Rubyca

2012.09.09 - Tusnad MTB Maraton - Baile Tusnad - Recomandat Ciclism.ro

Recommended Posts

Tusnad MTB Maraton - un concurs care nu mai are nevoie de nici o prezentare, ajuns la a IV-a editie, se va desfasura in 09.09.2012.

Pe un traseu superb, cu start si sosire in Baile Tusnad, cu un gulas delicios si cu niste organizatori de treaba, Tusnad MTB Maraton este un eveniment pe care orice ciclist trebuie sa il treaca in calendar.

Website: http://www.aktivity.ro/maraton/

post-6-0-22158100-1344061291_thumb.jpg

• Upvote 1

Au fost deschise înscrierile!!!!!

Ne vedem la Tușnad, unul dintre cele mai frumoase maratoane din Romania!

Tura lunga ramane aceasi? Ar fi bine sa se gaseasca o varianta pentru "panta de socializare" si pentru lunga portiune de asfalt...

Anul trecut am platit taxa si cazarea la o pensiunene. Anul asta se mai poate? Adica ...organizatorul s-a ocupat si de cazare si a fost bine.

O mica observatie:inteleg ca este la latitudinea organizatorului sa faca grupele de virsta dar...la Garina s-a facut categ.+46 ani cu dedicatie ptr citiva resiteni,unul parca a si cistigat. La Tusnad vad categ.+44 ani...si asta tot cu dedicatie ptr. ceva ciucani? inteleg categ.40-49 si +50 sau +40. Cred ca e ceva putred in Danemarca...la +40 bat Maus sau Sarosi fara probleme si atunci facem +46 sau+44. Astept cu nerabdare ca unii organizatori sa faca categ....sa zicem,atitia ani,atitea luni si atitea zile. Nu pot face asociere decit cu acele licitatii trucate,facute cu dedicatie ptr. cineva anume. Va aduceti aminte de licitatia la taxiurile de la Otopeni?licitatie facuta ptr. Citroen berlingo,nu va zic cine era prim ministru si ale cui interese le apara. Ne indreptam si in ciclismul amator spre asa ceva?

Cred ca mult mai bine ar fi, pentru chestiuni pur organizatorice cum este cea a categoriilor de varsta, sa contactati... organizatorul (telefon, e-mail).

Am mai spus asta si pe alte topicuri de concursuri, unde au iesit la iveala diverse neconcordante sau neintelegeri. Cel putin asta cu categoriile de varsta... devine la fel de frecvent discutata ca "prognoza meteo" si "ce cauciucuri sa-mi iau daca ploua" ;)

Topicul de concurs sa-l pastram pentru conversatii intre noi, ca organizatorul nu e obligat sa isi faca aici cont si sa dea detalii pe forum.

Va multumesc!

• Upvote 1

Cred ca mult mai bine ar fi, pentru chestiuni pur organizatorice cum este cea a categoriilor de varsta, sa contactati... organizatorul (telefon, e-mail).

Am mai spus asta si pe alte topicuri de concursuri, unde au iesit la iveala diverse neconcordante sau neintelegeri. Cel putin asta cu categoriile de varsta... devine la fel de frecvent discutata ca "prognoza meteo" si "ce cauciucuri sa-mi iau daca ploua" Imagine postată

Topicul de concurs sa-l pastram pentru conversatii intre noi, ca organizatorul nu e obligat sa isi faca aici cont si sa dea detalii pe forum.

Va multumesc!

Corect ce zici dar din lupta contrariilor,tisneste progresu'...una din lozincile comuniste de acum mai bine de 40 ani din facultate ,am fost de acord cu ea atunci,sa sti ca ramine valabila si azi,deh,filozofia asta...

Da, dar contrariile "izbite" in sec pe forum nu folosesc nimanui (a se vedea zeci de replici si nervi de pe alte topicuri recente), pe cand daca le expui direct organizatorului, pot sa aiba vreun efect, vreun rasunet, vreun ecou...

A disparut cumva pushbike-ul acela de 800 de metrii de la tura lunga anul acesta ?

Uai si ce push bike... Era un cracaris acolo acum ceva ore :D Pe ultima coborare, desi poteca ocoleste o stana, cainii sunt destul de agili (sau eu neantrenat pe coborari).

ce diferenta de nivel are tura lunga? se poate o descriere sumara a acesteia? Multumesc anticipat

Au fost eliminate discuțiile referitoare la categoriile de vârstă. Cui nu îi convin categoriile să stea acasă.

@Rock

Sunt plictisit de același gen de postări. Da, știm, ești un erou care se dă pe bicicletă la 60 de ani. Am înțeles acest lucru. Dacă îl mai repeți odată îmi jignești inteligența și eu nu prea suport jignirile.

Postați la subiect vă rog. Mulțumesc anticipat.

• Upvote 9

ce diferenta de nivel are tura lunga? se poate o descriere sumara a acesteia? Multumesc anticipat

track-ul meu de anul trecut spune 45,34 km si 1483 urcare. sunt capabil de niste descrieri foarte sumare: e misto.

mai pe larg, ai forestier si poteci late nici prea multe pietre, nici prea multe radacini, dar nici iarba ca la maratonul vinului. nu sunt zone tehnice, mi se pare o suprafata foarte omogena, iar urcarile si coborarile sunt frumos dozate, de asta probabil e misto ca esti tot timpul in priza. nu pot sa il compar din punctul asta cu niciun maraton la care am mai fost.

Au fost eliminate discuțiile referitoare la categoriile de vârstă. Cui nu îi convin categoriile să stea acasă.

@Rock

Sunt plictisit de același gen de postări. Da, știm, ești un erou care se dă pe bicicletă la 60 de ani. Am înțeles acest lucru. Dacă îl mai repeți odată îmi jignești inteligența și eu nu prea suport jignirile.

Postați la subiect vă rog. Mulțumesc anticipat.

Receptionat,dar am si fost provocat. O sa ocolesc provocarile pe viitor,nu de altceva dar prea mi-a intrat microbul asta al biclei si concursurilor in singe si nu se face sa o dau in altceva,multumesc daca suportati pe unul ca mine,este indeobste recunoscut ca cei mai in virsta devin mai ciufuti.

A mai platit cineva in contul de pe site? Mie imi da ca e gresit IBAN-ul.

A mai platit cineva in contul de pe site? Mie imi da ca e gresit IBAN-ul.

Am platit eu acum cateva zile. E ok contul.

Si eu am platit sapt.trecuta, e ok, seara aveam mailul de la organizatori deja cu confirmarea receptionarii platii.

Am reusit pana la urma, nu stiu ce avea. Mersi.

Guest
This topic is now closed to further replies.