Rubyca

2012.08.11 - Babadag XC

Recommended Posts

La rezultatele elite de anu' trecut apare un anume domn Marcov.

Io nu jtiu pă nime cu numili ăsta :P

:))

La rezultatele elite de anu' trecut apare un anume domn Marcov.

Io nu jtiu pă nime cu numili ăsta Imagine postată

Imagine postată

da'de basso ai auzit?

Iar a luat-o mosul pe ulei la 12 noaptea Imagine postată

Muti,tu sti cum sunt alea in salvari? ia sa te uiti tu prin albumele mele si o sa-mi dai dreptate...

da'de basso ai auzit?

De bosso? ;) Da' bre' ... Sigur c-am auzit... Tot pă locu' 2 ca și matale :D

Io făceam o glumă că i-au greșit numele - mă uitam și io ici-colo pă sait și mi-a sărit în ochi greșeala - deh, deformație profesională

gata, mi-s off-topic.

Astazi s-a facut inspectia si marcarea traseului : drumul forestier (6km) are mai multa piatra decat anul trecut , in padure nici o schimbare.

Urcarea de la Sosire a fost eliminata.

In ziua concursului voi fi la mare in Costinesti. Are cineva idee cati km sunt de acolo pana in Babadag? Mie harta mi-a citit 118km, dar mi se pare totusi prea mult. :(

Asa e, sunt cam 120 de km. In plus din ce stiu se lucreaza de zor pe european deci vor fi semafoare, se va circula greu. Dar legat de drum colegii din Constanta iti pot oferi mai multe informatii.

Luati-va marja de timp pt. ca pana la intrarea in Baia aveti aprox.7 km de macadam - se lucreaza pe DN. Puteti evita jumatate din aceasta daca folositi DJ C-ta - Corbu - Sacele - Sinoe- Mihai Viteazu- Baia.

Atunci ar trebui sa ne bucuram - va fi racoare :)).

<):) Ceva de cauciucuri nu stii?

Ne luam si prezervative la noi, numai sa fim in forma si sa nu ne julim prea tare :D. Organizatorii ar putea sa inceapa cu detalii despre pachete, ora, loc de campare, cazare etc ... asta pentru cei care nu au fost editia trecuta. E tarziu daca sosim si sambata dimineata pentru achitare taxa si ridicarea pachetelor?

Ne luam si prezervative la noi, numai sa fim in forma si sa nu ne julim prea tare :D. Organizatorii ar putea sa inceapa cu detalii despre pachete, ora, loc de campare, cazare etc ... asta pentru cei care nu au fost editia trecuta. E tarziu daca sosim si sambata dimineata pentru achitare taxa si ridicarea pachetelor?

Buna!

In ceea ce priveste cazarea, gasiti toate detaliile aici: http://www.biciclete.ro/babadagxc/cazare.php. Aveti posibilitatea sa optati atat pentru campare cat si pentru hotelurile sau tabara din Babadag. Anul trecut, toata lumea a fost multumita de locurile de cazare din incinta taberei de copii, mai ales ca este in imediata apropiere a punctului de start al competitiei.

Referitor la inscriere, aceasta se va face si sambata dimineata, incepand cu ora 8, se va putea achita si la fata locului si tot atunci veti ridica si pachetele de concurs.

Noi speram sa nu avem parte de precipitatii sambata, dar nu ne speriem de putina ploaie :).

cineva a spus ca e prea departe! si Constanta Cycling Team bate drumuri lungi ca sa participe la concursuri - vezi TRIADA MTB 2012 - si nu numai :)

un mic efort..e un alt concurs in o alta zona a Romaniei :)

dupa babadag, ne vedem la Sibiu ;)

cineva a spus ca e prea departe! ... ne vedem la Sibiu ;)

tu cu cine te certi?:)) sau te adesezi acelui cineva.

Daca este cineva care nu are cu ce merge la concurs am posibilitatea de a-l lua cu masina.

Anunt pentru cei care locuiesc in Bucuresti. Relatii la tel 0749 115 954

• Upvote 1

@tritonsport: Hai sa mai actualizam si lista cu inscrisi achitati.

Am platit luni (Brateanu Daniel), am trimis si email ,n-as vrea surprize sambata.

• Upvote 1

eu nu ma cert cu nimeni...:)) m-am adresat celor din afara dobrogei :)) ca ar trebui sa ia exemplu de la cei 100 de participanti la babadag..

noi venim la voi..veniti si voi la noi...asta era ideea principala

<):) Ceva de cauciucuri nu stii?

Ba da... punem cauciuguri de ploaie ca is mai bune ca alea de noroi... :-

Putem afla si noi, cei care n-am fost anul trecut, de unde mai exact se da startul? Pe site-ul competitiei am gasit ceva mult prea vag in acest sens: Locatie: Babadag - jud. Tulcea (?)

Merci.

Liv.

Astazi s-a facut verificarea si o noua marcare a traseului. Umariti sagetile si banda alb-rosu si nu veti avea probleme . S-au pus si X-uri =drum gresit.

Puncte de alimentare : km.14(Popas 2iepurasi) si km 17 (Sosire).

Va fi si un punct de control acolo unde traseul ar poatea fi scurtat.

Pentru cine vine de la C-ta recomand pt.evitarea lucrarilor de la km.65, ruta C-ta- Mamaia- Nanodari -Corbu-Sacele -Istria-Sinoie-Baia-Babadag.

Dupa intrarea in Babadac ,la Petromul (de pe stanga) faceti prima la dreapta(se urca) spre Tabara de copii, va fi un indicator cu "Babadag XC"

Dupa concurs - ca si anul trecut - berea si micii va asteapta. Dar si vegetarienii nu vor fi uitati...

Traseu frumos,vremea super .O zi pe cinste ,cu familia, cu prietenii ,cu bicla... cu mici :) acum cu bere...

Ba da... punem cauciuguri de ploaie ca is mai bune ca alea de noroi... :-

Cum e conasule? A fost bun trackul? :)

Salutare! In primul rind felicitari organizatorilor acestui concurs! Desi pare departe,tocmai in Dobrogea,acest concurs prin organizare si premii atrage destui iubitori de bicla,daca pun la socoteala ca au si categ.+50,nu puteam rata prezenta,anul trecut loc 2 ,acum loc 1 multumita lui veteranu-Marius Nichiforescu,stie el de ce. La a doua trecere pe coborirea aia nasoala,crezind ca ma urmareste...m-am dat prea tare,roata fata derapat pe solul instabil,aruncat peste ghidon...prima cazatura nasoala pe anul asta,nu am luat-o in mecla conform traditiei...ci pe cot si coaste partea dreapta. Ma doare tare dar nu cred ca e fisura,pot respira fara durere,la dus m-am masat,durere suportabila,vine Geiger si sper sa pot concura in bune conditiuni. dupa cursa si premiere,potol,berica,buna dispozitie. Cu siguranta ca voi veni si la anu'.

• Upvote 3

Guest
This topic is now closed to further replies.