ovidiu

2012.21.07 - Iron Bike Oradea

Recommended Posts

Sa faci fata rutinei, stresului si nervilor mi se pare mai greu decat sa mergi inainte ca magarul. Picioarele le mai odihnesti, stomacul il mai hranesti, setea o mai potolesti, dar daca nu te intelegi bine cu psihicul tau poti sa ai cea mai buna conditie fizica din lume ca nu-ti va folosi la nimic.

Deci Da. Aici probabil ca e tot clenciul... Respectele mele!

Frumoasa relatare , chiar daca rasucesti putin cutitul in rana celor care n-au participat :)) .

Sa faci fata rutinei, stresului si nervilor mi se pare mai greu decat sa mergi inainte ca magarul. Picioarele le mai odihnesti, stomacul il mai hranesti, setea o mai potolesti, dar daca nu te intelegi bine cu psihicul tau poti sa ai cea mai buna conditie fizica din lume ca nu-ti va folosi la nimic.

Nu prea sunt de acord , daca ai cea mai buna conditie fizica din lume , atunci traseu asta ti se pare o plimbare la magazin unde nu ai nevoie de psihic puternic .

Deci Da. Aici probabil ca e tot clenciul... Respectele mele!

Prostii... sunt multe ore de antrenament , alimentatie corecta , cheltuieli , sacrificii si multe altele , psihicu e doar atacantu care baga mingea in poarta .(parerea mea)

Felicitari pentru ce-ai reusit , poate la anu tura lunga salzkammergut ?

Asta e opinia ta. Pe care nu-mi permit s-o cataloghez ca "prostie" (plural "prostii). E liber sa-ti exprimi opiniile, dar te rog s-o faci mai putin "abrupt".

Dar cunosc cativa oameni care au participat (si au terminat) IBO fara sa fi avut "multe ore de antrenament , alimentatie corecta , cheltuieli , sacrificii si multe altele". Erau amatori dornici de o aventura si care au avut vointa.

Da, conteaza si sa mananci, sa te hidratezi, dar daca nu VREI, uneori nu termini nici ture mult mai scurte. Am incheiat off-topicul, multumesc!. Si multumiri si lui lbzk pentru materialul "inspirational".

• Upvote 1

Felicitari Catalin!

O cursa senzationala si ma bucur pt tine ca ai reusit sa termini.

Pacat pt Alin ca nu a putut continua pana la finish.

Amandoi faceti o echipa buna, sunteti tineri si poate la editiile viitoare va vedem pe podium.

Tot respectul din partea mea ! :-bd

Guest
This topic is now closed to further replies.