Sign in to follow this  
Rubyca

2012.09.14-16 - Trails MTB Fest - Cheile Gradistei

Recommended Posts

scuzati-mi ignoranta, cum adica "scoateti cruise control-ul de pe biciclete"?

Se refereau ca te tine in priza traseul , nu poti sa bagi capul in pamant si sa dai pedale sau ... asta am inteles eu .

Pleaca cineva din Brasov sambata dupa Duatlon si are loc pt mine + bicla ? As vrea sa particip la amandoua...dar cam greu cu deplasarea

In lipsa de altceva, eu zic ca sunt destul de aproape sa te deplasezi cu armasarul din dotare dupa duatlon, in maxim 2 ore esti acolo fara sa apesi pedala, sa nu obosesti.

@doddo Si eu sunt in aceeasi situatie. In caz ca nu se iveste nimic, stabilim unde ne intalnim si mergem catinel pe biciclete.

am un loc liber pt om+bicicleta in masina. plecare (din Bucuresti) sambata dimineata, intoarcere duminica dupa-amiaza. contact pe PM pt cine e interesat.

o experienta interesanta si frumoasa astazi la XCO, intr-o locatie extraordinara, pe un traseu ce te intrebuinta la maxim. Chiar daca vremea nu a tinut cu cei de la rookies, a fost de efect sa iti apara adversarii din ceata deasa (sau sa dispara). Bine ca s-a ridicat cand au alergat cei de la dynamites si le-am putut admira prestatia pe intregul platou si mai ales pe coborarea cu putin inainte de finish.

Felicitari pentru organizarea buna si sigur la anul vor fi multe surprize placute!

Foarte misto traseul, scurt si intens. Ceata de la rookies a a vut un farmec aparte. De remarcat ca dinamitele au venit multi direct de la XCO-ul din Bucuresti si s-au fugarit pe cinste si la Cheile Gradistei !

Daca stam sa analizam ce e weekendul ala, avem asa:

XCO si Dirt Jumping la Cheile Gradistei

DH la Surmont Gravity Jam

Alergare la Trail Running Ciucas

Duatlon la Cetatea Brosuvului

si inca o surpriza :)), dar nici asta nu se suprapune cu vreuna din activitatile de mai sus. Cred ca va fi cel mai populat weekend de pana acum...

Intre timp a aparut si -

2012.09.15 Red Bull MoonTimeBike - Bucuresti

Frumos traseu, interesant de concurat pe ceata de 30m vizibilitate, superba zona, m-am indragistit de locatie inca de la 3 Munti cand am ajuns acolo pt prima data - proba individuala.

Traseu variat care te tinea mereu in priza, probele speciale care erau sarea si piperul (urcare cu sarire de busteni, coborare pe 1m de bolovani). Organizatori f. receptivi, au renuntat la cateva detalii cu risk mare pt noi rookies si su sporit deci gradul de siguranta. Tehnica e importanta, eu la a 2-a sartoare (saritoarele eliminate la rookies) sambata mi-am facut optar un DT Swiss X 1800 si am concurat duminica in conditii de avarie cu sprijinul unor baieti binevoitori care au mai dres roata.

Toata admiratia pentru dinamytes care au coborat panta aceea lunga si inclinata, nu mai zic de cele 8 ture...unii venind si de la alte competitii din weekendul trecut. Pentru ei in mod special am inclus linkul de mai jos cu imagini de la premiera.

De revenit si la anul. Sambata am bagat SPA si adventure parc care a fost interesant. Nu as avea nimic semnificativ de recomandat ca imbunatatire (am consierat si nr limitat de participanti deci bugetmai redus).

Vizionare placuta!

http://wtrns.fr/ZAU1rQO0zCb5QY

Un minus la acest concurs a fost startul intarziat de la categoria petarde(dinamite). Ne-am incalzit inainte de start si cand am ajuns acolo ni s-a spus ca se mai intarzie startul cu 30 de min.

multumim pentru cuvi

Poze cu cei de la Rookies please? :)

asteptam pe cei de la ciclism.ro cu un set bun de poze. pe joi ne au promis. noi am avut oparatori video si edit ul o sa fie unul fain credem

multumim ptr cuvintele bune. ; anul viitor o sa avem o surpriza excelenta ptr iubitorii de spectacol, concursurile si locatiile vor fi anuntate din timp de data asta.

Un minus la acest concurs a fost startul intarziat de la categoria petarde(dinamite). Ne-am incalzit inainte de start si cand am ajuns acolo ni s-a spus ca se mai intarzie startul cu 30 de min.

ne am dat seama ca rookies nu o sa termine intr o ora si am anuntat de simbata ca vom avea startul la 11.30 ptr dynamite. mai mult, abia au ajuns toti concurentii chiar si cu acest orar. daca lumea ar fi venit pentru confirmarea inscrierii intre 8.00 si 9.30 ar fi vazut si anuntul...

Frumos traseu, interesant de concurat pe ceata de 30m vizibilitate, superba zona, m-am indragistit de locatie inca de la 3 Munti cand am ajuns acolo pt prima data - proba individuala.

Traseu variat care te tinea mereu in priza, probele speciale care erau sarea si piperul (urcare cu sarire de busteni, coborare pe 1m de bolovani). Organizatori f. receptivi, au renuntat la cateva detalii cu risk mare pt noi rookies si su sporit deci gradul de siguranta. Tehnica e importanta, eu la a 2-a sartoare (saritoarele eliminate la rookies) sambata mi-am facut optar un DT Swiss X 1800 si am concurat duminica in conditii de avarie cu sprijinul unor baieti binevoitori care au mai dres roata.

Toata admiratia pentru dinamytes care au coborat panta aceea lunga si inclinata, nu mai zic de cele 8 ture...unii venind si de la alte competitii din weekendul trecut. Pentru ei in mod special am inclus linkul de mai jos cu imagini de la premiera.

De revenit si la anul. Sambata am bagat SPA si adventure parc care a fost interesant. Nu as avea nimic semnificativ de recomandat ca imbunatatire (am consierat si nr limitat de participanti deci bugetmai redus).

Vizionare placuta!

http://wtrns.fr/ZAU1rQO0zCb5QY

multumi. o sa ne permitem sa postam cite ceva

multumim pentru cuvi

asteptam pe cei de la ciclism.ro cu un set bun de poze. pe joi ne au promis. noi am avut oparatori video si edit ul o sa fie unul fain credem

Din pacate netul din hotelul din Germania nu prea merge si nu pot incarca pozele. Sper sa reusesc pe weekend.

Din pacate netul din hotelul din Germania nu prea merge si nu pot incarca pozele. Sper sa reusesc pe weekend.

ce a ajuns si germania asta...bine ca va dicstrati dvs acolo in timp ce riderii fierb in suc propriu

sarut mina

O sugestie pentru la anul: mai multa padure - ca are obstacole naturale :)

fiti pe faza!! miine in jurul prinzului postam filmul event ului "trails MTB fest". e un material excelent si trebuie vazut. multumiri prietenilor nostri de la STEREOLIGHTS, care ne ofera un nou edit de exceptie dupa cele de la freeride challenge.

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this