unusimplu

Cum Se Poate Face Asa ?

Recommended Posts

Teoria e simpla.Iti lasi greutatea pe ghidon(ai grija sa nu cazi:oops:),ti maneta de frana fata si dai ca disperatu din picioare.Poti sa incerci sa lubrifiezi anvelopa cu ceva ulei.Acuma vezi tu cum faci si cu practica.

Eu sa mor daca Inteleg care e scopul la chestiile astea :roll:

Vad ca si-au luat toti copii de la bloc BMX-uri,se fataie In fata scarii cu ele :rolleyes:

Oi fi eu prea batran,prea ignorant...nu stiu, luminati-ma voi.

Eu sa mor daca Inteleg care e scopul la chestiile astea :roll:

Vad ca si-au luat toti copii de la bloc BMX-uri,se fataie In fata scarii cu ele :rolleyes:

Oi fi eu prea batran,prea ignorant...nu stiu, luminati-ma voi.

Astia isi iau BMX-uri ca sa se dea mari ca cica sunt la moda , toti isi iau BMX-uri si fac cascadorii pe rampe , astia vor sa isi rupa oasele , si BMX-urile merg naspa rau pe langa MTB ai mai mare echilibru pe MTB decat pe BMX, eu la toti le-am zis sa isi ia un MTB sau o cursiera sau semi-cursiera dar ei isi iau BMX. mie imi place de 100 de ori mai mult pe MTB-ul mau decat pe BMX-urile lor.

pana la urma nu trebuie sa aiba un scop anume, oamenii se simt bine cand fac asta, cum si noi ne simtim bine cand batem soselele. Gusturile nu se discuta.

Am senzatia ca pentru paunstefan strugurii sunt muult prea acrii de a umplut forumul cu acest curent "anti BMX" (nu te baga prietenii in seama ca nu stii sa te dai pe rampa:?:rolleyes:

• Upvote 1

pana la urma nu trebuie sa aiba un scop anume, oamenii se simt bine cand fac asta...

Aici ai mare dreptate, fiecare face ce-i place, unii merg sute de km cu viteze ametitoare, altii se catara pe cel mai inalt munte, altii coboara prin locuri unde si pe jos e greu si altii fac pe bicla "trucuri" care te ametesc.

Am vrut (si de fapt inca mai incerc, poate poate iasa ceva :mrgreen:) sa invat sa fac si eu trucuri pe bicla, nu ca sa ma dau mare sau sa particip la concursuri ci mai mult pentru "cultura mea generala" si pentru ca ma atrage si "partea intunecata" a ciclismului :-)

Ai dreptate albuemil , fiecare face ce ii place . Cum si prietenilor mei le place sa se dea pe rampe mie imi place sa fac curse ( si pe asfalt si off-road) , sa vad cum pot prinde o viteza mai mare , sa calatoresc cu bicicleta si etc.

(nu te baga prietenii in seama ca nu stii sa te dai pe rampa:?:)

Nu ca nu ma baga in seama dar râd de mine , ca nu stiu sa fac nici un trick , eu le-am spus lor " Daca voua va place sa faceti chestii dastea si sa cadeti nu am nimic in potriva , dar mie nu imi place.":mrgreen:

Stefane draga (si nu numai),

Te rog eu calduros sa nu mai vorbesti (scrii) despre bmx. Pur si simplu, vezi ce inseamna...

creizi, imi ceri sa dezvolt o "idee" pe care nu pot spune ca o stapanesc, dar totusi voi incerca pentru a inchide gura celor care nu stiu cu ce se mananca. BMX-ul s-a nascut in anii '70 prin California, USA. Dupa cum numele spune (Bicycle Motocross), aceasta bicicleta ii transforma pe adolescenti in idolii lor care concurau la probele de motocross. Primele concursuri de BMX s-au desfasurat pe trasee asemanatoare celor de 4X iar aceasta este una dintre cele mai longevive probe specifice BMX-ului si anume BMX-Racing dupa cum o sa-l gasiti pe net, mai nou inclusa la Jocurile Olimpice din Beijing, China. Simultan au evoluat alte ramuri, nascute din creativitatea riderilor: street, flatland, park, vert... fiecare avand ca deosebire principala locul in care se "desfasoara" actiunea. Incercati sa vedeti dincolo de aparente. In final BMX-ul este un stil de viata... nu doar o bicicleta mica. Cat despre critica adusa celor care se dau (daca s-ar da...!), mai bine cautati in alta parte satisfactii...

Băi, chiar că nu ştiţi despre ce e vorba... -__-

Omul are 36 de ani şi face asta pt. că îi place şi pt. că e "fun" ! La un moment dat dă şi cu ea de pământ... :D

:shock::shock::shock:

Sa mai scriu si ceva cuvinte?! Mai bine ma las. :-o

Nu neaaparat sa ai cauciucul lubrifiat,oricum s-ar sterge repede.erau niste comentarii cum ca ar fi un tip de cauciucuri tesite intr-o parte.dar se mai poate si cu o guma tocita si lasata la soare,sa se intareasca.gambe sa ai in primul rand.

gambe sa ai in primul rand.

Acum na...sa spun si eu ceva daca tot s-a dezgropat topicul. Gambe sa ai ca sa faci ce cu ele? Uita-te aici ( http://www.freerider.ro/sanatate/ce-muschi-folosim-la-pedalat-2820.html ) sa vezi ce muschi sunt folositi la pedalat si in ce masura. Ai nevoie si de gambe, dar prea putin in comparatie cu alte grupe de muschi.
  • Upvote 1

Eu ma refeream la rezistenta.primele care te lasa,mai ales incepator fiind,sunt gambele.asta o spun din proprie experienta.

Buna,

Nu stiu exact daca am scris unde trebuie, cert este ca ceea ce faceti voi, ma intereseaza. Numele meu este Andreea Vartic si lucrez la o casa de productie din Bucuresti, Sagafilm.

Am nevoie pentru o reclama de bikeri care sa faca anumite scheme. Nu cred ca regizorul va cere ceva complicat.

Pentru mai multe detalii despre data filmarii, banuti si alte detalii va rog sunati-ma (sau dati-mi un apel) la nr : 0745 236 547

Zi frumoasa si astept doritor cat mai curand!:)

Intr-adevar Andreea, vezi pe dirtbike. Nush de unde gasisera cei de la MP un baiat pentru filmari, dar sigur nu de-aici.

Aci avem doar constructii de recuzita speciala :P

Daca aveti nevoie ma ofer eu voluntar. Uitati o poza edificatoare cu ce stiu sa fac. Martorii nu mai sunt disponibili...

Imagine postată

Ar putea sa vina si mama? ca inca se tine bine.

Imagine postată

• Upvote 3

Unde o fi gasit topicul asta ?! :blink:

Ma rog, eu stiu sa fac triplu hushtiulup cu ghivent chiar si legat la ochi, contacteaza-ma.

Nu cred, iti cad gogosarii din carucior si sigur accidentezi pe cineva.http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/laugh.gif

Nu vă mai daţi mari mă,Andreea a postat pe acolo prin jocul ăla de cuvinte şi numărul de telefon.Contactaţi-o şi gata.Eu pot să merg cu cursiera pe roata din faţă şi nu mă mai dau mare.