Rubyca

2012.09.09 - Tusnad MTB Maraton - Baile Tusnad - Recomandat Ciclism.ro

Recommended Posts

Din cate imi dau eu seama :

• 10:45 - deschidere festiva şi chemare la start - Băile Tuşnad, la intrarea din Miercurea Ciuc, vizavi de benzinaria Benzot-Har(vechiul Finish)

se refera la faptul ca se pleaca din zona unde a fost finisul anul trecut, probabil ca sa se evite deplasarea concurentilor pe drumul national. Ramane sa ne lamureasca CHE sau altcineva din organizare. Multumim!

pai e o benzinarie pe google maps 100 m mai sus de intrarea pe forestier, care intrare este langa finish. acolo trebuie sa fie.

dar acuma imi dau seama de altceva: cum adica "vizavi de vechiul finish", nu e acelasi? ca mie imi placea in poienita aia. traseul e acelasi, macar? :)

Înscrierile și preluarea de numere se fac peste drum de locul unde era sosirea anul trecut. Startul și sosirea vor fi în poiana unde era sosirea anul trecut. Nu va mai fi start pe șosea.

• Upvote 1

Am si eu o intrebare catre organizatori. Vineri este traseul marcat cat de cat ca sa nu ne ratacim la o plimbare ? Intreb ca sa stiu cand sa vin.

Am si eu o intrebare catre organizatori. Vineri este traseul marcat cat de cat ca sa nu ne ratacim la o plimbare ? Intreb ca sa stiu cand sa vin.

Salut,

Vineri dimineata incepem marcarea traseului.

Caini de la stana vor fii legati numai sambata si duminica(din pacate)

Mersi

CHE

Pleaca cineva Duminica dimineata in ziua concursului si poate sa ma ia si pe mine? Fara bagaj fara bicicleta. Doar eu.

Salut,

Vineri dimineata incepem marcarea traseului.

Caini de la stana vor fii legati numai sambata si duminica(din pacate)

Mersi

CHE

Stana aia nu era pe traseul lung din cate stiu ? Vroiam sa merg pe cel scurt vineri.

Stana aia nu era pe traseul lung din cate stiu ? Vroiam sa merg pe cel scurt vineri.

O singura stana e din cate stiu, la vreo 1-2 kilometri de la start, unde incepe serpentina.

In rest numai caini sunt [-O<

Un membru al echipei noastre nu mai poate ajunge la maraton, fiindca s-a accidentat, el are taxa de participare achitata, asa ca daca este cineva care s-a inscris pe site si nu a platit taxa de inscriere si organizatorii sunt de acord cu acest schimb, il astept sa-mi dea un semn pe privat. Mersi!

Salutare, are cineva idee unde vor fi amplasate punctele de alimentare pe traseul lung?

am 3 locuri libere si suporti idem catre tusnat plecare din bucuresti maine dim si intoarcerea seara. PM daca e cineva amator!

Impecabil! Pachet de concurs generos, gulash delicios pe final și bere asezonată setei de după!!! Traseu bine marcat, variat, provocator, ce mai...primul calificativ (subiectiv până la urmă), rezumă totul! Mulțumiri Sport Club Extreme și felicitări! ^:)^

S-a terminat si Tusnad MTB 2012. Felicitari organizatorilor si tuturor participantilor ! Am fost la tura scurta (25 km). Totul a fost perfect organizat,puncte de alimentare cu tot ce trebuia,marcat impecabil si arbitrii semnalizau din timp Pachetul de start a fost foarte bun si cana cu inscriptia concursului e o idee foarte buna (mai am una din 2009 si de fiecare data cand beau din ea imi amentesc de concursul ala).

Sa ne vedem cu bine anul viitor !

Bravo organizatorilor.

Vreau sa felicit in mod special pe Robert Sofronie de la PROCYCLING Team care merge pe o bicla atat de veche ca poate fi considerata vehicul istoric.

• Upvote 1

frumos traseul asta, de fiecare data revin cu placere la voi, organizarea foarte buna ca de obicei, anul asta m-am oprit si la lac cu gandul sa fac o baie (apa era foarte calda), imi cer scuze, pe aceasta cale, concurentilor care s-au luat dupa maine lungind un pic traseul.

• Upvote 2

Felicitari organizatilor, a fost un concurs reusit, cu o atmosfera excelenta. Un punct in plus pentru startul separat! m/

Si eu tin sa felicit organizatorii. M-am simtit excelent. Gulasul facut la ceaun a fost incredibil de gustos. Voi reveni de fiecare data cu placere.

Eu am vazut traseul scurt acum doua saptamani si pot sa va spun ca era nevoie de un efort fantastic pentru curatarea traseului ca sa se prezinte asa cum ati vazut duminica. Felicitari organizatorilor pentru tot ce au facut sa ne simtim bine si in siguranta pe traseu. Bafta in continuare, sa ne vedem cu bine la urmatoarea editie.

Guest
This topic is now closed to further replies.