Rubyca

2012.08.19 - Geiger Mountain Bike Challenge - Triada MTB - Sibiu - Recomandat Ciclism.ro

Recommended Posts

Nu e cam din scurt ultimu timp limita ?

Presupunand ca ai trecut la limita prin penultimu punct limita , ai de mers 12 km in 30 min , adica medie de peste 24km/h , avand in drumul tau si o urcare de 3-4 km cu 300 m diferenta de nivel .

E un timp limita sa nu ii prinda noaptea pe unii pe traseu. Ce zici tu, s-ar putea rezolva dupa parerea mea doar prin mutarea mai devreme a celorlalte limite, ceea ce nu cred ca vrea nimeni, sa ne aducem aminte de acum 2 ani... Practic nici daca esti la 17 in Paltinis nu mai ai nici o sansa sa termini traseul.

Am 2 locuri libere in masina si un suport gol de bicicleta.

Plecare sambata din Bucuresti, in jurul pranzului si intoarcere duminica dupa concurs (nu stau la premiere).

PM pentru mai multe informatii.

Unde-i Maus cu cauciucele lui ? Ca mai sunt 2 zile pana la concurs :)

Ceva loc de campare cu cortul in Sibiu sau imprejurimi? Avand in vedere ca vremea se anunta frumoasa, merge o noapte la cort.

Este disponibila o camera dubla la Dumbrava, daca sunt doritori sa ma sune pe 0723 663 884.

Sunt pe drum catre Sibiu.

Cine va fi maine mandrul posesor al discului Triada MTB 2012???

Imagine postată

• Upvote 1

Daca a gasit careva o pereche de ochelari shimano s50x cu rama neagra cu lentile maro oglinda...cam pe la ultima portiune din coborarea cu sleauri...rog un mesaj...fac cinste

mi-a placut enorm traseul,tehnic vorbind. nu mi-a placut ultima portiune,unde -nu stiu din ce motiv- marcajele erau plasate aiurea si f.rar..pe deasupra aici nu era nimeni dintre volumtari, care sa ne indrume. nu mi-a placut nici faptul ca niste participanti cu experienta si pregatire inadecvata inghesuie in plutonul fruntas..pt ce? ca dupa primul viraj sa primiti o ploaie de injuraturi? apropo..din cauza acesta sunt internat in spital cu ruptura bronsica..

si daca cineva a gasit un multi tool pe traseu, sa ma anunte..

Panorama de pe vf magura face toti banii si merita efortul. Desi am venit ca la jocurile olimpice, a fost de bine. La sfarsit m.am invartit print parc ametit de atatea schimbari de directie, dar pana la urma am ispravit.

@emil - cum ai reusit domne sa faci ruptura de bronhie? traumatism prin perforare?

..unul a cazut chiar in fata mea,si eu incercand sa-l ocolesc am lovit un copac.. Traumatism prin lovire. Dar numai maine o sa stiu sigur..pt ca aztazi nu creste nici mucegaiul pe peretile spitalului.. Dar am intalnit o gramada de oameni aici la urgente..Juganaru, Andrei de la Sponser, si inca cateva insi pe care nu-i cunosc.. Unul avea fractura de coloana daca am inteles bine:-(

Eu am cazut cam pe prima coborare din padure,m-am dus cativa metri,acolo ai patit-o si tu? Sper sa si daca asa e imi cer mii de scuze mai mult nu am ce face...Aveam o bicicleta rosie focus Full Suspension

imi pare rau sa aud de accidentari. Sanatate multa si sa va faceti bine!

Geiger nu s-a dezmintit nici anul acesta: traseu tehnic, cu urcari zdravene si coborari pline de suspans, ingreunat pe alocuri de seceta (nisipul care s-a format a dat multa bataie de cap).

Multumim organizatorilor pt autocolantul galben, este suuupeeer :)

Eu abia acum am ajuns acasa si am descoperit ca cipul este inca pe bicicleta. Scuze Ovidiu, il trimit eu prin posta sau prin cineva. Vorbim pe pm

De asemenea, acum am vazut ca nu apar nici pe clasamentrul de semimaraton 14-18 ani, desi sunt mai mult ca sigur ca am trecut prin toate punctele de control. Grigore Andrei-469

Se mai gasesc pe undeva clasamentele de anul trecut? As vrea sa stiu cu cate ore mi-am imbunatatit timpul :)

Am imprumutat un multitool Birzman cu presa de lant unui concurent cu lantul rupt pe primii 20 de km. Eu am avut numarul 46, nu-mi amintesc numarul celui caruia i-am dat presa de lant... Daca cumva citeste, il rog sa ma contacteze pe pm. Pe ultimii 30 de km am pierdut si senzorul de cadenta de la Polar. Daca cumva l-a gasit cineva, rog sa ma contacteze. Multumesc anticipat!

Am venit cu mult entuziasm la acest concurs cu multa reclama dar, din pacate, organizarea a fost dezastruoasa. Practic dupa PA2 marcajele au fost deficiente, nu mai vorbesc de lipsa oricarui voluntar. M-am invartit 15 minute aiurea intr-o padure cu marcaje de ambele parti, apoi a sosit un grup de 6-7 ciclisti dintre care 2-3 de la DHS care si ei erau dezorientati. Am gresit cu totii traseul ocolind tot orasul pana sa ajungem la finish. Am mai vazut dupa mine cel putin 30 - 40 de rataciti care soseau din directii gresite. Unii intrasera chiar in centru.

In conditiile in care eu am avut un timp de 2h58min este chiar enervant sa vad ca puteam sa scot cu cel putin 20 minute mai bine. Oricum este ultima data cand vin aici. Inadmisibil comportamentul organizatorului la finish care arunca vina pe voluntarii inexistenti.

Guest
This topic is now closed to further replies.