tohan

noaptea cursierelor

Recommended Posts

traseul pipera - dimieni - gruiu e linistit si pe timp de zi

Pai daca Dimieni ti se pare tie un drum linistit, care e unul nasol? Mie Dimieni mi se pare cel mai turbat DJ de langa Bucuresti, toti soferii se cred la Nurburgring si merg cu peste 120 de te dau jos de pe bicicleta, indiferent de ora si de zi, nu le pasa ca drumul e foarte ingust. E un fel de pista judeteana de raliu de vazut cat baga bemeveul.

Altfel idee buna cu noaptea cursierelor, daca suntem multi se poate merge oriunde, ca numarul mare, ca de obicei, impune respect.

pana acum tudor92 primu inscris! cu mine suntem 2:> @liviu012 e cam mare un traseu de 130 de km, ceva la 80 de km e mult mai indicat pt noaptea cursierelor! plus ca nu o sa fie o medie de 30 pe noaptea o sa mergem cu o medie de 20 zic eu..

Pai daca Dimieni ti se pare tie un drum linistit, care e unul nasol?

uite nasol mi se pare din gruiu de acolo de la mici, dreapta pentru iesire in luparia/ciolpani/dn1. Ultima oara cand am trecut pe acolo drumul ala era valurit si bombardat, plus ca treceau tiruri si basculante intr-o veselie.

drumurile nasoale trebuie evitate atat ziua cat si noaptea:> mergem pe cursiera pt placerea de a aluneca lin, pana acum vad ca cel mai bun traseu este cel propus de skin_psv si anume: iesire din Buc prin Pipera sau DN1 Otopeni, Caciulati, Moara Vlasiei, Gradistea, Stefanesti Colentina buc. am fost recent la o tura solo de noapte e verificat merge:>