Rubyca

2012.08.19 - Geiger Mountain Bike Challenge - Triada MTB - Sibiu - Recomandat Ciclism.ro

Recommended Posts

A fost de vis:)

• Upvote 1

Poa'sa ninga,poa'sa ploua, mie mi se rupe-n doua...scuze,e o vorba celebra. Ce importanta are cum va fi vremea? esti in vina si ai singe in instalatie,te dai la geiger,daca nu,stai acasa si faci economii...

Bine bre ,si-n cazul asta ce cauciucuri ne mai punem?

• Upvote 2

Bine bre ,si-n cazul asta ce cauciucuri ne mai punem?

" caucioc" cu aroma de lamuie...sa nu aiba greturi.
  • Upvote 1

afisul Geiger MTB Challenge 2012

Imagine postată

• Upvote 3

Tombola ?

din afis nu este clar dar presupun ca se poate lua pachetul de start si sambata.

Tombola ?

din afis nu este clar dar presupun ca se poate lua pachetul de start si sambata.

Informatiile despre un concurs si programul de desfasurare le citesti pe site-ul evenimentului respectiv, nu pe un afis :)

Poa'sa ninga,poa'sa ploua, mie mi se rupe-n doua...scuze,e o vorba celebra. Ce importanta are cum va fi vremea? esti in vina si ai singe in instalatie,te dai la geiger,daca nu,stai acasa si faci economii...

dupa targoviste si brasov, sub nicio forma nu ratez sibiul :) TRIADA o sa fie a mea!!

Traseul scurt va suferi modificari fata de anul trecut ?

informatii calde de pe site-ul www.bikeromania.ro

Timpii limita pentru 2012:

Ora 15:00 - Valea Sadului (iesire) - aprox. km 44

Ora 17:00 - Paltinis (statiune) - aprox. km 58

Ora 18:30 - Rasinari - Valea Caselor - aprox. km 76

Ora 19:00 - Traversare sosea Rasinari (valabil pentru ambele trasee) - aprox. km 88 Traseu Lung / km 39 Traseu Scurt

In aceste puncte concurentii vor fi obligati sa predea numarul (il vor putea recupera la sosire) si cip-ul de cronometraj in cazul in care vor ajunge dupa ora limita. Arbitrii aflati pe traseu dupa aceste puncte vor fi retrasi dupa trecerea ultimilor concurenti care s-au incadrat in timp.

Modificari program:

Vineri 17.08.2012 – nu se pot face inscrieri la Race Office.

Nu vor fi organizate concursurile pentru copii programate la ora 11:00

Tura lunga nu se modifica aproape deloc. Exista o portiune de coborare, cea din Sadu, care va fi putin modificata. In rest traseul ramane acelasi.

OK, atunci o sa folosesc gpx-ul de anul trecut

Eu o să plec sâmbătă din București cu trenul la 9:50, iar duminică, după concurs, la 15:05 din Sibiu.

Dacă dorește cineva să ne combinăm la cameră ca să ieșim mai ieftin cu cazarea dați-mi un tel. la 0769 297 460. Încă nu m-am decis unde, dar ideea este să fie destul de ieftin.

Stie cineva posibilitati de cazare ieftina, preferabil mai aproape de start? Multumesc anticipat!

Stie cineva posibilitati de cazare ieftina, preferabil mai aproape de start? Multumesc anticipat!

La cort la Dumbrava. E gratis :)

• Upvote 1

Observ multe coborari pe care mersul pe jos face piciorul frumos , cel putin in cazul meu ...

dupa cate vad filmul insista pe coborararea inspre Ciupari , de la tura mare

oricum s-a lucrat mult in zona

coborarea de la tura scurta e mult mai usoara si fata de alti ani

asa mi se pare

Ai zice ca e doar in coborare traseul...:)

• Upvote 2

In film apare noua coborare spre Raul Sadului de la tura lunga, este dificila pentru ca terenul nu este stabil, multe radacini, pietre si frunze(200m). Dupa coborare urmeaza o portiune pe malul paraului destul de tehnica, sunt pietre si multe lemne aduse de apa.

Guest
This topic is now closed to further replies.