Rubyca

2012.08.11 - Babadag XC

Recommended Posts

Vremea frumoasa a facut ca Babadag XC ed. a 2-a sa se desfasoare in conditii excelente. Au fost 124 de particpanti. Traseul a fost bine marcat, startul la ora fixa, apa si bananele de la final ar fi putut fi ceva mai mult, afisarea rezultatelor rapid si eficace.

Ce a fost putin de criticat - cam putini fotografi pe traseu, tricoul de participare identic cu cel din 2011 :(, intarzierea servirii mesei (s-a facut dupa premiere). Multi erau cam terminati de foame si ar fi dorit sa pape ceva sau macar sa se hidrateze cu o bere sau suc. Au putut sa o faca tocmai la final, inainte de plecarea spre acasa. Dar a meritat asteptarea, micii, berea si platourile cu rosii si branza au fost savurate de toate lumea.

Per total o editie reusita. Membrii CCG spera sa ne revedem si la editia a 3-a.

@tritonsport: Hai sa mai actualizam si lista cu inscrisi achitati.

Am platit luni (Brateanu Daniel), am trimis si email ,n-as vrea surprize sambata.

Vineri inainte de concurs ii sun sa le spun ca nu apar achitat (trimisesem mail cu ordin de plata scanat), mi se spune ca sa stau linistit.

La preluarea pachetului nici o surpriza pentru mine: trebuie sa platiti taxa de concurs! Identificam persoana cu care am vorbit la telefon si care cu greu isi aminteste ca discutasem cu o zi inainte.

Ma rog, sunt lasat sa particip ca si cum mi se face o favoare, de-mi era jena sa-mi iau haleala la sfarsit.

Un plus pentru cei doi baieti care dupa cursa au plecat la demarcarea traseului, un minus pentru comunicare.

Vineri inainte de concurs ii sun sa le spun ca nu apar achitat (trimisesem mail cu ordin de plata scanat), mi se spune ca sa stau linistit.

La preluarea pachetului nici o surpriza pentru mine: trebuie sa platiti taxa de concurs! Identificam persoana cu care am vorbit la telefon si care cu greu isi aminteste ca discutasem cu o zi inainte.

Ma rog, sunt lasat sa particip ca si cum mi se face o favoare, de-mi era jena sa-mi iau haleala la sfarsit.

Ai avut probleme de erectie?

Orice organizator, pentru serviciu preplatit trebuie sa faca ce si-a asumat.

II puneam capra si le trageam pana murea tritonul.

Pai ma baieti, voi aveti mana de luat numa ca popii?

Nu ca e vorba despre Bigu, oricine ar fi fost era aceeasi treaba.

si fara apa la finish????!!!! numai zic de banane, glucoza, portocale, ca la alte concursuri - de mentionat ca nu am venit chiar printre ultimii :)

Se mai afiseaza rezultatele oficiale undeva?

Mai are cineva poze?

Ovidiu s-a ocupat cu cronometrarea- poate ne ajuta si cu afisarea rezultatelor - ca pe baza organizatorilor asteptam mult si bine , s-au vazut cu sacii in caruta si acum somn de voie.

Salut,

Doresc sa salut comunitatea ciclistilor de pe acest forum pentru prima oara , sunt nou pe forum, primul concurs, prima iesire offroad :)

Am constat ca e un sport foarte frumos,dar foarte extenuant :), ca imi trebuie o bicicleta mai serioasa, nu ce am acum, cred ca a fost cea mai slaba bicicleta din concurs .. dar nu m-a lasat, probabil a fost noroc.

Ce sa zic, numai cuvinte de bine, mi-a placut foarte mult, desi n-am avut tehnica sau alte cunostinte, de aceea la final am cazut din cauza extenuarii dupa linia de sosire.

Sper sa ne revedem la alt concurs, sau chiar la o plimbare pe munte.

Numai bine,

Robert

LE: rezultatele finale le gasiti pe pagina de facebook a biciclete.ro, chiar asa se numeste pagina - biciclete.ro

Sau din link de mai jos

http://goo.gl/xz0bH

Muti e singur pe facebuk ,nu are cine sa-l ajute .Si io le am de 2 zile de pe fesbuk ,dar le dau numai la preteni.

Cica as fi avut doua coaste fisurate,am rezolvat,am pus doua coaste de drac...pe 14 aug dupa doua zile de zacut in pat,am iesit pe cursiera,unde altundeva decit peste Dunare,la vecini,115 km facuti cind de placere cind mai vioi...poze pe facebook si pe picasa. Sunt apt ptr Geiger,asta e lucrul cel mai bun,nu si bicla, lantul sare de pe doua pinioane,am si lant si pinioane noi,astept pensica sa iau si angrenajul,un slx ca xt nu-mi permit,sa schimb toata linia.

Sa aliniezi si urechea schimbatorului....

Cateva si de la noi

Multumim mult - mumoase.

As fi vrut sa am timp sa fac mai multe si pe traseu ... oricum mi-a placut atmosfera. Nu am participat la competitti pe la inceputuri la noi in tara, dar imi imaginez ca asa era atmosfera, cu oameni mai putini si civilizati, atmosfera relaxata.

Guest
This topic is now closed to further replies.