ovidiu

2012.07.22 - Saint George Maraton - Sfântu Gheorghe

Recommended Posts

În 22 Iulie aveți ocazia să participați la a treia ediție a Maratonului Saint George. Organizatorii vă pun la dispoziție un traseu nou, cu noi provocări, unde cicliștii vor parcurge cei 30, respectiv 50 de km într-un peisaj pitoresc.

WEBSITE

Da.Puneti cazanul de gulas la foc si berula la rece.

• Upvote 1

Maus,daca o sa fiu la PA am sa-ti dau numai bere rece de baut :-))))cu tuica,sa vezi tu Activator!!!!

O sa fie un traseu nou nout,in mare parte pe drumuri de macadam,citeva coboriri putin tehnice,si piriuri pt refresh ;-)

Foarte faina grafica; si tricoul de anii trecuti e tare frumos, eu unul il port cu drag.

Mult succes la organizare!

Multumim cpan,tricoul de acest an va fi si mai frumos :)Va asteptam!

Csabi crezi ca la traseul scurt fac fata cu un treking ? sau e musai MTB ?

Si in alta ordine de idei preturi la cazare ?

La traseul scurt este o coborare tehnica in km 8-9, aici e mai bine daca ai un MTB. Inca nu stiu preturi de cazare dar maine o sa revin cu ofertele de cazare.

Atentie! Mai aveti numai o saptamana sa va inscrieti online si sa va achitati taxa de incriere. In cazul in care nu achitati taxa de inscriere pana la data de 15.07.2012. nu beneficiati in promotiile oferite de organizatori (nr. de concurs preferat, tragerea la sorti pentru cazare de doua nopti si nickname-ul pe nr. de concurs)

k, am facut rost de MTB .

Domnul Szigyarto senior participa ? vreau sa-l vad cum mere si acasa... ca la Iasi nu am putut sa-l depasesc nicicum

Nu stiu daca o sa participe domnul Szigyarto senior:D,juniorul va participa s-a si inscris online!

Recomand pensiunea Agora,aproape de start si cea mai ieftina ca pret :)

Azi am fost pe traseul scurt cu un teammate,ne-am dat intr-un tempo specific concursului,am facut 1:35 min pe cei 32 de km.Traseul e super :)

• Upvote 1

Mai aveti numai 3 zile sa va inscrieti online la Saint George MTB Maraton 2012!

Am fost si noi ieri seara pe traseul scurt.

Traseu ciclabil 100% cu putina conditie fizica, catarare destul de solicitantata la intrarea in padure dar se poate urca pe bicicleta. Sunt si portiuni technice, insa scurte, multe portiuni de fals plat cu pedalat intens.

Sper sa fie arbitri la Arcus, pentru ca altfel se poate scurta traseul destul de usor, obtinand un avantaj destul de mare.

As avea si eu o rugaminte catre organizatori: masina organizatorilor a mers mult prea rapid anul trecut, pe alocuri peste 40km/h, in oras. Parerea mea ca ajunge max. 20 la ora, ca sa nu avem imbranceala si cazatura ca acum 1 an.

Traseu ideal pentru incepatori si nu numai, daca vremea va tine cu noi eu zic ca va iesi bine.

PS: daca in weekend cineva vrea sa faca traseul scurt/lung sa ma anunte.

Vor fi arbitri unde este necesar,o sa vorbesc cu presedintele clubului despre viteza masinii insotitoare.Mersi pentru observatie,sigur o sa tinem cont de ea!Spor la antrenamente,va asteptam! :)

Maine seara la ora 24:00 se incheie inscrierea online, cei care s-au inscrisi online in weekend poate sa achite taxa de inscriere pana la data de Luni, 16.07, ora 24:00.

In afara de video teaser de pe site, mai aveti filmari/poze si cu zonele f abrupte din traseul de 50 km? Tkx

Astazi s-a facut tragerea la sorti,in curand(in aceasta seara)veti afla castigatorii.Intrati pe facebook-ul clubului Jaxtrem.Vom face post si aici ca topic!

Poze nu am facut deoarece nu au nicio importanta,traseul este pus pe site:D relieful tot afisat,O sa vedeti live traseul,este foarte foarte frumos :)si ciclabil cam 99 %!

Anul acesta o sa fie un traseu mai usor,cu multe drumuri de macadam,si cu putine zone tehnice,coborirea de pe tr. lung are portiuni putin mai grele,dar nu foarte lungi...eu cobor pe bike pe toata portiunea.Trebuie sa fii atent(a) la traseu,nu se poate face poza cu fiecare bolovan mai mare,sau groapa...

Guest
This topic is now closed to further replies.