mcm_xyz

Ghidon fluture

Recommended Posts

Salut!

Stiti careva vreun magazin in Romania care sa vanda ghidoane tip fluture? Incerc cu disperare sa gasesc ceva pe la cineva si nimic... Si cand ma gandesc ca toti copii pe la tara ce calaresc biciclete pe sub bara de sus ca nu ajung la pedale au ghidoane dealea... :). Multumesc anticipat celor care ar stii o sursa pe la noi, pe ebay exista dar e cam mult transportul.

Mihai

Am văzut şi la sportwin.ro dacă te referi la ce cred eu că te referi...

Daca la asa ceva te gandesti, si pe mine ma intereseaza:

http://www.singlespe...3/page-0019.htm

Pana acum am agonisit un ghidon de aluminiu, vechi si zgariat pe care intentionez sa-l montez ''cu rise-ul in jos'' :))

M-as bucura insa sa am unul nou (poate chiar pentografiat :) ) si sa nu fiu nevoit sa-l lustruiesc indelung pe cel vechi...

Multumesc!

Da asa ceva imi trebuie:

http://sportwin.ro/ghidoane/1742-ghidon-comfort-oval-negru.html

Si cei de la DHS cred ca au prin magazine, pe site nu gasesc.

As prefera ceva de genul:

http://www.ebay.de/itm/NEW-Raleigh-Alloy-Trekking-Butterfly-Handlebars-Touring-/190503468293?_trksid=p5197.m1992&_trkparms=aid%3D111000%26algo%3DREC.CURRENT%26ao%3D1%26asc%3D14%26meid%3D316134268113713272%26pid%3D100015%26prg%3D1006%26rk%3D3%26#ht_549wt_1163

, sa fie cu partea de prindere in pipa mai apropiata de capete. Oricum e bun si cel de la sportwin, probabil are 700g, dar sigur isi face treaba...

Merci

OK, deci ai zis bine, butterfly sau li se mai zice de trekking. Cel la care a dat Gold link este "moustache" şi are diametre de cursieră (23.8mm) (e considerat o specie de drop-bar), spre deosebire de cel pe care-l vrei tu care e compatibil cu MTB (22.2mm).

Din păcate se găsesc extrem de greu ghidoanele astea de trekking deci ia ce poţi. Şi eu mi-aş dori ceva cu capetele de un unghi mai pronunţat, nu perfect orizontale, dar asta e, între timp tot de ceva similar celui de la Sportwin am făcut rost. Pe ebay.com şi amazon.com se găsesc cele mai interesante exemplare, dar în general costă mult transportul.

Ghidon fluture de otel am vazut la Rich Bike standul/"magazin" din Doraly P6 insa vand doar de la 10 buc. in sus :(

Nu imi aduc aminte daca il au expus si la magazinul de la sediul din Afumati.

S-ar putea sa am drum pe acolo in weekend (sediul central). Intreb daca dau la bucata si revin.

vorbeste cu silviu (sportwin) ca'ti aduce, io l'am luat pe ultimu de la el acu 2, 3 luni, iti zic apoi de unde sa iei bureti

sau daca vrei sh ma interesez (sigur gasesc, nu p'al meu)

Eu am avut doua si m-am chinuit mult sa vand unul din ele.

Am reusit pana la urma sa vand unul dar pe celalalt il pastrez pentru mine.

Am vazut si eu e la DHS, ar trebui sa arunci o intrebare.

Am intrebat anul trecut la Magazinul din Militari, era ceva gen 27 RON ... dar din otel.

Eu zic sa dai un telefon acolo.

Doar dacă are barele apropiate în unghi, nu drepte. Adică aşa, nu aşa.