Recommended Posts

Pantofi de MTB de la Shimano la super preturi pe CRC :

- M077 la 31 euro

- M087G la 37 euro.

Si au aproape toate marimile.

Angrenaj FSA Gossamer Pro Triple Megaexo pe BIKE - DISCOUNT la 50 euro (reducere de 80 %) !!!

La Decathlon se mai poate găsi lanț Shimano XT/Ultegra CN-HG93 (pt 9 viteze) la 89 lei, redus de la 129 (30% discount). Tocmai mi-am luat :)

Nu știu dacă e chiar un discount fierbinte... (pe bike components, bike24, rcz sau altele cam ăsta e de fapt prețul real. Dar la care se mai adaugă transportul)

La Decathlon se mai poate găsi lanț Shimano XT/Ultegra CN-HG93 (pt 9 viteze) la 89 lei, redus de la 129 (30% discount). Tocmai mi-am luat :)

Nu știu dacă e chiar un discount fierbinte... (pe bike components, bike24, rcz sau altele cam ăsta e de fapt prețul real. Dar la care se mai adaugă transportul)

Am impresia ca mai nou toate se fac in china dar asupra calitatii nu ma pronunt ca nu stiu.

Nici macar cald nu e :), mie imi pare a ciorba reincalzita. Ofertele astea or fi pentru cei care nu cumpara produsul, cumpara reducerea :P

Exemplu, o furca Recon Silver TK Solo Air 29er:

- pe ChainReaction e 310 Euro, reducere 40%, modelul de 2011;

- pe Bike-Components e 260 Euro modelul nou de 2013;

- pe RCZ e 150 Euro modelul de 2012.

Depinde de model, normal, CRC are preturi mari si la reducere. N-am verificat toate furcile, dar eu cred ca merita luat in considerare, am vazut si niste preturi interesante pe acolo si sunt multe modele la oferta.

Cu RCZ nu poate concura nimeni la preturi, dar au putine modele si putine bucati din fiecare model, de cele mai multe ori.

@nubciclist: te contrazic, cnc-bike.de are reducerile cele mai mari, problema la ei e ca au varietate mica. Dar aici gasesti chestii exotice la preturi f mici, uneori si 70-80% reducere. CRC mi se par f scumpi, bike-components, bike-discount actionsports au preturi corecte, dar cele mai tari chestii tot de pe cnc-bike.de mi le-am luat!

Reduceri la pantofi Sidi:

http://www.futurumshop.de/ice.cgi?a_ssrp=1&startpos_search=40&d_word=sidi&d_vend=Sidi&d_minp=90&vrd=&d_sort=&s2m_channel=84&s2m_type=3&utm_source=affilinet&ref=60806

cine e in cautare de bicicleta HT - echipata sram x9, fox float, formula Rx la 1000E:

http://www.ceednow.com/morewood-yebo-komplettrad.html

@legat de cnc - e mai scump transportul - este din start 22e pt Romania, si n-am vazut la ei pe site sa suporte plata cu cardul, doar virament bancar.

daca poti sa scapi de taxele de virament bancar si sa gasesti 4-5 oameni care sa dea comanda cu tine, cnc-bike.de ramane cea mai ieftina sursa de piese de biciclete din ce am gasit eu pana acum!

Apropo de virament bancar - cauti termenul SEPA si banci care permit transfer SEPA - pe scurt - la transfer in EUR=>EUR catre conturi din EU se ia acealsi comision ca si cel de transfer in moneda locala (RON in cazul nostru), Sunt doar vreo 2 banci la noi care au asa ceva. Una e intesa cealalta nu mai stiu. Daca e considerat reclama - stergeti.

Ca si banci participante - sunt cam toate de pe piata romaneasca - adica catre toate se poate vira prin transfer SEPA. Ca si banci initiatoare de sepa..sunt cateva.

http://en.wikipedia.org/wiki/Single_Euro_Payments_Area

Enjoy.

@Bogdan W

Nu are traducerea direct pe site, dar poti folosi google translate ca face o treaba destul de buna.

Si nu au decat marimea 20" si 22"

Oricum toate preturiile la bicicletele Radon se pot incadra la "discounturi fierbinti" .