ovidiu

2012.07.22 - Saint George Maraton - Sfântu Gheorghe

Recommended Posts

Am fost iarasi pe traseu saptamana asta. Pe traseul scurt, dupa prima coborare, dupa ce treci paraul si intri pe macadam, este o groapa destul de adanca si greu de observat. Ar trebui cumva semnalizata, cu crengi sau bandaje, altfel poate fi o capcana. Daca nu eram atentionat de catre un coleg, nici eu nu observam...

Se pare ca va fi canicula, sper sa fie bere multa si rece la finish ;)

este cineva care pleaca din bucuresti si are un loc si pentru mine plus bicla? multumesc.

Ne puteti spune la ce KM sunt amplasate punctele de alimentare la traseul lung ?

Aoleu ... o sa ploua . Daca e noroi ce cauciucuri sa luam?

• Upvote 1

Punctele de alimentare la traseul lung sunt la urmatorii kilometri: 10.5; 22.8; 31.6; 43.2

• Upvote 1

Vremea pe kappa.ro arata ca va fi cer senin si 28 grade celsius (http://vremea.kappa.ro/tulcea/sfantu-gheorghe.html). Majoritatea traseului e pietris(drum macadam) daca va ploua atunci zonele noroioase va fi in urmatoarele kilometri pe traseu scurt: 8-9.5; 18-23 si pe traseu lung: 8-9.5; 18-23; 31.6-46.

Aoleu ... o sa ploua . Daca e noroi ce cauciucuri sa luam?

Vremea pe kappa.ro arata ca va fi cer senin si 28 grade celsius

E gluma patentata de maus pentru topicuriile cu maratoane :) .

Se pare totusi ca are un efect pozitiv , lumea in ultimu timp nu mai are nelamuriri in privinta vremii . Ramane sa vedem mai la toamna ...

• Upvote 1

Macar asa poate scapam de darul de a fi alarmisti , Sa stii Cristi ca gluma sa nascut din realitatea cruda in care se discuta despre cum va fi vremea pe pagini intregi , de parca era singura informatie de care conteaza buna desfasurare.

Mai la toamna lasam un concurs : cine ghiceste vremea cu o luna inainte .

Ne vedem la SF Gheorghe <):) 3:-O

Punctele de alimentare la traseul lung sunt la urmatorii kilometri: 10.5; 22.8; 31.6; 43.2

Si pentru traseul scurt?

Maus ,la km 10.5 e bere rece....si noi cu Edi,va asteptam.....si un pic de noroi.

Esztevan,nu-mi dau seama und ee gropa in care erai sa cazi,traseul e unul foarte usor,nu poti s asemnalizezi orice creanga,bolovan,sant,groapa....e concurs de mtb,normal ca trebuie sa fii atent la traseu.

Am fost iarasi pe traseu saptamana asta. Pe traseul scurt, dupa prima coborare, dupa ce treci paraul si intri pe macadam, este o groapa destul de adanca si greu de observat. Ar trebui cumva semnalizata, cu crengi sau bandaje, altfel poate fi o capcana. Daca nu eram atentionat de catre un coleg, nici eu nu observam...

Se pare ca va fi canicula, sper sa fie bere multa si rece la finish ;)

Mai exact cam pe la ce km este aceasta groapa cu blucluc:)

Eu am facut traseul d eciteva ori,si nu stiu unde ar fi o groapa asa mare...dar atentie,mai sunt si copaci,si pietre.crengi....uauuuuuuuuuuu!

Traseul este unul usor,spre mediu,dar cum am mai zis putina atentie nu strica,nu mergi cu fata in ghidon,si dupa acea te plingi ca m-am pierdut,n-am vazut groapa..etcSucces!

Astazi am fost pe traseul lung,si pe traseul scurt,groapa este marcata cu portocaliu,:D oricum este pe uphill,daca o sa dormiti nici asa n-o s-o observati :D

Daca e noroi :D o sa fie si lut :)) in unele portiuni:D,mal,toate:))

Multumesc pt poze. E cineva din Sf Gheorghe online?

Incearca mai pe la pranz , la ora asta sunt pe traseu ...

da' stie cineva cum va fi vremea pe traseul scurt? :)

bafta baieti! sa ajungeti sanatosi la finish!

A fost un maraton grozav, care a beneficiat de o organizare impecabila. Va multumesc pentru suport. Traseul lung de la Saint George e captivant, compus din segmente variate, cu numeroase caracteristici pe care nu le-am mai intalnit in turele offroad in care am iesit anterior. Keep up the good work! Laura

• Upvote 2

Marcat traseul exemplar.

O competitie la care cu siguranta voi mai participa.

De lucrat la cate una, alta dar na, sunt pe drumul cel bun baietii.

Voi face o arhiva cu pozele de pe aparatul meu si voi lasa un link in seara asta sau maine.

Foarte frumos traseul iar organizarea super :) Marcajul super misto, tombola la sfarsit unde au castigat foarte multe persoane(parca nu se mai termina ) .

Ce sa mai, super super(desi acum stau cu punga de gheata pe glezna :)) ). Se vede ca au pus organizatorii suflet(

Multumim baieti!Ne bucuram ca v-a placut :) ne intalnim la anul,pana atunci la Cartisoara sau la alte concursuri!

Pozele vor fi puse pe facebook-ul clubului Jaxtrem,dar o sa va trimit si aici un link :) Numa' bine!

Guest
This topic is now closed to further replies.