-set/rp-prod136572

• Upvote 1

On 7/7/2020 at 12:02 PM, gabinicola said:

Pe planetx vor aparea de saptamana asta echipament al echipelor de pro tour din anii 2000. Baietii au primit cativa paleti si inca nu au incarcat oferta completa din ce am inteles, dar din ce apare pe site fdj, cofidis, CA, rabobank, aqua e sapone, banesto, lampre...

De la 24.99 euro  https://www.planetx.co.uk/s?sort=price-asc&q=Nalini

LE: si Liquigas, cum sa-l uit eu pe Sagan

a cumparat cineva ?

astia sunt nebuni la cap 31 euro trasportul

2 hours ago, freetools said:

a cumparat cineva ?

astia sunt nebuni la cap 31 euro trasportul

Partea cu transportul e nasoala. De mai mult de un an au scos varianta cheap (royal/posta) si au doar dpd disponibil..

Acum cu atat mai mult, au scos si paritatea pret euro=pret gbp si costurile s-au dus si mai mult in sus. 

Daca te tenteaza, au si varianta mix&match in care iei 3 piese la un pret mai convenabil

https://www.planetx.co.uk/i/q/ZXNALINI/nalini-mix-and-match-team-kit-bundle

Eu sincer am fost dezamagit de ce au adus la cat se laudasera, asa ca am sa astept.. cu putin noroc in toamna as mai gasi o marime buna si probabil la un 10lire, dupa cum ii stiu ca jongleaza cu preturile

On 7/31/2020 at 11:21 AM, alexadi said:

O cursiera de dama cu echipare de 105 la sub 3000 lei, vad ca mai are doar o bucata 54 si una 57  poate e cineva interesat. pe afara e 800-900 lire, de aceea am postat aici. 

https://www.trisport.ro/specialized-bicicleta-pentru-sosea-dolce-gri-roz.html

Era bine daca era 105, dar din pacate e Claris 2x8...

isadore.com 
code NOT100, 30% off (doar pentru produsele care nu sunt reduse)

powerbar.com

Zur Begrüßung erhältst du einen 10% Gutschein* für deinen nächsten Einkauf in unserem Onlineshop.

Code: HALLO10PB

Ma uitam pe topic si la ofertele care au fost la Bike24 la Cannondale...zau de nu imi pare rau dupa Synapse-ul ala, SE. Au disparut complet de pe piata, 2018 si 2019...uneori le mai gaseai la reducere. Canyon ofera aceeasi chestie la 2700-2800euro. Plus alte oferte care au cam disparut in timp...parca e criza de biciclete.

Ati mai vazut ceva oferte decente in ultima vreme?

• Upvote 1

Nu suna rau deloc, dar cred ca au un motiv foarte bun pentru care nu pun poze reale cu bicicletele.

Si chiar si asa e overpriced :)) 5000€ pentru o bicicleta de 7.5 kg in marime M fara pedale 8-)

Iar băiatul ăsta zgârcit, pus de-a curmezișul evoluției. 

• Haha 1

Da, clar, evolutie, pentru ca e in interesul meu de consumator sa platesc mai mult pentru produse care imi satisfac mai putin, mai prost sau pe o durata mai scurta nevoile :)>- 

But we digress...

On 11/4/2020 at 2:59 PM, majikstone said:

Da, clar, evolutie, pentru ca e in interesul meu de consumator sa platesc mai mult pentru produse care imi satisfac mai putin, mai prost sau pe o durata mai scurta nevoile :)>- 

But we digress...

Majikstone, cat ai plati pentru o bicicleta care sa iti satisfaca toate nevoile? :D 

Buna intrebare. N-am facut niciodata un calcul cu privire la cat m-ar costa sa imi construiesc bicicleta perfecta, dar cat timp nu implica un cadru custom, probabil ca ar iesi la mult sub pretul aleia, si ar face mai multe decat doar ture pe sosea. Iar daca discutam de soselista perfecta, a mea nu e departe de statutul asta, si piesele din ea abia au costat 2300€, cu tot cu power meter.

Societatea de consum va avea grija sa-ti "zdruncine" aspiratia de a cauta si certitudinea ca ai gasit "bicicleta perfecta", "unica bicicleta buna la toate". Dpdv economic, social, psihologic, cel mai bine este sa cumperi mereu ceva nou. unora nu le ajung nici casele, ceasurile care sunt garantate pe viata. Rational si logic insa e evident ca nu este sa ai 7 case sau 10 biciclete pentru ca nu poti folosi decat una din toate de fiecare data. 

pentru cine cauta un garmin edge 530 e 1000 lei la trisport https://www.trisport.ro/tehnologie/ciclocomputere/ciclocomputer-cu-gps/garmin-edge-530.html sau fratele lui mai mic 130 e 500 lei iar cel mare 1030 e la ei 1999 lei.

pret bun la un fenix 6 x saphire la  2700 lei tot la trisport sau varianta cu hrm tri pt inca 300 lei in plus. Vad ca sunt ceva oferte si nu sunt rele.

Aici au inceput deja ofetele

On 11/12/2020 at 11:24 PM, alexadi said:

pentru cine cauta un garmin edge 530 e 1000 lei la trisport https://www.trisport.ro/tehnologie/ciclocomputere/ciclocomputer-cu-gps/garmin-edge-530.html sau fratele lui mai mic 130 e 500 lei iar cel mare 1030 e la ei 1999 lei.

pret bun la un fenix 6 x saphire la  2700 lei tot la trisport sau varianta cu hrm tri pt inca 300 lei in plus. Vad ca sunt ceva oferte si nu sunt rele.

Aici au inceput deja ofetele

Eu am profitat de oferta si mi-am luat 530-ul.

Aveam o chinezarie de Meilan, care in ultima vreme a inceput sa faca urat cu GPS-ul (din 28 segmente pe tura mea, imi mai prindea maxim 2-4). Senzorii ii pastrez de la chinezarie, se pare ca functioneaza bine cu Garmin.

5 hours ago, Reavermann said:

Eu am profitat de oferta si mi-am luat 530-ul.

Aveam o chinezarie de Meilan, care in ultima vreme a inceput sa faca urat cu GPS-ul (din 28 segmente pe tura mea, imi mai prindea maxim 2-4). Senzorii ii pastrez de la chinezarie, se pare ca functioneaza bine cu Garmin.

Wrong topic...păstrați topicul curat, avem dedicat pentru discuții despre GPS-uri. Folosiți funcția search!

• Haha 2

14 hours ago, Mookyama said:

Wrong topic...păstrați topicul curat, avem dedicat pentru discuții despre GPS-uri. Folosiți funcția search!

OK, poate am divagat putin dand prea multe informatii, insa doar ziceam ca am profitat de reduceri (care chiar au fost pe bune, macar 20% nu 45% cum se laudau site-urile)...